طوطی ها در کنار حیوانات خانگی قبلی و نظارت بر آنها

شما یک طوطی خانگی می خواهید و تنها نیستید . پرندگان پس از سگ ها و گربه ها محبوب ترین حیوانات خانگی در جهان می باشند ،شاید شما از قبل یک سگ یا گربه یا هر دو را داشته باشید و در مورد این که طوطی ها می توانند تنها ماندن با حیوانات دیگری که مدتی در خانه ی شما حیوان خانگی بوده اند و به آنجا عادت کرده اند را یاد بگیرند اطلاعاتی داشته باشید. با خواندن ادامه ی این مطلب ، در مورد آوردن و طوطی ها در کنار حیوانات خانگی دیگر بیشتر بیاموزید.

طوطی ها در کنار حیوانات خانگی قبلی و نظارت بر آنها
طوطی ها در کنار حیوانات خانگی قبلی و نظارت بر آنها

احتمال خطر نگه داری طوطی ها در کنار حیوانات خانگی

همراهان مجله ی پزشکی آسان طب ؛ پاسخ کوتاه این است، در واقع اینکار بی خطر نمی باشد! حیوانات خانگی پر طرفداری نظیر سگ ها و گربه ها طبیعتا موجوداتی درنده می باشند و در حیات وحش پرندگان در زنجیره ی غذایی پایین تر از آن ها قرار می گیرند. بنابر این امکانش وجود دارد که چرخه ی طبیعت در خانه ی شما نیز شکل بگیرد. اما نباید این واقعیت را رد نمود که بسیاری از صاحبخانه های سراسر جهان در نگهداری پرندگان و سگ و گربه ها با هم، موفق بوده اند. به هر حال در بسیاری از این موفقیت ها دلیل اصلی این است که صاحبان آن ها شرایط نظارت کامل بر روی حیوانات خود را در تمام وقت در اختیار دارند و همیشه مراقب هستند که سگ و گربه به پرنده آسیبی وارد نکنند. شاید آن ها در خانه کار می کنند یا اصلا کار نمی کنند و یا به هر صورتی می توانند از دور بودن پرنده از سایر حیوانات مطمئن باشند. زمانی که تصمیم به آوردن پرنده ای در کنار دیگر حیوانات خانگی خود می کنید باید اطمینان داشته باشید که خود شما یا فرد دیگری می تواند هر لحظه بر آن ها نظارت داشته باشد تا به یکدیگر صدمه ای وارد نسازند.

افزون بر خطرات ناشی از حیوانات درنده، خطر وجود بیماری های مشترک بین حیوانات خانگی مختلف و طوطی ها نیز وجود دارد. پرندگان بسیار ضعیف و حساس می باشند و نیاز به بهداشت همیشگی دارند. بعضی از ویروس ها و باکتریها وجود دارند که به راحتی باعث مرگ پرندگان می گردند و خطر ابتلا به آن ها در صورتی که در نزدیکی حیوانات دیگر نگه داری شوند بیشتر می باشد. در واقع حتی یک موی گربه نیز ممکن است باعث بیماری پرندگان گردد. پس قبل از آوردن پرنده باید خطرات احتمالی را حتما در نظر گرفته باشید.

طوطی ها در کنار حیوانات خانگی قبلی و نظارت بر آنها
طوطی ها در کنار حیوانات خانگی قبلی نظیر سگ ها و نظارت بر آنها

بیشتر بدانید : کاکاتو گوفین و خصوصیات رفتاری در این نوع طوطی ها

 

نظارت بر طوطی ها در کنار حیوانات خانگی قبلی

توانایی نظارت در تمام اوقات بر حیوانات یک راهکار بزرگ برای کاهش خطر برای یک پرنده در خانه ای با چند حیوان خانگی می باشد، اما نظارت عشق و توجه برای آن ها به وجود نمی آورد .

پرندگان خانگی، مخصوصا طوطی ها به زمان زیادی برای بازی و صحبت کردن با صاحب خود به صورت یک رابطه موثر نیازمند می باشند. آیا شما به طور مداوم مراقب حیوانات خود هستید که مطمئن باشید به یکدیگر صدمه وارد نمی کنند؟ آیا شما میتوانید برای ساعت ها در یک مکان بنشینید و فقط به طوطی خود توجه کنید؟ از طرفی دیگر، اگر شما مدت زیادی را با پرنده جدید بگذرانید آیا سایر حیوانات شما احساس تنهایی می کنند ؟ بسیاری از دارندگان حیوانات می دانند که نگهدای از چند گونه از حیوانات، آن ها را خسته می کند و کیفیت ارتباط صاحب با هر پت کمتر می گردد. حتی کسانی که احساس می کنند می توانند به تمام حیوانات خود ارتباط کامل برقرار کنند پس از این کار متوجه می شوند که وقت این کار را ندارند. این اصلا خوب نیست که صاحب یک حیوان باشید، اما نتوانید به طور موثری با آن ارتباط برقرار کنید. در نهایت ، تصمیمی که باید بگیرید اما به شما توصیه می گردد به مدت زیاد و خیلی سخت در مورد این موضوع فکر کنید و صادقانه از خودتان بپرسید که می توانید این کار را انجام بدهید.

اگر پس از توجه به این مسائل شما باز هم در مورد نگهداری از یک طوطی مطمئن هستید ، با پرورش دهنگان پرنده در مورد تجربه هایشان در زمینه نگهداری طوطی با سایر حیوانات صحبت کنید . اگر می توانید انسان هایی را که دارای چندین حیوان در خانه می باشند ملاقات نموده و ببینید که چگونه زمان و توجه به حیوانات را کنترل می کنند .

طوطی ها در کنار حیوانات خانگی قبلی و نظارت بر آنها
طوطی ها در کنار حیوانات خانگی قبلی و نظارت بر آنها

در نهایت، شما ممکن است متوجه شوید که یکی از معدود افرادی هستید که در خانه خوشحال و موفق به نگهداری طوطی با سایر حیوانات شده اید، اما اگر این گونه نیست دلسرد نگردید . شما می توانید به پناهگاه پرندگان رفته و زمانی را با طوطی ها بگذرانید و یا این که به باشگاه پرندگان رفته و افراد دیگر را همراه با پرندگانشان ببینید. هم چنین مشکلی در مورد نگهداری یک طوطی بدون نگهداری حیوان دیگری وجود ندارد. طوطی ها با مردم ارتباط خوبی دارند و این یک حقیقت می باشد.

 

 

منبع : https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35