پینه در گریت دین ها ، دلایل بروز و جلوگیری از بروز آنها

گریت دین ها در دست و پا، بسیار مستعد پینه هستند. آن ها دارای پوست نرم و همچنین وزن بالا می باشند و به همین دلیل آرنج، پنجه ها و هر قسمت از بدن که با زمین سخت در تماس باشد و دچار سایش شده و در آن قسمت پینه به وجود می آید. در این بخش درباره ی پینه در گریت دین ، عوامل اصلی به وجود آورنده ی آن و روش جلوگیری از آن صحبت می کنیم.

پینه در گریت دین ها ، دلایل بروز و جلوگیری از بروز آنها

سگ گریت دین

گِرِیت دِین یا دانمارکی بزرگ ( Great Dane ) از انواع اصلی سگ‌ های نگهبان است که اصلیتی آلمانی دارد. در این سگ قدرت و نیرومندی و زیبایی توام مشاهده می‌ شود. سگ های گریت دین دارای پوست نرم و همچنین وزن بالا می باشند و در دست و پا، بسیار مستعد پینه می باشند.

پینه در گریت دین ها ، دلایل بروز و جلوگیری از بروز آنها عوامل اصلی به وجود آورنده پینه در گریت دین

داشتن وزن بالا در سگ های پریت دین سبب می گردد در زمان استراحت مفاصل فشار بیشتری را از زمین دریافت کنند و به مرور زمان دچار پینه شوند. همین طور نداشتن بستر مناسب و جای خواب نرمی برای دراز کشیدن و استراحت سگ های پریت دین موجب استحکاک و فرسایش بیشتر پوست با سطوح سخت نظیر چوب، بتن ، سیمان و غیره می گردد.
گریت دین ها در زمان حرکت بی دقت می باشند و دائما دم، آرنج و زانوی خود را با ضرب به اطراف می زنند و همین برخورد های مداوم سبب تورم پوست، ایجاد لکه های دایره ای شکل خشک و خشن می شود که در سایش و برخود های بعدی با محیط زخم شده و یا ترک می خورند و موجب خونریزی، درد، سوزش می شوند.

پینه در گریت دین ها ، دلایل بروز و جلوگیری از بروز آنهاروش جلوگیری از ایجاد پینه در گریت دین

برای پیشگیری از پینه، صاحبان باید از سنین پایین به مراقبت از پوست گریت دین خود بپردازد و از همان دوران وزن توله را تحت کنترل قرار بدهند و بستری مناسب و نرم برای استراحت حیوانات خود در نظر بگیرند (حتی در خارج از منزل).

هم چنین می توانید قسمت هایی از بدن که مستعد ایجاد پینه می باشد را روزی 2 بار، با کرم های مرطوب کننده و برخی از قطره ها همانند ویتامین A ، ژل و کرم آلوئه ورا ، (Aderogil)و وازلین (petroleum jelly) مرطوب و چرب نمایند.

به وجود آمدن پینه در گریت دین امر طبیعی است و جلوگیری از آن کار سختی می باشد و نیاز به رسیدگی مداوم دارد. پینه یک بیماری و عارضه نمی باشد، اما می تواند در اثر افزایش و برخورد باسطوح و زخم شدن عفونی شود. هم چنین بر روی هم قرار گرففتن این پینه ها مکان مناسبی برای تکثیر قارچ ها و انگل ها است.

پینه در گریت دین ها ، دلایل بروز و جلوگیری از بروز آنهااین مقاله را نیز مطالعه بفرمایید : بوی بد دهان سگ ، دلایل و راهکار های درمانی برای این مشکل

همراهان مجله ی پزشکی آسان طب ؛ به خاطر داشته باشید که شاید پینه ها خیلی سطحی و کوچک باشند ، اما می توانند از زیبایی ظاهر سگ گریت دین بزرگ شما بکاهند، بنابر این از بوجود آمدن آن ها جلوگیری نمایید.

 

منبع : https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دکمه بازگشت به بالا