طراحی ناخن و 9 مدل طراحی شیک ناخن

امروزه طراحی ناخن در سالن های آرایشی از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و تعداد دیزاینرهای حرفه ای ناخن رو به افزایش است. طراحی ناخن در انواع تکنیک های زیباسازی ناخن ها، رشته ای جداگانه از لاین کاشت ناخن بوده و برای رسیدن به چنین مهارتی نیاز به تمرین و شناخت گسترده ای از ترکیب و هماهنگی رنگ ها و انواع زیورآلات مخصوص این رشته است. در ادامه شرح کاملی خواهیم داشت بر تمام نکاتی که در طراحی ناخن باید مد نظر قرار داد.

طراحی ناخن

آشنایی با مقدمات طراحی ناخن

قبل از هر چیز باید بدانیم که یک دیزاینر حرفه ای ناخن باید تسلط کاملی به شناخت ساختمان ناخن، مانیکور و پدیکور، چگونگی انجام کاشت ناخن، لاک جلیش و انواع لاک های معمولی و زیورآلات مخصوص دیزاین ناخن ها داشته باشد. اما تفاوتی در این میان وجود دارد. رشته کاشت ناخن یک رشته خشن و فرسایشی است و لاین طراحی ناخن یک شاخه بسیار ظریف و هنرمندانه از زیباسازی ناخن ها می باشد، بنابراین یک متخصص دیزاین ناخن باید مهارت در طراحی ظریف ترین اشکال و خطوط به وسیله قلم های نازک طراحی ناخن داشته باشد که تا حد بسیار زیادی جدا از تخصص کاشت ناخن است.

مواد لوازم در طراحی ناخن

یک دیزاینر حرفه ای ناخن باید لوازم و مواد کاملی جهت طراحی ناخن در اختیار داشته باشد که شامل انواع لاک های معمولی با کیفیت بالا، کلیه رنگ های لاک بیس، سری کاملی از رنگهای لاک طراحی، سری کاملی از لاک جلیش، انواع نگین ها، پولک ها، مرمریت ها، استیکرها و گوشواره های ناخن، پنس ها و قلم های مخصوص دیزاین ناخن، چسب های مرغوب، فن، دستگاه UV، میز و صندلی مانیکور، چراغ مطالعه و… می باشد. به یاد داشته باشید یک دیزاینر حرفه ای ناخن باید فضای راحت و کافی برای انعطاف دستها و بدن داشته باشد تا بتواند خالق یک طراحی ناخن بی نقص باشد.

استفاده صحیح از انواع لاک

طراحی ناخن

در طراحی ناخن یک نکته ساده، بدون برو برگرد در نتیجه کار تاثیر حیاتی دارد و آن نکته ساده این است: روش صحیح لاک زدن.

برای درست لاک زدن باید به این ترتیب عمل کرد: اگر به قلم های استاندارد لاک ناخن دقت کرده باشید دارای دو وجه می باشد. یک وجه پهن و یک وجه باریک. برای لاک زدن به شیوه صحیح، درست از وجه پهن قلم باید روی ناخن بکشید، در غیر اینصورت مقدار کافی از رنگ روی ناخن ها قرار نخواهد گرفت. دقت کنید در ابتدا مقدار اضافه لاک را با لبه قوطی بگیرید و سپس از وجه پهن قلم از وسط ناخن و با فاصله میلیمتری از کوتیکول شروع به لاک زدن کنید. سپس به همین ترتیب قسمت چپ و راست صدف ناخن را لاک بزنید. چند ثانیه زمان بدهید و دوباره این عمل را تکرار کنید. قبل از شروع طراحی ناخن زمان مناسبی مکث کنید تا لاک خشک شود. برای سهولت و سرعت بخشیدن به این امر از متقاضی بخواهید دست خود را جلوی فن نگه دارد.

مدت زمان یک طراحی ناخن

طراحی ناخن برای متقاضی باید به شیوه ای انجام شود تا در یک حالت ایده آل در عرض 15 دقیقه به اتمام برسد. برای طراحی های پرکار و مجلل، ماکزیمم زمان ممکن نیم ساعت است. استفاده از فن و خشک کن لاک برای سهولت و افزایش سرعت کار امری لازم و ضروری ست.

انواع طراحی ناخن

طراحی ناخن

انواع طراحی ناخن به شرح ذیل می باشد:

  1. طراحی ناخن با اکلیل
  2. طراحی با مرمریت
  3. طراحی ناخن با انواع نگین
  4. طراحی روی آب
  5. طراحی با استیکر و لنز ناخن
  6. طراحی با لاک جلیش
  7. طراحی با لاک طراحی
  8. طراحی ناخن با آویز
  9. طراحی ناخن سه بعدی

1. طراحی ناخن با اکلیل

کاربرد اکلیل در طراحی ناخن بسیار مرسوم بوده و استفاده از اکلیل های مشهور و پرطرفدار همچون طلایی، بژ و نقره ای تاثیر شگرفی بر دیزاین اکلیلی شما خواهد داشت. برای استفاده از اکلیل دو قائده کلی وجود دارد. روش اول این است که مقدار مناسبی از اکلیل مورد نظر را در یک برق ناخن مرغوب ریخته و برای استفاده در دسترس قرار دهید. به این ترتیب می توانید به راحتی و به شیوه لاک های معمولی از آن استفاده کنید. روش دوم استفاده از اکلیل در حالت باز است که برای استفاده از آن باید قبلا لایه ای لاک زده و سپس مقداری اکلیل را روی آن پخش کنید. در این صورت طراحی ناخن شما درخشش و جلوه بیشتری داشته و نتیجه کار شما جالب تر خواهد شد.

2. طراحی با مرمریت

مرمریت در طراحی ناخن به سنگ های ریز و زیبا و درخشانی گفته شده که در پروسه کاشت ناخن به کار رفته و جزء دیزاین های دائم ناخن محسوب می شود. به این ترتیب که در قسمت فرنچ ناخن پس از آغشته کردن قلم به لیکوئید و پودر اکریلیک، یکبار قلم را در مرمریت فرو برده و این مخلوط را روی ناخن قرار داده و به فرنچ سازی می پردازیم. امروزه این شیوه از طراحی ناخن طرفداران چندانی نداشته و علاقمندان در جستجوی طرح های به روزتری نسبت به گذشته هستند.

3. طراحی ناخن با انواع نگین

به یاد داشته باشید استفاده از نگین در طراحی ناخن دوام چندانی نداشته مگر اینکه لایه ای تاپ کت و یا تاپ شاین که در دستگاه UV خشک می شود روی ناخن ها بزنید. برای استفاده از تاپ کت و.. نیز باید حتما قبلا ناخن ها کاشته شده باشند در غیر اینصورت این ماده ژله ای روی ناخن ها ی طبیعی به هیچ عنوان دوامی ندارد. قبل از شروع کار قطره ریزی از چسب ناخن را که قطر آن کمتر از قطر نگین شماست روی نقطه مورد نظر قرار داده سپس با استفاده از پنس مخصوص نگین را روی ناخن فیکس کنید. دقت کنید قطرات چسب روی ناخن پخش نشود چرا که لکه زشتی ایجاد خواهد کرد. در انتها تاپ کت یا تاپ شاین زده و درست را درون دستگاه قرار دهید.

4. طراحی روی آب

طراحی روی آب یکی از جالب ترین و سخت ترین روش های طراحی ناخن است. برای این کار ظرف آبی در کنار دست متقاضی قرار داده و قطره قطره از رنگهای مختلف لاک را درون ظرف بچکانید. این قطرات رفته رفته در سطح آب باز و پخش شده و شما می توانید با یک سوزن نازک به ایجاد نقوش متنوع در آن مشغول شوید. در انتها ناخن متقاضی را درون آب فرو برده و در حالی که قطرات لاک در سطح شناورند ناخن را به آهستگی بیرون بیاورید. به این ترتیب طرح ابر و بادی درست روی صدف ناخن قرار خواهد گرفت. پوست اطراف ناخن را با استون پاک کرده و روی ناخن را برق ناخن بزنید.

5. طراحی با استیکر و لنز ناخن

طراحی ناخن

استیکر ناخن همانند برچسب های دوره کودکی بوده اما در اشکال شبیه به ناخن طراحی شده و باید روی ناخن چسبانده شوند. لنز ناخن نیز مانند استیکر بوده اما برای آماده سازی آن جهت استفاده لازم است چند ثانیه آن را درون آب قرار دهید. هر دو این محصولات دارای خاصیت ارتجاعی بوده و به سادگی و اندکی تمرین روی ناخن تثبیت می شوند. سپس بقایای آن را که در اطراف پوست ناخن به جا مانده با پوشر جدا کرده و لایه ای تاپ کت روی آن می زنیم و دست را درون دستگاه قرار می دهیم.

6. طراحی با لاک جلیش

برای طراحی با لاک جلیش باید به شیوه استفاده از جلیش آشنا باشید. پس از مانیکور و زدن ضد قارچ و پرایمر جلیش، بیس کت را زده و دست را درون دستگاه UV قرار دهید. سپس لاک رنگی جلیش را زده و با استفاده از رنگ های متنوع جلیش طرح های ابرو بادی بسازید و دوباره دست را داخل دستگاه قرار دهید. 

7. طراحی با لاک طراحی

فرمولاسیون لاک طراحی همانند لاک های معمولی بوده و دارای قلمی نازک و بلند است که جهت کشیدن خطوط و اشکال ظریف بکار میرود. پس از دو لایه لاک زمینه با استفاده از لاک طراحی میتوان یک طراحی ناخن بسیار زیبا را انجام داد.

8. طراحی ناخن با آویز

برای نصب آویزهای ناخن که به گوشواره ناخن مشهورند در ابتدا باید با سر سوهان بسیار ریز و تیز سوراخی در ناحیه فرنچ ناخن ایجاد کرده، سپس به راحتی آویز را نصب کرده و قفل کنید.

9. طراحی ناخن سه بعدی

برای دیزاین سه بعدی باید با استفاده از پودر اکریلیک و لیکوئید به ساخت نقوش برجسته مانند گل و… روی ناخن کاشته شده بپردازیم. مهارت و سرعت عمل و دقت بالا در این امر ضروریست. دقت کنید مواد شما خیلی خیس و رقیق نباشد.

ژورنال خوانی در طراحی ناخن

یک دیزاینر حرفه ای باید این مهارت را داشته باشد که هر طرحی را که در ژورنال یا عکس مورد درخواست متقاضی است روی ناخن کپی کند. گاهی لازم است در مراحل تمرین بارها و بارها یک طرح را روی ناخن ها نقاشی کرده تا به چنین قابلیتی دست یابید.

پس از مرور یک به یک انواع طراحی ناخن، آسان طب به شما توصیه می کند تا با تکیه بر خلاقیت و استعدادهای خود به خلق طرح هایی جدید و منحصر به فرد بپردازید که تا به امروز در هیچ کجا دیده نشده و به این ترتیب با تمرین و ممارست یکی از دیزاینرهای موفق در این رشته خواهید شد. برای تحقق چنین امری لازم است پس از تسلط کامل به ژورنال خوانی شروع به تمرین کرده و مهارت دستان خود را در طراحی ناخن افزایش دهید. پس از این امر می توانید شروع به آفرینش طرح هایی جدید و منحصر به فرد کنید.

منبع: https://mag.asanteb.com

‫3/5 ‫(2 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا