علاقه گربه ها به صاحبان خود و 8 راه بروز آن

بعضی از گربه ها با تقاضای نوازش و تماس فیزیکی با شما جای هیچگونه تردیدی درباره ی علاقه خودشان به شما باقی نمی گذارند. بعضی از آن ها هم احساسات خود را با ظرافت و دقت زیادی نشان می دهند که ما انسان ها همیشه به خوبی قادر به درک و گرفتن علائم احساسی آن ها نیستیم. شاید این موضوع یکی از دلایلی باشد که علاقمندان به سگ ها فکر می کنند که به قول معروف گربه ها محبت سرشان نمی شود! در ادامه درباره علاقه گربه ها به صاحبان خود صحبت کرده و علائم و اشاراتی که برای این کار استفاده می کنند برای شما بازگو می کنیم.

علاقه گربه ها به صاحبان خود

علاقه گربه ها به صاحبان 

به طور یقین هنگامی که حیوانی از شما محبت می بیند بیشتر به شما علاقه مند می گردد، در غیر این صورت نیز شاید شما را دوست داشته باشد. اما وقتی شما دائم با حیوانی بدرفتاری کنید مسلما از شما فراری می گردد و نمی توانید از آن انتظار محبت و علاقه داشته باشید.

علاقه گربه ها به صاحبان خود

روش های ابراز علاقه گربه ها به صاحبان خود

 1. بدون شک وقتی که گربه شما روی زانو هاتون چمباته می زند ,می توانید کاملا مطمئن باشید که به شما علاقه مند است, حتی اگر بغل شما گرم ترین جای موجود باشد.
 2. با (ورز دادن) و فشار ملایم و متوالی پنجه هایش به شما در واقع او شما را مادرش فرض می کند. این کاری است که گربه ها برای خوردن شیر از مادر خود می کنند.
 3. گربه ای که شما را دوست دارد ممکن است دمش را دور شما حلقه کرده و سر و بدنش یا گوش و یا صورتش را به شما بمالد و به این طریق بویش را به شما انتقال می دهد و شما را متعلق به خودش می داند. اگر وقتی که خودش را به شما می مالد بدنش را نیز قوس بدهد ابراز علاقه اش شدید تر است.
 4. گربه ها اغلب برای کسانی که دوستشان دارند هدیه می آورند. اگر داخل خانه زندگی می کنند ممکن است بازیچه و یا آشغالی جلوی شما بیاندازند یا اگر گربه ی حیاط هستند ممکن است شکار خود را برایتان بیاورند و یا یک تکه استخوان پوسیده از سطل های خیابان سوغات بیاورند, گرچه اینجور چیز ها برای شما ناخوشایند است اما از نظر آن ها گنجینه هایی محسوب می شود که به افرادی که دوستشان دارند هدیه می دهند.
 5. گربه شما را لیس می زند؟ در واقع شما را تمیز می کند که این کاری است که آن ها با زبان گربه ای و با آدم هایی که دوستشان دارند انجام می دهند . 
 6. گربه ها وقتی خوشحال باشند صدای خرخر و لرزوندن صدا در می آورند. اگر زمانی که خودشان را به شما می مالند, خرخر کنند, یعنی شما را دوست دارند.
 7. آیا گربتون وقتی  که با شماست دمش را بالا می گیرد ؟گربه ها وقتی که با گربه و آدم غریبه مواجه می شوند دم خود را پایین می گیرند, در هر حال دم عمودی نشانه ی آشنایی و اعتماد است.
 8. اگر گربتون در حالی که چشم از شما برنمی دارد پلک بزند ( خصوصا بصورت آهسته و نرم ) می خواهد به شما بگوید ”دوستت دارم”.

علاقه گربه ها به صاحبان خود

عدم ابراز علاقه گربه ها به صاحبان

همراهان مجله ی پزشکی آسان طب ؛ به یاد داشته باشید حتی امکان دارد گربه به شما ابراز علاقه نکند و اگر این اتفاق نیفتد چه: 

 1. طبعا بعضی گربه ها سردتر از بقیه هستند اما می توان تلاش کرد تا گرم تر باشند و با شما مهربان تر رفتار کنند.
 2. فقط و فقط وقتی آن ها را نوازش کنید که خودشان مایل باشند و اجازه بدهند. با این کار توجه بیشتری را به خودتان جلب می کنید. هیچ وقت هنگامی که گربه مشغول غذا خوردن است مزاحمش نشوید.
 3. از حرکات تند و صدا های بلند خودداری کنید.
 4. اگر دوست دارید گربه شما در بغلتان احساس راحتی بیشتری کند امیدوارم بتوانید بعد از چند لحظه که در بغل شما دوام آورد با پیش کش کردن یک تکه کوچک غذا تشویقش کنید.
 5. با او به نرمی حرف بزنید و با لطافت نوازشش کنید.
 6. هر بار که روی زانو های شما می نشیند زمان را برای چند ثانیه بیشتر نگه دارید و تکه ای خوراکی به او هدیه دهید.
 7. اگر ممکن است بدون کمی وقت به او اجازه بدهید در بغلتان بنشیند, اگر نشد شاید بهتر باشد قبول کنید گربه ی شما از آن گربه هایی که دوست دارد در بغل آدم ها بنشیند نیست!

منبع : https://mag.asanteb.com

‫4/5 ‫(1 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا