رعایت نکات آرایشی برای داشتن چهره‌ای بدون نقص

همه خانم‌ها باید برای داشتن چهره‌ای زیبا و بدون نقص، یکسری از نکات آرایشی را مو به مو اجرا کرده تا پس از صرف چند دقیقه جهت آرایش، زیبایی طبیعی صورت خود را به آسانی نمایان سازند. این نکات آرایشی بر مبنای اصول و مقرراتی بدون تغییر، تعریف شده تا چهره ما خصوصیات منحصر به فرد خود را حفظ نماید و از حالت کپی شده خارج شود. در این مقاله به بررسی نکات آرایشی مهم در دو حالت جداگانه خواهیم پرداخت.

نکات آرایشی

نکات آرایشی تابع چیست؟

نکات آرایشی تابع سبک و مدل میکاپ، فرم هندسی چهره، نوع آرایش فصل و… هستند که در دو حالت تعریف می شوند. این دو حالت به ترتیب نکات آرایشی عمومی و اختصاصی می باشند. به عنوان مثال اگر سبک میکاپ شما شرقی باشد باید از رنگ های تعریف شده در این سبک یا مدل میکاپ تبعیت کرده و به وسیله حرارت یا غلظت رنگ ها به خطوط طبیعی چهره معنا و حالتی جالب بخشید. مثال دیگری در این میان می تواند فرم هندسی چهره افراد باشد که وجود نکات آرایشی مهم در آن با دیگر فرم های چهره متفاوت بوده و باید بتوان فرم های مختلف را در چهره افراد از هم تمیز داد و تکنیک های اختصاصی هر یک را مخصوص به خود انجام دهیم. بنابراین باید بدانیم که نکات آرایشی در دو زیر مجموعه تعریف می شوند و آسان طب توجه شما را به این دو زیر شاخه جلب می نماید:

نکات آرایشی عمومی: که شامل چگونگی استفاده از انواع لوازم آرایش، بدون در نظر گرفتن شرایط خاص چهره بوده و در میان عموم خانم ها رواج دارد و تقریبا تمامی افراد با چگونگی آن آشنایی دارند.

نکات آرایشی اختصاصی: که شامل تکنیک های دقیق و تخصصی بوده و به بررسی انواع روش های حرفه ای زیبایی می پردازد و اختصاص به آرایشگران و کارشناسان زیبایی دارد اما فرا گرفتن این تکنیک ها توسط افراد معمولی خالی از لطف نیست و تبعیت از نکات آرایشی استاندارد باعث یک فرهنگ سازی صحیح در امر استفاده از لوازم آرایشی خواهد شد.

نکات آرایشی عمومی

نکات آرایشی

در این قسمت به شرح انواع نکات آرایشی عمومی خواهیم پرداخت که در 4 شاخه اصلی آرایش تعریف شده است.

میکاپ: میکاپ روزانه خانم ها که باید بر مبنای تکنیک خودآرایی انجام شده و دارای نکات آرایشی عمومی به شرح زیر می باشد:

 1. انتخاب صحیح رنگ کرم پودر (مطابق با رنگ طبیعی پوست)
 2. انتخاب لایت ترین رنگ ها برای ناحیه چشم، گونه و لب
 3. تبعیت از شیوه ای استاندارد برای استفاده از انواع لوازم آرایشی
 4. شناخت خصوصیات منحصر به فرد چهره

رنگ مو: رنگ کردن مو در خانه دارای یکسری نکات آرایشی عمومی بوده که به این ترتیب تعریف می شوند:

 1. استفاده از دستکش و کرم مو برای حفظ سلامت پوست
 2. تشخیص درصد سفیدی موها
 3. انتخاب صحیح رنگ مو و پیش بینی چگونگی عکس العمل موها پس از رنگ کردن آن
 4. انتخاب صحیح نوع و شماره اکسیدان
 5. رعایت تقدم رنگ کردن مو در ریشه و ساقه
 6. رعایت مدت زمان مکث رنگ مو

مراقبت پوست: مراقبت پوست و چگونگی رعایت نکات آرایشی در آن معمولا شامل شناخت نوع، جنس و سن پوست بوده و پس از آن استفاده مکرر و استاندارد از انواع ماسک زیبایی پوست می باشد.

مراقبت و زیبایی ناخن‌ها: که در دو شاخه تعریف می شود. شاخه اول مربوط به چگونگی فرم دادن به ناخن هاست و دومی مراقبت از پوست دست ها و پاها می باشد. فرم دادن به ناخن ها می تواند به وسیله انواع سوهان ناخن دستی و به فرم های مختلفی همچون گرد، کله قندی، بادامی، مربع و… در منزل انجام شده و برای نرمی و لطافت پوست این دو ناحیه باید از کرم های مرطوب کننده مخصوص استفاده نمود. در مراحل حرفه ای می توان جهت بهبود وضعیت این دو ناحیه به مراکز آرایشی مخصوص مراجعه نمود.

نکات آرایشی اختصاصی

نکات آرایشی

این نوع از نکات آرایشی ، اختصاص به کارشناسان زیبایی و میکاپ آرتیست های حرفه ای داشته و در 9 شاخه اصلی تعریف خواهد شد. این نکات آرایشی به بررسی انواع گریم زیبایی، استفاده بهینه از بهترین لوازم آرایشی و تکنیک های تخصصی زیبایی می پردازد که بضاعت تغییرات شدید چهره و چگونگی ایجاد بیشترین جذابیت را با چند حرکت ساده خواهد داشت. این 9 شاخه بدین ترتیب تعریف خواهند شد:

1. میکاپ: از مهمترین نکات آرایشی تخصصی، شناخت و دیدگاه کلاسیک نسبت به رنگ ها، تشخیص نوع و جنس رنگ که به انتخاب بهترین و هماهنگ ترین رنگ ها در سبک میکاپ کمک شایانی خواهد نمود. از طرفی تسلط بی چون و چرا به شناخت بهترین و مرغوب ترین لوازم آرایش و همچنین مانورهای مختلف در مواجه با انواع فرم های هندسی چهره در دستور کاری هر میکاپ آرتیست حرفه ای قرار دارد.

2. گریم زیبایی: از اصلی ترین شاخه ها در نکات آرایشی تخصصی، تسلط کارشناس زیبایی به انواع گریم زیبایی بوده که در حالت های مختلف تعریف می شود. این حالت ها شامل: گریم چشم ها، گریم بینی ، گریم گونه ها و گریم چانه و فک خواهد بود.

3. زیرسازی آرایش: به جرات می توان گفت که پایه و اساس نکات آرایشی تبعیت از یک شیوه زیرسازی صحیح می باشد که در صورت عدم رعایت یک زیرسازی اصولی، میکاپ ما دچار نقص و خدشه خواهد شد.

4. رنگ مو حرفه ای: این شاخه از تخصصی ترین لاین های زیبایی بوده و رعایت نکات آرایشی حرفه ای در آن، تضمین کننده سلامت و زیبایی موها خواهد بود. چگونگی ساخت رنگ مو ترکیبی و تشخیص رنگ طبیعی موها و پیاده سازی رنگ موهای ژورنالی بر هر نوع و جنسی از مو، از وظایف یک رنگ و مش کار حرفه ای خواهد بود.

5. تکنیک هایلایت و انواع لایت های رایج: نکات آرایشی در انواع لایت های مو شامل چگونگی پیاده سازی پایه های مناسب در رنگ طبیعی موها بوده تا بتوان رنساژهای ژورنالی را بر روی موهای افراد نمایان ساخت.

نکات آرایشی

6. تکنیک زیبایی ناخن ها: این لاین از زیبایی دارای وسعتی چشمگیر بوده و به ترتیب شامل این موارد می باشد:

 • مانیکور و پدیکور که از قدیمی ترین نوع زیباسازی ناخن ها می باشد.
 • طراحی ناخن ها که توسط دیزاینر حرفه ای انجام خواهد شد.
 • انواع کاشت ناخن: کاشت ناخن پودری، کاشت ناخن ژله ای ، تکنیک لاک جلیش ( ژلیش )، کاشت ناخن بیبی بومر، کاشت ناخن فیبر یا گیاهی و…

7. مراقبت و زیبایی پوست و مو: کارشناسان این شاخه از زیبایی باید نکات آرایشی خاصی را طبق دستورالعملی تعریف شده رعایت نمایند. این دستورالعمل ها در لاین جداگانه ای در رشته های آرایشی فنی و حرفه ای وجود دارد و شامل شناخت انواع پوست، انواع ماساژ صورت، لایه برداری پوست به شیوه های کلینیکی، ماسک های جوانسازی از مارک های معروف  و … خواهد بود.

8. مراقبت از پوست دست و پاها: برای مراقبت و زیبایی پوست این دو ناحیه می توان با استفاده از انواع تکنیک های تخصصی مانند پارافین تراپی و… و رعایت نکات آرایشی صحیح در این شیوه ها به ایجاد لطافت و طراوت در این دو ناحیه پرداخت و بهتر است که توسط کارشناسی کار آزموده و حرفه ای انجام گیرد.

 9. روش های تخصصی اپیلاسیون: که شامل اپیلاسیون به روش های سنتی و یا اپیلاسیون به روش مدرن و دائمی خواهد بود. از شیوه های سنتی می توان به اپیلاسیون با موم اشاره نموده و برای اپیلاسیون مدرن می توان به کلینیک های مجاز لیزر موهای زائد مراجعه نمود.

10. انواع کوپ و آرایش ابروها: انواع کوتاهی مو که جهت رعایت نکات آرایشی در آن باید با توجه به فرم های مختلف هندسی چهره زیر نظر آرایشگر مخصوص موها انجام پذیرد و مراقبت ابرو و چگونگی آرایش ابرو به شیوه ای تخصصی که توسط ابرو کار در سالن های معتبر آرایشی انجام خواهد شد.

منبع: https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا