سایه چشم نقش کلیدی در آرایش چشم دارد

سایه چشم در آرایش چشم ها نقش مهمی را دارا می باشد. در هرگونه از آرایشی اعم از لایت یا غلیظ، سایه چشم می تواند در ایجاد انواع فرم های فانتزی یا طبیعی نقش اصلی را دارا باشد. این محصول در انواع مختلف و رنگ هایی بی انتها موجود بوده که برای استفاده صحیح از آنها باید دانش کلاسیک آرایش و میکاپ را دارا بود. جهت شناخت بیشتر این محصول لازم است که با انواع آن آشنا شویم.

سایه چشم

درباره محصولی به نام سایه چشم

سایه چشم دارای بافتی سبک با پوشش نرم می باشد که در آرایش ناحیه پلک ها به کار میرود. بهترین انتخاب درباره این محصول استفاده از سایه های تک رنگ است که دارای کیفیتی اصل و مرغوب می باشد و پوشش یکدست و با دوام دارد. قاعده کلی درباره استفاده از سایه چشم به این ترتیب است که در گوشه خارجی چشم ها از سایه تیره و مات استفاده نماییم و برای پوشش گوشه داخلی چشم از سایه هایی با رنگ های روشن در انواع مات و براق. قبل از استفاده از سایه لازم است به عنوان زیرسازی آرایش چشم از محصولاتی مانند بیس سایه استفاده کرده و یا به سادگی از روش پن استیک و پودر استفاده نماییم. در این صورت بستر مناسبی جهت استفاده از سایه فراهم می آید که می تواند برای مدت طولانی ماندگار باشد. برای استفاده از سایه چشم می توان از قلم های شماره 5 تا 10 میکاپ کمک گرفت و یا به روش قدیمی از پدهای مخصوص اسفنجی استفاده نمود.

سایه چشم مات

سایه چشم مات دارای بافتی نرم، سبک و فاقد چربی و درخشش است که معمولا در تمامی نواحی چشم می تواند مورد استفاده قرار گیرد. در گوشه خارجی چشم حتما باید از سایه چشم مات و تیره استفاده نمود چرا که به چشم و نگاه حالت متمرکز و زیبایی می دهد. استفاده از دو رنگ سایه مات و هم خانواده در آرایش چشم ها می تواند تا حد بسیار زیادی جذاب و زیبایی آفرین باشد. مانند رنگ کرم پودری روشن در کنار قهوه ای سوخته و مات. یا یاسی روشن در کنار بادمجانی تیره و مات و… سایه مات حالتی خشک و سنگی داشته و پوشش دادن پلک ها به وسیله آن به سهولت امکان پذیر است. استفاده از آن به وسیله انواع قلموها و پدها می تواند در سرعت عمل آرایش چشم ها مفید و موثر باشد. جهت ایجاد جلوه ای طبیعی در میکاپ روزانه، آسان طب به شما توصیه می کند از رنگ های پایه مانند شکلاتی روشن، هلویی، کرم پودری و… استفاده نمایید.

سایه چشم براق

سایه چشم براق در انواع پودری و یا سنگی وجود دارد و درخشش آن به زیباتر شدن چشم ها کمک می کند. به یاد داشته باشید که هرگز در گوشه های خارجی چشم از سایه های براق استفاده نکنید چرا که به چشم ها حالتی بلاتکلیف و نازیبا داده و از آراستگی میکاپ خواهد کاست. همچنین برای نواحی زیر چشم ها می توان به شکل خطی و ملایم از سایه چشم های براق استفاده نمود و به زیبایی بیشتر چشم ها کمک کرد. این محصول مانند رژگونه براق، بافتی درخشان و نیمه سنگین دارد و پس از استفاده در ناحیه پلک ها حالتی چرب و غلیظ در آرایش چشم ها ایجاد می نماید.

سایه چشم اکلیلی

سایه چشم

سایه چشم اکلیلی نوع خاصی از پودرهای اکلیلی است که درخشش فوق العاده ای داشته و می تواند در گوشه های داخلی چشم مورد استفاده قرار گیرد. اینگونه از سایه ها زیبایی و جذابیت فوق العاده ای در چشم ها ایجاد کرده و حتی می توان از آن به عنوان سایه هایی مکمل در نواحی زیر چشم استفاده کرد. از سایه چشم های اکلیلی که فاقد تناژ رنگی می باشند نیز می توان در مواردی خاص در زیر ابروها استفاده کرد. این امر سبب ایجاد زیبایی حیرت انگیزی در چشم ها شده و به شکلی جذاب، چشم ها را شاداب و افسونگر نشان خواهد داد. همچنین از سایه اکلیلی و پودری می توان برای نقاشی های مینیاتوری صورت استفاده کرد و به وسیله قلم های نازک اشکال بسیار ظریف را در میکاپ خلیجی در نواحی اطراف چشم ترسیم نمود.

سایه چشم مدادی

سایه چشم مدادی مخصوص استفاده خانگی است و مخصوص افرادی که می خواهند به سرعت آرایش نمایند. به وسیله این محصول می توان در مدت زمان کوتاهی به چشم ها سایه زده و اغلب در تمامی رنگ ها موجود می باشند. بافت و پوشش سایه مدادی همانند سایه های چرب و براق بوده و برای استفاده مناسب از این سایه ها باید هربار به وسیله تراش های مخصوص نوک آنها را فرم داده تا به سهولت روی پلک ها حرکت کنند. بهترین حالت برای استفاده از این سایه ها کشیدن خطی پهن و بی حالت بر روی پلک هاست و سپس استفاده از خط چشمی فانتزی و مدل دار.

سایه چشم تیره

سایه چشم تیره در انواع مات و براق موجود بوده و در میکاپ لبنانی، خلیجی و فشن کاربرد وسیعی دارد. استفاده از سایه های تیره به هر شکلی نیازمند دانش و تجربه بسیار در دنیای آرایش و میکاپ است و لازم است که به شکلی حرفه ای مورد استفاده قرار گیرد تا نتیجه عکس در زیبایی نداشته باشد.

سایه چشم روشن

سایه چشم

سایه چشم روشن نیز همانند سایه چشم های تیره در انواع مات و براق موجود بوده و مخصوص پوشش دادن به گوشه های داخلی پلک است. به هیچ وجه نباید از این سایه ها بدون کمک گرفتن از سایه های تیره در گوشه های خارجی چشم استفاده نمود چرا که می توانند فرمی بی حالت و نازیبا در چشم ها ایجاد کند. استفاده از سایه روشن در گوشه های داخلی چشم بلا مانع است.

سایه چشم آبرنگی

سایه چشم آبرنگی از انواع جدید این محصول است که در حالت عادی نمی توان به وسیله پد مخصوص سایه از آن استفاده نمود. برای آماده کردن سایه آبرنگی باید همانند استفاده از آبرنگ در نقاشی عمل کرده و به وسیله یک قلموی مناسب و آب این نوع از سایه را به عمل آورد و آنگاه به روش معمول بر روی پلک ها استفاده نمود. این محصول پس از استفاده باید طی مدت زمان مناسب خشک شده و در انتها حالتی شبیه به سایه های مات ایجاد نماید.

سخن نهایی

استفاده از سایه های رنگارنگ فقط در صورتی زیباست که یک تجربه حرفه ای و تخصصی پشت آن باشد. در غیر این صورت چهره شما به شکل یک بوم نقاشی بی سلیقه در می آید که فاقد زیبایی طبیعی است. برای استفاده روزانه از این محصول توصیه ما به شما انتخاب رنگ هایی نزدیک به رنگ پوست است که اصطلاحا به آن رنگ هایی با تناژ طبیعی می گوییم. رنگهایی مانند بژ، هلویی ملایم و قهوه ای روشن و تیره و کرم پودری مات می تواند آرایش چشم روزانه شما را تا حد نهایت زیبا کند.

منبع: https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا