فواید پسته برای بدن و پیشگیری از بیماری‌های قلبی

پسته در مقایسه با دیگر آجیل ها، مقدار کمتری کالری دارد. بدون کلسترول بوده و دارای مقدار اندکی چربی اشباع می‌باشد. چربی یک منبع انرژی می‌باشد و کمک به جذب ویتامین های A ,E ,D و K می کند. پس پسته از آن جایی که دارای چربی می باشد، این امر مهم را نیز انجام می دهد. یکی از فواید پسته درمان سیگار است. می‌پرسید چطور؟ منظور اینست که یک مشت پسته در جیب خود بگذارید و هر وقت یاد سیگار افتادید چند دانه پسته میل کنید. برای جلوگیری از ضعف بدن هم می‌توانید پسته بخورید.

فواید پسته

فواید پسته چیست

*- یکی از بهترین منابع پروتئین گیاهی می باشد.

*- پسته از آنجایی که دارای مقدار زیادی چربی غیراشباع و پروتئین می باشد، لذا نباید بیشتر از 18 گرم در هفته مصرف شود.

*- پسته دارای مقدار زیادی فیبر می باشد. فیبر به هضم مواد غذایی کمک می کند، کلسترول و قند خون را تنظیم می کند.

*- پسته در بین گروه آجیل ها، یکی از بهترین منابع پتاسیم می باشد. پتاسیم 1 عدد پسته برابر پتاسیم 1 عدد پرتقال است. مقدار پتاسیم در 2 عدد پسته بیشتر از 1 عدد موز می باشد. پتاسیم موجود در پسته، به تعادل مایعات بدن کمک می کند، ضربان قلب را تنظیم می کند و برای کاهش فشار خون نیز بسیار مفید می باشد.

*- همچنین دارای فسفر می باشد و در ساخت استخوان ها و دندان ها شرکت می کند، جلوی خستگی و ضعف را می گیرد و برای تقویت عضلات بدن مفید می باشد.

*- پسته، مقداری منیزیم نیز دارد که منیزیم یکی از مهمترین عناصر معدنی برای تبدیل غذا به انرژی می باشد، ضربان قلب را تنظیم می کند و از گرفتگی عضلات جلوگیری می کند.

*- آهن در پسته، برای سرگیجه، خستگی، رنگ پریدگی و کم خونی مفید است.

*- روی برای تقویت پوست، مو و ناخن بسیار مهم است.

برخی دیگر از فواید پسته

فواید پسته

*- پسته دارای ویتامین های B6 ، B1 و E می باشد. ویتامین B6 کمک به سوخت و ساز پروتئین می کند و در جذب مواد غذایی نیز نقش دارد. ویتامین B1 باعث افزایش انرژی، تقویت سلول های عصبی و متعادل کردن اشتها می شود.

*- در بین آجیل ها،  می باشد. همان طورکه می دانید ویتامین E جزو گروه آنتی اکسیدان ها می باشد و تقویت سیستم ایمنی بدن، سلامت چشم و جلوگیری از خستگی و استرس و نیز جلوگیری از تخریب سلول ها را بر عهده دارد.

*- پسته نیز مانند دیگر دانه ها، از بیماری های قلبی جلوگیری می کند. به خاطر وجود چربی های غیر اشباع، می تواند مقدار کلسترول خون را پایین بیاورد.

*- پسته باعث عملکرد درست مغز می شود و شخص را آرام می کند.

*- این آجیل می تواند جلوی پیشرفت بیماری های مزمن از قبیل سرطان را بگیرد.

*- مطالعات نشان داده است؛ پسته می تواند مقدار کلسترول خوب خون (HDL) را بالا ببرد و در عین حال مقدار کلسترول بد خون (LDL ) و تری گلیسیرید را پایین بیاورد.

*- پودر پسته، درمان کننده دندان درد می باشد.

*- پسته تغییری در فشار خون و افزایش وزن انجام نمی دهد. اما به خاطر کاری بالایی که دارد، به عنوان یک میان وعده پرکالری شمرده می شود و نباید زیاد مصرف شود.

*- برای کاهش نمک و چربی در رژیم غذایی، باید از خوردن پسته بو داده و شور خودداری کنید.

فواید پسته برای سلامتی ما بی نظیر است. پسته کالری کمی دارد و خیلی مقوی است. اگر احساس ضعف دارید پسته بخورید. همچنین یکی از فواید پسته درمان کم خونی است.

منبع: https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا