بیماری لیم در سگ های خانگی و نحوه پیشگیری از آن

تشخیص زودرس بیماری Lyme در سگ خود دشوار است. اولین علامت بیماری لیم در انسان بثورات است. بیماری لیم نیز یکی از اولین بیماری هایی نیست که دامپزشک در هنگام بازدید از سگ آنرا در نظر می گیرد. بسیاری از بیماری های شایع دیگر می توانند برخی از علائم مشابه را تولید کنند، بنابراین می توان آن را  به سختی تشخیص داد. در این مقاله از بخش حیوانات خانگی در مورد بیماری لیم در سگ ها (Lyme in dogs) صحبت خواهیم کرد.

بیماری لیم در سگ ها

بیماری لیم در سگ ها

بیماری لیم در هر نوع سگ مختلف متفاوت است همان طور که در انسان ها متفاوت می باشد. بسیاری از سگ هایی که تحت تاثیر بیماری لیم قرار دارند، در معرض درد بسیار و بی اشتهایی قرار دارند. حتی آن ها ممکن است به تب بالا دچار شوند. بیماری لیم بر کل بدن تاثیر می گذارد و برخی سگ ها ممکن است لنگ گردند و حتی اگر درمان نشوند، لنگش ناپدید می شود اما بعدا ممکن است دوباره ظاهر شود. سگ شما حتی ممکن است علائم بیماری را برای مدت زمان طولانی نشان ندهد و در واقع بیماری لیم داشته باشد و پس از آن علائم ممکن است یک سال بعد نشان داده شود.

بیماری لیم در سگ ها

تشخیص بیماری لیم در سگ ها

تشخیص بیماری لیم با آزمایش خون انجام می شود. اما اگر سگ شما برای مدت طولانی بیماری داشته باشد در واقع بیماری لیم را می تواند به سختی به درمان پاسخ دهد. در بسیاری از موارد، آنتی بادی هایی که در هنگام بیماری لیم در سگ وجود دارند که ممکن است در حال حاضر ناپدید شده یا هنوز ساخته نشده اند.

البته بهترین راه برای اینکه اطمینان حاصل شود که سگ شما به بیماری لیم مبتلا نشود در پیشگیری است. همیشه سگ خود را بعد از اینکه خارج از منزل در اطراف محل زندگی کنه ها، چمن های بزرگ، قلم مو ضخیم، و یا حتی در جنگل می رود ، تمیز کنید.

بیماری لیم در سگ ها

درمان بیماری LYME بیماری در سگ ها

بیماری لیم را می توان با آنتی بیوتیک درمان کرد، زیرا این بیماری توسط یک باکتری ایجاد می شود که توسط حیوان خانگی شما از طریق تلقیح از بیماری به وجود می آید.

آنتی بیوتیک ها برای مدت زمان طولانی و چندین بار مصرف می شود و اگر حیوان خانگی شما برای مدت طولانی بیماری داشته باشد، بسیار موثر نخواهد بود. گاهی اوقات دامپزشک شما می تواند آنتی بیوتیک ها را تغییر دهد، بنابراین اگر بیماری را درمان کنید، می توانید ببینید. اما بیماری ممکن است دوباره رخ دهد.

پیشگیری از بیماری لیم در سگ ها

بنابراین، بهترین درمان برای بیماری لیم پیشگیری است. کنه های ایکسودر که عامل بیماری لیم هستند را می توان در بسیاری از مناطق مختلف پیدا کرد و فقط منتظر بدن گرم می باشند. با استفاده از موچین و نگه داشتن حیوانات خانگی خود می توانید این کنه ها را بگیرید، اما امروزه بسیاری از محصولات موجود در بازار وجود دارند که می توانند دور نگه داشتن این آفات از حیوانات خانگی و یا کشتن این آفات به حیوان خانگی شما کمک کنند.

همچنین حمام کردن حیوان خانگی یا مراقبت از حیوان خانگی می تواند در جلوگیری از این بیماری و کنه ها به شما کمک کند. پس از آن اگر، سگ خانگی شما خارج از منزل بوده است، کاملا شانه و پوست او را بررسی کنید. اگر سگ یا گربه دارای موی بلند دارید، ممکن است یک روند طولانی باشد. اما، این کار ارزش صرف زمان را دارد.

بیماری لیم در سگ ها

همراهان مجله ی پزشکی آسان طب دقت داشته باشید که اگر شما یکی از این کنه ها را روی حیوان خانگی خود پیدا کنید و ببینید که در حال حرکت است، می توانید آن را به راحتی حذف کنید و اطمینان حاصل کنید که کنه را کشته اید. اگر کنه چسبیده باشد بسیار مهم است که آن را به درستی حذف کنید. شما می توانید از موچین یا ناخن های خود را استفاده کنید و با آن ها این کنه ها را  بسیار محکم از پوست حیوانات خانگی خود بیرون بکشید. اجازه ندهید هیچ کدام از آن ها یا محتویاتشان بر روی پوست شما یا پوست حیوانات بریزد یا برود. بیماری لیم از طریق برش روی پوست انتقال می یابد و  بشر می تواند بیماری لیم را متوقف کند.

منبع : https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا