لاک جلیش (ژلیش) و بررسی صفر تا صد آن

لاک جلیش یکی از پیشرفته ترین و در عین حال بی ضرر ترین شیوه های زیباسازی ناخن ها بوده و از روی تجربه نسبت به سایر روش های کاشت ناخن از بسیاری جهات ارجحیت دارد. درخشش فوق العاده ناخن ها پس از اتمام کار و سرعت عمل بسیار بالای آن از موارد دیگریست که این شیوه را نسبت به بقیه روش ها متمایز می سازد. این تکنیک نیاز به مهارت تخصصی داشته و توصیه می شود برای استفاده از این روش حتما به یک ناخن کار متخصص مراجعه کنید. در ادامه مرور کاملی خواهیم داشت به صفر تا صد این شیوه از زیبا سازی ناخن ها که به نام لاک جلیش ( ژلیش ) معروف شده است.

لاک جلیش

لاک جلیش ( ژلیش ) چیست؟

همه ما می دانیم که در تمامی شیوه های مرسوم کاشت ناخن با ایجاد خراش هایی بر صدف طبیعی ناخن و ایجاد صدمات سطحی یا عمیق بر این پوسته، مواد پودری یا ژله ای کاشت ناخن بر آن قرار گرفته و با ایجاد تغییرات کلی در ظاهر ناخن سعی در زیباتر کردن ناخن ها می شود. با پیشرفت روز به روز در دنیای آرایش و زیبایی این امکان فراهم شده که بدون استفاده از مواد کاشت ناخن و با ایجاد کمترین صدمه در ناخن ها بتوانیم هم تغییراتی اساسی در ظاهر ناخن ها ایجاد کنیم و همچنین با حفظ سلامت صدف ناخن ها ظاهر و احساس خوشایندتری در نتیجه کار داشته باشیم. لاک جلیش این امکان را به ما داده که به گونه ای عمل کنیم که در صورت داشتن ناخن های طبیعی با استحکام معمولی دیگر نیازی به استفاده از کاشت ناخن نداشته باشیم. به همین دلیل در بسیاری از موارد به این شیوه، “جایگزین کاشت ناخن” لقب داده شده است. فرمولاسیون مواد لاک جلیش حالت ژله ای داشته و برای خشک شدن نیاز به دستگاه UV یا LED دارد. همچنین به دلیل همین خاصیت ژله ای یکی از بهترین پیشنهادها برای طرح های ابر و بادی و یا طرح های رویایی به شمار می رود. لاک جلیش در اثر کار با استون و یا لاک پاک کن از بین نرفته و در مقابل شوینده ها مقاوم است. در انتها وجود لایه نازکی از تاپ شاین بر روی ناخن ها، درخشش فوق العاده چشمگیری بر ناخن ها ایجاد کرده و وظیفه محافظت از این لاک مخصوص را بر عهده دارد. لاک ژلیش در دو نوع بی رنگ و رنگی ساخته شده و نوع رنگی آن دارای طیف وسیعی از رنگ های درخشان و زنده است که نمونه این رنگ ها را در هیچ جای دیگری نمی توان یافت.

لوازم مورد نیاز در لاک جلیش

  • دستگاه UV یا LED
  • پرایمر مخصوص جلیش
  • بیس کت(base coat)
  • لاک رنگی جلیش
  • تاپ کت(top coat)
  • محلول کلینر
  • لوازم معمولی مانیکور

آماده سازی ناخن قبل از جلیش

قبل از انجام لاک جلیش باید به آماده سازی ناخن ها جهت این امر بپردازیم. انجام یک مانیکور خشک و دقیق امری لازم و ضروری برای یک جلیش بی نقص است. با استفاده از سوهان برقی به دقت و ملایمت پوست دور ناخن را عقب زده و در صورت نیاز به گرفتن این پوست های اضافی از نیپر استفاده کنید. سپس با سوهان ناخن نرم سطح صدف ناخن ها را خیلی سبک و نامحسوس سوهان زده و با پولیش، پودرهای اضافی را بردارید. سپس فرم کلی ناخن ها را سوهان زده و مرتب کنید.

مراحل استفاده از لاک جلیش

لاک جلیش

پس از مانیکور به صدف ناخن های یک دست ضد قارچ زده و مرحله اول از لاک جلیش را شروع می کنیم. در این مرحله پرایمر مخصوص جلیش را به طور یکنواخت بر ناخن ها استفاده می کنیم. سپس لاک شماره یک یا همان بیس کت را به دقت و به طوری که تمام صدف ناخن به غیر از نواحی میلیمتری اطراف کوتیکول را در بر بگیرد بر سطح ناخن ها می زنیم. برای خشک شدن این مرحله باید دست را به مدت 30 الی 120 ثانیه بسته به دستگاه خشک کننده ( UV یا LED ) در دستگاه قرار دهیم. پس از آن طبق همان روش قبلی و با ملایمت لاک شماره دو یا لاک رنگی جلیش را روی ناخن ها می زنیم. دقت کنید دست شما لرزش نداشته باشد و یا چندین بار روی یک ناحیه را لاک نزنید. دوباره دست را در دستگاه قرار دهید و مدت زمان مورد نظر را مکث کنید. پس از بیرون آوردن دست از دستگاه اگر می خواهید هرگونه طراحی ناخن انجام دهید می توانید با استفاده از لاک های جلیش با رنگ های دیگر اینکار را انجام دهید. دقت کنید که ضخامت ناخن ها نباید از حد نرمال بیشتر شود. پس از طراحی نیز لازم است دست ها یک بار دیگر داخل دستگاه قرار گیرند. در مرحله آخر جلیش، از لاک شماره 3 یا همان تاپ کت به شیوه مذکور استفاده کرده و برای درخشش و محافظت نهایی و همچنین خشک شدن تاپ کت دست را درون دستگاه می بریم. پس از آن با استفاده از پد مخصوص و محلول کلینر چسبندگی مواد ژله ای را از روی ناخن ها بگیرید. شما می توانید در فواصل میان مکث ها، بر روی دست دیگر کار کرده و دست ها را یکی در میان درون دستگاه قرار دهید.

ترمیم لاک جلیش

دوام لاک جلیش ممکن است تا 3 هفته طول بکشد اما به توصیه آسان طب بهترین زمان برای ترمیم لاک جلیش دو هفته پس از انجام جلیش قبلی است. ترمیم این لاک ها بسیار ساده و در مدت زمان اندکی انجام خواهد شد. تک تک ناخن ها با استفاده از تکه ای پنبه آغشته به استون 100% درون فویل پیچیده شده و پس از 10 الی 15 دقیقه که به حالت ژله ای در آمد به طور کامل به وسیله حرکت های ملایم عقب زن از روی ناخن ها برداشته می شود، بعد از این مرحله دوباره مانیکور کرده و از نو شروع به لاک زدن می کنیم.

کاور ناخن با لاک جلیش

برای کاور کردن ناخن ها با لاک جلیش می توانید یک مرحله از جلیش را که همان لاک رنگی جلیش است حذف کرده و به جای آن دو یا سه مرحله از بیس کت استفاده کنید، سپس تاپ کت زده و از کلینر استفاده کنید.

فرنچ کردن به روش جلیش

لاک جلیش

یکی از بهترین و زیباترین طرح های ناخن همان طرح معروف فرنچ است که تقریبا همه خانم ها حداقل یکبار آن را امتحان کرده اند. در این شیوه پس از زدن پرایمر و بیس کت بر ناخن ها و قرار دادن دست در دستگاه، با استفاده از لاک جلیش سفید رنگ به فرنچ کردن ناخن بپردازید. پس از خشک شدن فرنچ ( با جلیش ) درون دستگاه، تاپ کت زده و دوباره دست را درون دستگاه قرار بدهید.

استفاده از لاک اکلیلی جلیش

در سری لاک های جلیش رنگهای خاصی وجود دارند که مشابه آنها را در جای دیگری نمی توان یافت. به عنوان نمونه می توان از انواع قرمز رنگ آن نام برد که در عین شباهت دارای خصوصیات متفاوتی نسبت به یکدیگر هستند، یا انواع لاک های اکلیلی ژلیش که استفاده از آنها حداقل در یک ناخن می تواند جلوه زیباتری به دست های شما بدهد. پوشش و درخشش این لاک های اکلیلی مثال زدنی بوده و پس از یک بار آرایش دست های خود با این سری از لاک های جلیش به مشتری دائم آنها تبدیل خواهید شد.

لاک ژلیش حرارتی

لاک حرارتی یکی از انواع لاک های فانتزی است که پس از استفاده روی ناخن ها و خشک شدن، با تغییرات دمای محیطی شروع به تغییر رنگ میکند. مثلا اگر یک  فنجان حاوی چای داغ را با دستهایی که بر آن لاک حرارتی زده اید بگیرید، رنگ لاکهایتان تغییر کرده و زیبایی متفاوتی به خود خواهد گرفت. و یا در زیر آب سرد به رنگ متفاوتی دیده خواهد شد. در حال حاضر در تکنیک لاک ژلیش نیز این امکان فراهم شده که با استفاده از لاک ژلیش حرارتی از تغییرات رنگی در ناخن های خود لذت ببرید. این نوع لاک های جلیش نیز دارای دوام 2 الی 3 هفته ای هستند و از همان شیوه ثابت لاک های سه مرحله ای تبعیت می کنند. با یک مشورت ساده با ناخن کار خود می توانید لاک جلیش حرارتی مورد علاقه خود را انتخاب کرده و تا دو هفته از تغییرات رنگی آن در گرما و سرما لذت ببرید.

ممنوعیت لاک معمولی همزمان با جلیش

فراموش نکنید فرمولاسیون لاک جلیش طوری طراحی شده که قابلیت ترکیب و هماهنگی با لاک های معمولی را دارا نمی باشد. اگر در تکنیک لاک جلیش از لاک های معمولی استفاده کنید دچار ترک شده و نتیجه کار خراب خواهد شد.                  

تکنیک لاک جلیش یکی از برترین و به روزترین تکنیک های زیبایی ناخن بوده و پس از مدت ها در لاین زیبایی ناخن این امکان را فراهم آورده است که افرادی با ناخن های شکننده نیز بتوانند بدون استفاده از کاشت ناخن و تحمل ضخامت غیر طبیعی مواد آن، استحکام طبیعی ناخن های خود را حفظ کرده و از لذت سبکی و رنگ های حیرت انگیز آن بهره مند شوند. 

منبع: https://mag.asanteb.com

‫5/5 ‏‫(2 نظر)‬

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا