میکاپ لبنانی زیر مجموعه سبک آرایش عربی

میکاپ لبنانی یکی دیگر از مدل های آرایشی است که در زیرمجموعه سبک آرایش عربی قرار دارد. در این مدل میکاپ از فون هایی با قدرت پوشانندگی بالا و تناژ هایی زنده و شاداب مانند صورتی یا بژ استفاده می شود. رنگ ها در این مدل آرایش شاد و سر زنده هستند و در ناحیه چشم بیشتر از رنگ های مشکی یا قهوه ای سوخته استفاده می شود و معمولا در ناحیه فید شده سایه چشم از یک رنگ مکمل برای ایجاد جلوه و جذابیت بیشتر استفاده می شود. سایه های اکلیلی با تناژهای تازه و باطراوت می تواند به زیبایی نتیجه کار بیافزاید. در ادامه به تمامی نکات و مراحل مهم در میکاپ لبنانی خواهیم پرداخت.

میکاپ لبنانی

زیرسازی در میکاپ لبنانی

برای انجام یک زیرسازی آرایش به شیوه عربی باید از فون های چرب و سنگین که قدرت کاور کنندگی قوی داشته باشند بهره گرفت. تناژ فون زمینه همانطور که گفته شد معمولا به رنگ صورتی یا بژ بوده تا بتواند طراوت و شادابی طبیعی را در پوست زنده نگاه دارد. در یک میکاپ لبنانی به هیچ وجه از فون های تیره و یا برنزی استفاده نمی شود چرا که جلوه و جذابیت چشم ها را خواهد پوشاند. در این مدل آرایش بهتر است که از تکنیک کانتورینگ و هایلایتینگ استفاده نشود و یا در صورت استفاده بسیار محو و ملایم انجام شود. در انتها از پودر فیکس همرنگ با فون زمینه استفاده کرده، و به مدت 10 دقیقه مکث می کنیم تا تثبیت شود. پس از طی مدت زمان مذکور به وسیله یک برس بسیار لطیف بقایای پودر فیکس را به آرامی از روی صورت پاک کرده و سپس به شکل معمول به آرایش می پردازیم.

آرایش چشم در میکاپ لبنانی

در آرایش چشم لبنانی در ابتدا باید جهت ماندگاری آن از تکنیک زیرسازی آرایش چشم استفاده کرد. سپس به وسیله سایه مشکی یا قهوه ای سوخته کل پلک بالایی در ناحیه حدقه چشم را با سایه می پوشانیم. دقت کنید که عمق رنگ سایه باید زیاد بوده و بدون خلل و فرج باشد. سپس با یک سایه مکمل به رنگ شاد مثلا بنفش تیره یا قرمز روشن به فید کردن سایه و فرم دادن به چشم ها می پردازیم. معمولا فرم چشم در میکاپ لبنانی به حالت گرد، کشیده و یا گربه ای است. برای سهولت در این امر می توان از قلم شماره 8 تا 10 میکاپ استفاده کرد. پس از استفاده محو از این سایه مکمل در ناحیه مذکور از خط چشم به صورتی باریک استفاده می کنیم. برای ایجاد زیبایی بیشتر در زیر ابروها سایه کرم پودری مات می زنیم. در اینجا استفاده از سایه اکلیلی دانه درشت بر روی سایه تیره اصلی می تواند جذابیت بیشتری به چشم ها بدهد. جهت تکمیل آرایش چشم ها به وسیله یک مداد چشم چرب و مشکی در زیر چشم خط کشیده و با سایه همرنگ پلک روی آن را فید می کنیم. استفاده از سایه مکمل رنگی در این ناحیه نیز خالی از لطف نیست. مژه مصنوعی مناسب برای میکاپ لبنانی، مژه ریسه ای پر پشت با سایز متوسط است. توجه داشته باشید که فید کردن سایه چشم در میکاپ لبنانی دارای بیشترین اهمیت در این آرایش است. بهترین حالت ممکن زمانی اتفاق می افتد که در ناحیه فید شده هیچگونه مرز مشخصی وجود نداشته باشد.

میکاپ لبنانی

استفاده از سایه چشم اکلیلی

در میکاپ لبنانی میتوان برای جذاب تر کردن چشم ها از سایه های اکلیلی با تناژ ملایم و همرنگ با رنگ سایه مکمل استفاده نمود. این سایه ها می تواند شامل رنگ های بنفش تیره، سبز یشمی، قرمز روشن، زرشکی، بادمجانی، سورمه ای، سبز کله کاغذی و… باشند که همچنین وجود اکلیل های دانه درشت در آن به جذابیت چشم ها خواهد افزود. از این سایه های اکلیلی همچنین می توان در ناحیه گوشه داخلی چشم ها و در نواحی خط چشم پایینی به شکلی محو و ملایم استفاده کرد.

رژگونه در آرایش لبنانی

انتخاب رژگونه در میکاپ لبنانی هماهنگ با سایه مکمل انتخاب میشود. اگر سایه مکمل سرد بود باید از تناژ صورتی جهت رژگونه استفاده کنیم و اگر تناژ سایه مکمل گرم بود می توان به راحتی از رژ گونه با تناژ نارنجی استفاده کرد. به دلیل تیرگی و غلظت رنگ در ناحیه پلک ها بهتر است که به شکلی محو و ملایم از رژگونه استفاده کنیم. استفاده غلیظ از رژگونه در میکاپ لبنانی می تواند در زیبایی کل چهره اثر نامطلوبی بر جای بگذارد.

انتخاب رژلب متناسب با رژگونه

میکاپ لبنانی

انتخاب رژ لب در میکاپ لبنانی باید متناسب با رنگ رژگونه باشد. یعنی در صورت نارنجی یا صورتی بودن رژگونه، رنگ لب ها نیز هماهنگ با آن رنگ آمیزی می شود. استفاده نامربوط و ناهماهنگ رژلب با رنگ گونه ها اثر ناخوشایند و ناصحیحی در صورت باقی خواهد گذاشت. از طرفی به دلیل استفاده از رنگ های تیره و سنگین و گاه براق در ناحیه چشم ها می توان به استفاده از برق لب های شیشه ای اکتفا کرد. در اینصورت آسان طب به شما توصیه می کند بدون استفاده از خط لب تنها به زدن لایه نازکی از برق لب شیشه ای با تناژ متناسب بسنده کنید. در غیر اینصورت می توان با رعایت تناسب رنگ با رژگونه ها از رژلب هایی کاملا مات استفاده نمود.

مدل موها در میکاپ لبنانی

به عنوان تکمیل آرایش در میکاپ لبنانی باید به وسیله ایجاد فرم صحیح در موها به چهره جلوه ای صحیح و جذاب بخشید. گاه مناسب ترین مدل مو برای میکاپ لبنانی استفاده از بابیلیس با قطر پهن است که ایجاد موج هایی همسو در موها کرده و به چهره حالتی جوان و سر زنده می بخشد. همچنین شینیون های باز و بسته یا شینیون کلاسیک که در پشت گردن جمع شده و به نام شنل معروفند می تواند جهت آرایش موها در میکاپ لبنانی به کار رود. برای فرم دادن به جلوی سر نیز می توان از فرق وسط یا کج که انتهای آن بابیلیس خورده است استفاده نمود. سپس از زیورآلات مخصوص مو که می تواند انواع تل و یا آویز های مو باشد به شکلی زیبا استفاده کرد.

سخن نهایی

میکاپ لبنانی از معروف ترین مدل های آرایش در سبک عربی است که همچنان علاقمندان به خود را دارا بوده و به دلیل استفاده از رنگ های زنده و شاداب در این مدل میکاپ، چهره حالت جذاب و تازه ای به خود خواهد گرفت. این مدل میکاپ مناسب برای حضور در جشن ها و مراسم بوده و به دلیل استفاده از فون ها و رنگ های تیره و سنگین در آن به هیچ وجه مناسب آرایش روزانه نمی باشد.

منبع: https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دکمه بازگشت به بالا