3 مورد از دلایل عصبانی شدن سگ ها

سگها هم مثل انسانها عصبی می گردند ،بعضی از رفتار های انسان باعث عصبی شدن سگ ها خواهد شد و ممکن است به وفاداری سگ شک کنید . در صورتی که سخت در اشتباه می باشید. کمی فکر کنید که چه کاری سگ شما را آزرده است ،که سگ شما عصبی شده است. در این مطلب چند مورد را که باعث تحریک و عصبانی شدن سگ ها می شود به شما معرفی می کنیم.
 
عصبانی شدن سگ ها
عصبانی شدن سگ ها

عصبانی شدن سگ ها

 

سگ‌ های خانگی تمام تلاش خود را می‌ کنند تا بهترین دوست انسان ها باشند. اما گاهی اوقات انسان‌ ها ناخواسته شرایطی سخت را برای آن‌ ها به وجود می آورند. در اینجا چندین نمونه از کار های انسان‌ که باعث آزار و ناراحتی سگ‌ ها می‌ گردد و سگ ها از آن‌ ها متنفر هستند را شرح می دهیم.

عصبانی شدن سگ ها
عصبانی شدن سگ ها و دلایل آن

استفاده از حرکات بدن بیشتر از کلمات

انسان ها گونه ای هستند که قادر به صحبت کردن می باشند . انسان ها عاشق گفتگو هستند، حتی با حیوان خانگی هم که قسمت عمده ای از حرفها را نمیفهمد.  ممکن است سگها بتوانند معنی تعدادی حروف کلیدی مثل : راه برو ، مودب باش ، اسباب بازی و …را متوجه شوند اما نمی توانند زبان انسان ها را بفهمند.
چیزی که آنها بر طبق آن متوجه معانی می گردند، حرکات بدن است. سگها در خواندن حرکات بدن متخصص هستند و اگر فقط یا آنها صحبت کنید و بدنتان را حرکت ندهید ، نمی توانید پیام درست را به آنها منتقل نمایید. همیشه سعی کنید یک روز کامل اصلا با سگتان صحبت نکنید و تلاش نمایید با حرکات بدن خود با او ارتباط برقرار نمایید. این کار به شما این امکان را می دهد که متوجه شوید چقدر می توانید با بدنتان با حیوان صحبت کرده و چه حرکتی انجام بدهید که بتوانید نتیجه دلخواه خود را در طول تربیت او به دست آورید و چطور بدون به زبان آوردن یک کلمه با او مکالمه داشته باشید .

بغل کردن،یکی از دلایل عصبانی شدن سگ ها

حتما” شما عاشق این هستید که دوست پشمالوی خود را در آغوش بگیرید ولی بیشتر سگ ها از اینکار تنفر دارند. ما فکر می کنیم که بغل کردن یک کار فوق العاده است که پشتیبانی ، عشق ، لذت و احساسات دیگر را بیان می کند. این کاملا طبیعی است که ما دستانمان را دور یک چیزی حلقه کنیم و آن را فشار یدهیم و منظور مثبتی از اینکار داشته باشیم ولی سگها اینگونه فکر نخواهند کرد. سگ ها دست ندارند و هیچگاه یکدیگر را در آغوش نمی گیرند و برعکس اگر سگی پا ها ی جلوییش را پشت سگ دیگری قرار بدهد، یک جور حمله محسوب می شود.
گاهی ممکن است تعدادی از سگی با نگاه کردن به صورت خانواده ای که وقتی فرزند آنها دستانش را دور او حلقه می کند لبخند به لب دارند، اینکار را تحمل کند ، اما اکثر آنها در این مواقع دچار ترس و اضطراب می گردند و حتی ممکن است گاز بگیرند.
ممکن است بعضی سگ ها از بودن در آغوش یکی از اعضای خانواده لذت ببرند و در مقابل یکی دیگر از اعضای خانواده رفتاری کاملا برعکس از خودشان نشان دهند.
پیدا کردن سگی که واقعا عاشق بغل کردن باشد کار بسیار دشواری می باشد.
اگر می خواهید بفهمید که آیا سگتان از بغل کردن متنفر است یا نه، به حرکات بدنش وقتی او را در آغوش می گیرید دقت نمایید :

  • آیا سرش را از شما دور میکند ؟
  • از داشتن ارتباط چشمی با شما خودداری می کند ؟
  • لبانش را لیس میزند ؟
  • دهانش را بسته نگه می دارد ؟
  • گوش هایش را عقب میگیرد ؟

همه اینها علایم و نشانه هایی هستند که نشان دهنده نارضایتی سگ شما خواهند بود. بله ، حتی لیس زدن لبانش هم نشان دهنده این نیست که حیوان لبریز از عشق شده ، بلکه نشان دهنده نارضایتی اوست و حتی یک رفتار عصبی محسوب می شود. پس بنابراین دفعه بعد که می خواهید او را بغل کنید به حرکات بدنش دقت نمایید وبخاطر داشته باشید که صورتتان را در کنار یک سری دندان تیز قرار خواهد گرفت.

3 مورد از دلایل عصبانی شدن سگ ها
3 مورد از دلایل عصبانی شدن سگ ها

نوازش کردن سر صورت سگ

فکر نمی کنم شما دوست داشته باشید کسی سرتان را نوازش کند، مهم نیست چقدر عاشقانه اینکار را انجام می دهد، به هر حال هیچ لذتی در اینکار وجود ندارد. اینکار در بهترین حالت آزار دهنده و در بدترین حالت دردناک خواهد بود. اگر کسی دستش را به سمت صورت شما دراز کند به صورت غیر ارادی خود را به سمت عقب می کشید. اکثر انسانها فکر می کنند که سگ ها از اینکار لذت می برند . ولی حقیقت این است که فقط تعدادی از سگ ها با این مسئله که کسی که به او اطمینان دارند سرشان را نوازش کند کنار می آیند و اکثر سگها از اینکار هیچ لذتی نمی برند و حتی اذیت می شوند. اگر دقت کرده باشید حتی وقتی می خواهید سر و صورت یک سگ خانگی را نوازش کنید خودش را بسمت عقب می کشد، ولی در آخر به شما اجازه اینکار را می دهد چون از نظر او رئیس شما هستید.
این مسئله حریم خصوصی سگ ها  می باشد. به همین دلیل است که والدین مسئولیت پذیر به فرزندانشان آموزش می دهند که به آرامی پشت سگ را نوازش کنند و هرگز به سمت سر آنها نروند. اگر می خواهید از نظر سگ خود ، رییس فوق العاده ای باشید به سمت سر و صورت او نروید و در عوض پشت او را نوازش نمایید ، آنها از اینکار لذت می برند.

منبع : https://mag.asanteb.com

 

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا