میکروبلیدینگ مدرنترین شیوه آرایش دائم ابرو

میکروبلیدینگ جدیدترین و مدرنترین شیوه آرایش دائم در ابروهاست که در میان خانم ها طرفداران بسیاری پیدا کرده و به دلیل ظاهر فوق العاده طبیعی آن مورد استقبال چشمگیری قرار گرفته است. این شیوه از آرایش دائم به شکلی کاملا سطحی در لا به لای موهای طبیعی ابرو انجام شده و تشخیص این هاشورهای کرکی از موهای طبیعی ابرو بسیار سخت است. بنابراین بدیهی ست که این شیوه از آرایش دائم نسبت به سایر روش ها از بسیاری جهات برتری داشته باشد. در این مقاله به بررسی صفر تا صد نکات مربوط به تکنیک میکروبلیدینگ در ابروها می پردازیم.

میکروبلیدینگ

میکروبلیدینگ چگونه انجام می شود؟

میکروبلیدینگ توسط قلمی با عنوان قلم تاچ و یک قطعه نصب شونده بر نوک آن که از سوزن های ریز و به هم پیوسته تشکیل شده و ایجاد قطعه ای کوچک همانند تیغ (بلید) میکند، انجام شده و این امکان را به کاربر می دهد که خطوط هاشور مانند بسیار ریز و کرکی شکلی در لا به لای موهای ابرو ایجاد نماید. این هاشورها در ابعاد بسیار ریز و نامساوی در جهت رشد ابروها ایجاد شده و به همین دلیل ظاهر بسیار طبیعی به ابروها می دهد.

اهمیت میکروبلیدینگ نسبت به سایر روش ها

در تکنیک میکروبلیدینگ به روش فیبروز به دلیل استفاده از قلم و بلید، ایجاد هاشورهای کرکی بسیار حساس و سخت بوده و باید با نهایت مهارت و تبحر در لایه سطحی پوست انجام شود. در این روش به دلیل ایجاد چنین خراش هایی امکان خونریزی بیشتر است و برای جلوگیری از چنین مسئله ای میکروبلیدینگ باید بسیار سطحی و سبک و با کمترین فشار دست انجام شود. در غیر اینصورت میزان خونریزی شدید بوده و رنگ تزریق شده از پوست خارج خواهد شد.

نکات مهم در میکروبلیدینگ

میکروبلیدینگ

قبل از هر چیز آموزش صحیح این شیوه در مراکز معتبر و مجاز شرطی لازم و ضروریست. پیگمنتر باید به اصول آرایش صحیح صورت تسلط کامل داشته و مهارت دست پیگمنتر در میکروبلیدینگ باید به گونه ای سریع و عاری از اشتباه باشد که با یکبار حرکت بلید بر لایه سطحی پوست رنگ کافی به پوست تزریق شده و از خونریزی شدید جلوگیری شود. بدیهی است که چنین شیوه ای به دلیل تمامی موارد ذکر شده از دوام کمتری برخوردار بوده و مناسب خانم هایی است که به دنبال تنوع در مدل ابروهای خود هستند. در این شیوه با ایجاد کمترین دستکاری در ابروها، می توان زیباترین و در عین حال نامحسوس ترین تغییرات را در ابروها ایجاد کرد.

لوازم مورد استفاده در میکروبلیدینگ

قلم تاچ به علاوه بلید مناسب برای قطر ابرو که در انواع مختلف که تعداد سوزن ها در آن می تواند متغیر باشد مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر آن ماده بی حسی موضعی در انواع حالت ها مانند پماد، اسپری، قطره و… به کار گرفته می شود. کاور و کلاه مخصوص، ماسک صورت، پنبه های بهداشتی، سرم شستشو، تشتک رنگ و… برای هر متقاضی باید به طور جداگانه و یکبار مصرف در سینی یکبار مصرف چیده شده در محیطی بهداشتی و ایمن مورد استفاده قرار گیرد. پیگمنتر برای انجام میکروبلیدینگ بهتر است از صندلی تابوره استفاده کرده تا بتواند به راحتی در اطراف متقاضی حرکت کرده و بهترین حالت دست را در انجام میکروبلیدینگ که در بالای سر متقاضی است داشته باشد.

توصیه های قبل از انجام کار

قبل از هر چیز با متقاضی میکروبلیدینگ جلسه مشاوره ای تشکیل دهید و او را از نظر کلیه سوابق پزشکی و بیماریهای خاص و حساسیت پوستی مورد بررسی قرار دهید. در صورت وجود هرگونه بیماری که جزء موارد منع آرایش دائم است و یا باردار بودن و شیردهی متقاضی از انجام میکروبلیدینگ پرهیز کنید. اگر متقاضی شما هیچگونه مسئله ای از جمله موارد قید شده در بالا را نداشت به صحبت با او درباره رنگ و مدل انتخابی او بپردازید. رعایت اصول آرایشی استاندارد و متناسب با فرم چهره و رنگ و نوع پوست طبیعی او شرط الزامیست. بنابراین در صورت مغایرت داشتن خواسته متقاضی با چنین اصولی او را در جریان قرار داده و درنهایت به هدفی مشترک با او برسید. سپس توصیه های مراقبت بعد از میکروبلیدینگ را به او آموزش داده و در شرایطی که ایمنی و بهداشت در آن رعایت شده اقدام به انجام کار نمایید.

مدل ابروها در میکروبلیدینگ

میکروبلیدینگ

برای انتخاب مدل ابروها بهتر است نسبت به فرم طبیعی چهره متقاضی مدل ابروها را با مداد آرایشی کشیده و نظر او را جویا شوید. در هر شرایطی حتی در صورتی که ابروهای شخص در قسمتهایی دچار کم مویی یا بی مویی شده باشد بهترین مدل همان مدل طبیعی ابروهاست که بدون ایجاد فرم های غیر طبیعی هاشورهای کرکی را در لا به لای آن ایجاد نماییم.

دوام میکروبلیدینگ به روش فیروز

در میکروبلیدینگ به روش فیبروز به دلیل ایجاد خراشهایی بسیار سطحی و خونریزی بیشتر از روش های دیگر، رنگ پذیری پوست پایین بوده و به همین دلیل دوام کار در این شیوه نسبت به سایر روش ها کمتر است، البته همین موضوع یکی از بهترین صفات این شیوه بوده و امکان تجربه متنوع مدل ها را به متقاضی می دهد. در این شیوه به دلیل ماندگاری کم هاشورها، در مدت زمانی که در افراد متفاوت است آرایش دائم شروع به محو شدن کرده و حالت طبیعی ابروها حفظ می شود. در چنین حالتی امکان پاک کردن هاشورها تا حد بسیار زیادی وجود داشته و یا با محو شدن خود به خودی هاشورها امکان تغییرات مدل ابرو به شکل های متنوع وجود دارد.

نتیجه گیری آموزش میکروبلیدینگ

با توضیح صفر تا صد روش میکروبلیدینگ به این نتیجه می رسیم که در این شیوه، مهارت و سرعت عمل پیگمنتر و تسلط بی چون و چرای او به آرایش ابروها از شروط اصل کاری این تکنیک است. به همین دلیل یادگیری این تکنیک نسبت به سایر شیوه های آرایش دائم سخت تر بوده و نیاز به تمرینات مکرر و مداوم طی دوره های آموزشی تخصصی زیر نظر اساتید این رشته است و بدون گذراندن این دوره ها نباید اقدام به انجام آن نمود. استفاده از قلم تاچ و بلید در این تکنیک احتمال صدمه به بافت پوست را افزایش داده و در صورت هرگونه فشار غیر لازمی در حرکت های دست ممکن است خونریزی و درد در ناحیه زیاد باشد. بنابراین آسان طب به شما توصیه می کند قبل از انجام هرگونه آرایش دائم برای متقاضی، دوره های تخصصی این رشته را در مراکز مجاز فنی و حرفه ای آموزش دیده و با رعایت کلیه مقررات اصولی، ایمنی و بهداشتی اقدام به انجام آن نمایید.

منبع: https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا