بوی بد دهان سگ ، دلایل و راهکار های درمانی برای این مشکل

پلاک های دندانی یا پلاگ ها موجب تخریش لثه ها و بوی بد می گردند، البته بوی بد دهان سگ دلایل دیگری نیز دارد . اما در کل در صورتی که دندان های سگ مورد علاقه ی خود را با مسواک تمیز کنید تا حدود زیادی از این مشکل و سایر مشکلات مربوط به دهان و دندان سگ ها پیشگیری خواهید نمود. در ادامه بیشتر راجع به این مسئله و راهکار های درمانی صحبت خواهیم کرد.

بوی بد دهان سگ

بوی بد دهان سگ 

یکی از عوامل بوی بد دهان سگ ، سنگ های دندانی می باشند که با خوردن غذا یی نرم و به دلیل این که دندان های سگ با مسواک تمیز نمی گردد باعث ایجاد جرم ها به صورت سنگ می شوند که این خود باعث بوی بد دهان سگ ها می باشد.

بوی بد دهان سگ

دلایل بروز مشکل بوی بد دهان سگ 

بر طبق تحقیقات انجام شده در مجله ی پزشکی آسان طب ؛ پلاک های دندانی یا پلاگ ها ( افزونه های دندانی ) باعث تخریش لثه ها و بوی بد می گردند. از دیگر دلیلی که می تواند بوی بد دهان را ایجاد کند ناراحتی ها گوارشی می باشند و عفونت دستگاه گوارش باعث بوی بد و متعفن از دهان سگ ها می گردند. یکی دیگر از دلایی که می تواند باعث بوی بد دهان گردد زخم های درون دهان و حتی جسم خارجی و عفونت در دهان می باشند. دلایل دیگری نیز وجود دارند که می توانند باعث بوی بد باشند و از جمله ی آن ها می توان به بوی بد عفونت گوش و بینی و مجاری بینی اشاره نمود.

برای کسب اطلاعات بیشتر، این مقاله را نیز مطالعه بفرمایید : پیاده روی سگ در باران و لزوم یا عدم لزوم انجام اینکار

درمان بوی بد دهان سگ 

اما اکنون درمان چکونه است ؟ امروزه راهکار های بسیاری برای درمان وجود دارد شاید اولین قدم مشاوره با دامپزشک خود می باشد، اما راه هایی وجود دارند که می توانید با استفاده از آن ها بوی بد دهان را به میزان بسیار زیادی کاهش دهید. این راهکار ها عبارتند از :

  • اولین راهکار استفاده از غذای خشک می باشد که پلاک های دندانی را به خوبی پاک خواهد کرد.
  • دومین راهکار که می توانید برای سگ خود استفاده کنید تشویقی های فلوراید دار است و به طور کلی تشویقی هایی که به صورت سخت و سفت می باشند و می توانند جرم های دندانی را کاملا از بین ببرد.
  • سومین راهکاری که توصیه می کنم استفاده از اسپری های از بین برنده بوی بد می باشد که می تواند پلاک های دندانی را نیز پاک کند، البته در این موارد در صورتی که حوصله داشته باشید می توانید از خمیر دندان های مخصوص سگ نیز استفاده نمایید.
  • چهارمین توصیه ای که برای شما داریم استفاده از سبزیجات در غذای سگ ها می باشد.

بوی بد دهان سگ

برای کسب اطلاعات بیشتر، این مقاله را نیز مطالعه بفرمایید:پینه در گریت دین ها ، دلایل بروز و جلوگیری از بروز آنها 

اما در صورتی که همه این موارد پاسخ گوی این مشکل نباشند شاید جرم گیری دندان برای سگ بسیار تاثیر گذار باشد و در صورتی که این راه نیز پاسخ گو نباشد می توانید با مشاوره با دامپزشک از آنتی بیوتیک ها استفاده نمایید.

منبع : https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا