معرفی خرگوش جدید به اعضای خانه جدید

خرگوش ها جوندگان با نمک ، باهوش و زیبایی هستند که در اندازه های گوناگون یافت می شوند. معمولا هر شخصی آن ها را می بیند شیفته ی ظاهر و رفتارشان می گردد. در اغلب این موارد افراد ذوق زده شده و اقدام به خرید یک خرگوش جدید می کنند. اما نگهداری از یک حیوان تازه وارد به این سادگی ها هم نیست ، خرگوش ها هم به گونه ای مثل برخی از انسان ها خجالتی یا ترسو هستند و نسبت به محیط جدید و افراد جدید واکنش نشان می دهند . بنابر این تصمیم گرفتیم که در این مطلب چگونگی رفتار با یک خرگوش جدید یا تازه وارد را به شما بیاموزیم.

خرگوش جدید

ورود خرگوش جدید

در ابتدا لازم به ذکر می باشد که همیشه قبل از این که تصمیم به نگهداری از حیوانات بگیرید ، کاملا تحقیق نمایید و اطلاعات لازم در مورد تغذیه ، روش نگهداری ، بیماری ها و غیره را کسب نمایید. سپس شرایط خود را بررسی کنید و ببینید که از عهده مسئولیت نگهداری از یک حیوان خانگی بر می آیید و یا خیر. در غیر این صورت دچار مشکلات فراوانی خواهید شد و ممکن است حیوان بیچاره را به کشتن بدهید. به عنوان مثال هنگامی که تصمیم به نگهداری از یک خرگوش دوست داشتنی می گیرید در مورد آن اطلاعات کسب می کنید ، مهمترین قدم را برداشته اید . پس از کسب آگاهی لازم جهت نگهداری از حیوان و گرفتن تصمیم قطعی در این زمینه ، نوبت به تهیه ی لوازم و نیاز های حیوان ( جای دستشویی ، خوراک ، قفس ، ظرف غذا و غیره ) می رسد . پس از انجام این کار ها نوبت به خرید خرگوش مورد نظر شما می رسد و در نهایت خرگوش جدید به خانه ی شما می آید و وظایف شما در مقابل او آغاز می گردد.

خرگوش جدید

معرفی خرگوش به خانه جدید

اولین نکته ای که بعد از آوردن خرگوش به خانه باید مد نظر داشته باشید آن است که خرگوش ها در طبیعت حیواناتی می باشند که آن ها را شکار می کنند و از همین رو باید احتیاط نمایید. انتظار نداشته باشید که حیوان خانگی جدید شما بلافاصله با محیط خو گرفته و شروع به بازی کردن نماید. اندکی زمان خواهد برد تا خرگوش به شما و محیط اطراف خود عادت کند و احساس امنیت داشته باشد. محیط جدید اغلب باعث اضطراب خرگوش خواهد شد.

آن ها هیچ گاه تا به حال این محیط را ندیده اند. حیوان نمی داند جای امن برای مخفی شدن کجا است و سریع ترین راه برای رسیدن به آن جا کدام را خواهد بود و چه خطراتی در اطراف پنهان شده اند . این خرگوش های تازه وارد نمی دانند کجا چیزهای خوبی برای جویدن می توان یافت. بنابراین تا زمانی که خرگوش شما جواب سوال هایش را پیدا نکند، احساس آسایش و امنیت نخواهد یافت و محییط جدید را خانه ی خود نمی داند.

خرگوش جدید

نخستین ساعات ورود خرگوش جدید

هنگامی که با خرگوش جدیدتان به خانه می رسید، او را درون قفس قرار بدهید و برای چند ساعت تنهایش بگذارید. شما می توانید در کنار قفس نشسته و با او صحبت نمایید، مهمترین نکته برای خرگوش دانستن این نکته می باشد که قفس جای امنی برای او است. اگر حیوانات خانگی دیگری دارید، اکنون زمان مناسبی برای آشنا کردن آن ها با خرگوش جدید نمی باشد. به خرگوش خود اجازه بدهید تا به بو ها و صدا های اطراف خود عادت کند.

خرگوش جدید

در روز های نخستین تلاش کنید تا اطراف حیوان تازه وارد خلوت باشد. به هیچ عنوان اجازه ندهید تا بیشتر از دو نفر در اتاقی که خرگوش وجود دارد، حضور داشته باشند. پس از چند ساعت شما می توانید در را باز کرده و به خرگوش اجازه بدهید که بیرون بیاید. اما از مجبور کردن او برای خارج شدن از قفس خود داری کنید، دست خود را در داخل قفس نبرید و حیوان را نترسانید. اگر او از قفس خارج بیرون آمد بگذارید به اطراف نگاهی بیاندازد و محیط را بو بکشد.

خرگوش جدید

خوانندگان مجله ی آسان طب ؛ خرگوش ممکن است در جستجویی که در محیط اطراف انجام می دهد پیش شما بیاید، اجازه بدهید شما را بو کند. پس از آن می توانید او را بلند کرده و برای یک الی دو دقیقه در آغوش خود بگیرید. شما باید توانایی بلند کردن و نگه داشتن حیوان را داشته باشید و روش این کار را بلد باشید.

خرگوش جدید

در صورتی که او خواست از دست های شما خارج گردد، او را سریعا زمین بگذارید. خرگوش ها دوست ندارند بر خلاف میلشان ، فردی آن ها را بغل کند. بدین ترتیب با صبر و حوصله و رعایت همه ی اصول یک خرگوش خوشحال و راضی خواهید داشت.

 

 

منبع : https://mag.asanteb.com

‫5/5 ‫(1 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا