بهترین بازی برای سگ و 7 مورد از آنها برای ایجاد روابط دوستانه

آیا شما هم از آن دسته از افرادی هستید که دوست دارند با سگ خود بازی کنند؟ ما نیز اگر صاحب سگی بودیم همین احساس مشترک را با شما داشتیم! بازی کردن با سگ ها افزون بر تقویت رابطه دوستانه بین شما، به کاهش اضطراب نیز کمک می کند و باعث می گردد سگ علاوه بر سرگرم شدن و خوشحال بودن، اطلاعات بیشتری در مورد شما داشته باشد. بازی با سگ موجب می شود شما نیز تحرک داشته باشید و با توفیق اجباری کمی ورزش کنید. فقط باید به خاطر داشته باشید اگر در روز های گرم می خواهید با سگ بازی کنید، سعی کنید وقتی که آفتاب رفته است، این کار را انجام بدهید و یا اگر زیر نور آفتاب بازی می کنید، به مقدار کافی آب برای سگ عزیز خود بگذارید. یافتن بازی برای سرگرم کردن سگ‌ آنقدر هم سخت نیست. در ادامه به چند مورد از بهترین بازی برای سگ ها اشاره می کنیم، این بازی‌های آسان، سگ‌ شما را دیوانه می‌کنند!

بهترین بازی برای سگ

بهترین بازی برای سگ با اسباب بازی

انتخاب اسباب بازی برای سگ ها ممکن است به اندازه ی انتخاب یک اسباب بازی برای کودک انسان سخت و دشوار باشد، سگ ها مثل کودک انسان می توانند متوجه جزئیات اسباب بازی گردند و بدین ترتیب یک اسباب بازی خاص را دوست دارند و انتخاب می کنند.

مسائل بسیاری جهت انتخاب یک اسباب بازی سگ وجود دارد که باید در نظر بگیرید، اسباب بازی ها می توانند باعث سرگرمی و تحریک سگ شده و موجب کم شدن استرس و نگرانی هایی گردند که سگ شما در تنهایی‌اش دارد.

خوانندگان مجله ی پزشکی آسان طب؛ بهتر است بدانید اسباب بازی باعث رضایت و شادابی سگ شما می گردد، سگ شما با آن بازی کرده، آن را گاز گرفته و میجود. شما به آسانی می توانید در یک جلسه بازی کردن سگ خود با اسباب بازی میزان علاقه اش به آن و رضایت مندی آن را مشاهده کنید.

بهترین بازی برای سگ

مطالعه بفرمایید: درمان خشکی پوست در سگ ها و 6 اقدام ضروری

زمین بازی درون خانه بهترین بازی برای سگ

خوب است که بتوانید برای سگ‌ خود یک زمین بازی تهیه کنید، اما همه پول و جایی برای گذاشتن آن را ندارند. اما خب این بدین معنا نیست که انتخاب دیگری ندارید. می‌توانید از اشیایی که هر روز مشاهده می‌کنید، زمین بازی هیجان انگیزی بسازید. اشیایی نظیر یک بالش و پتو یا هر چیز دیگری می‌توانند به اسباب بازی تبدیل گردند، اسباب بازی‌هایی که سگ‌ شما حتی بیش از یک اسباب بازی گران قیمت به آن علاقه نشان بدهد. اتاق نشیمن (و یا هر اتاق دیگری از خانه) را خالی کنید تا سگ‌ در زمان بازی و پرش به خودش و یا اشیای با ارزش صدمه‌ای وارد نکند.

قرار است سگ‌ خود را چند بار از میان این زمین بازی عبور بدهید! جهت ساخت این زمین بازی به وسایلی نظیر پتوی قدیمی یا حوله یا بالش (جهت پریدن سگ از روی آن ها)، حلقه پلاستیکی ورزشی (برای پرش سگ از میان آن)، یک جعبه مقوایی بزرگ با کف باز ( برای این که سگ از میان آن خریده و یا حرکت کند)، صندلی (برای این که سگ‌ روی آن بپرد)، یک توپ، سبد و مقداری عروسک نیاز دارید. بدین ترتیب می‌توانید یک زمین بازی با مانع مهیج برای سگ‌ خود ساخته یا تهیه کنید!

دویدن از راه پله نمونه بهترین بازی برای سگ

جهت انجام این بازی به پلکان عمودی و یک توپ نیاز خواهید داشت. برای شروع در پایین پله ها نشسته و سگ‌ را صدا زده و به او بگویید در همین مکان بایستد، پس از آن توپ را به بالای پلکان پرت کنید. اکنون به او فرمان “برو” را داده و اجازه دهید تا جایی که می‌تواند به سرعت از پله ها بالا رفته و به دنبال توپ برود. در هنگام پایین آمدن او را آرام کنید تا صدمه ای به او وارد نگردد. این بازی راهی عالی برای تخلیه انرژی سگ‌ است اما تنها می‌توانید آن را با سگ‌هایی که بیشتر از یک سال از عمرشان گذشته انجام دهید.

فنجان‌ های جادویی نمونه بهترین بازی برای سگ

جهت انجام این بازی به مکانی باز با کفی از جنس چوب (یا هر ماده سخت دیگری) نیاز خواهید داشت. هنگامی که می‌خواهید بازی را آغاز کنید سگ را مجبور به نشستن و یا دراز کشیدن در جلوی خود نمایید. سه فنجان بزرگ و یک توپ تنیس تهیه کرده و توپ تنیس را در زیر یکی از فنجان‌ ها بگذارید و فنجان‌ها را در جلوی چشم دوست باهوش خود جا به جا کنید. این حرکت را آرام انجام بدهید تا سگ‌ گیج نگردد. سپس از سگ خود درخواست کنید توپ را پیدا کند. ممکن است چند دفعه اول بازی مجبور گردید خود جای توپ را به سگ بگویید تا روش بازی دستش بیاید. هنگامی که سگ توپ را پیدا کرد، به او جایزه بدهید.

قایم موشک بهترین بازی برای سگ

قایم موشک، یک بازی عالی برای تمام خانواده و همچنین سگ‌ می باشد! همه چیزی که نیاز دارید اسباب بازی یا غذای مورد علاقه او می باشد. جهت انجام این بازی از سگ‌ خود بخواهید در اتاقی بماند، در حالی که شما در یک اتاق دیگر قایم شده اید. زمانی که خوب خودتان را مخفی نمودید او را صدا بزنید و اگر توانست شما را پیدا کند به او جایزه دهید.

بهترین بازی برای سگ، شکار اسباب بازی

برای این بازی اسباب بازی یا خوراکی مورد علاقه سگ‌ خود را درون اسباب بازی دیگر یا جعبه‌ای مخفی نمایید. سپس این جعبه را طوری که سگ‌ نبیند در یکی از اتاق های خانه پنهان نمایید و سپس سگ را به آن اتاق آورده و از او بخواهید آن را بیابد.

بهترین بازی برای سگ

بازی تمیز کاری

زمانی که سگ‌تان در تمیز کردن خانه به شما کمک می کند، این کار دلچسب تر می گردد! برای این بازی باید ابتدا به سگ‌تان فرمان “بندازش دور” را یاد داده باشید. به سگ‌ یاد دهید یک اسباب بازی را برداشته، آن را حمل کرده و در پایان آن را در سبد بیاندازد. برای آغاز بازی تعداد زیادی عروسک را در فضایی کوچک پخش کنید. سپس به یکی از اسباب بازی‌ها اشاره کرده و بگویید “بندازش دور”.

این بازی را تا جایی ادامه بدهید که سگ‌ تمام اسباب بازی ها را در سبد مورد نظر بیاندازد. در طول بازی هر موقع سگ کارش را درست انجام داد به او جایزه بدهید. جهت سخت تر کردن بازی اسباب بازی‌ها را در فاصله دورتری بگذارید و یا حتی آن ها را مخفی کنید. زمانی که سگ‌تان در این بازی ماهر شد می‌توانید خوشحال باشید، زیرا از این به بعد یک دستیار خوب جهت تمیز کردن خانه دارید!

گرد نشین نوعی بازی برای سگ ها

این مورد نیز یک بازی هیجان انگیز دیگر برای تمام اعضای خانواده است. جهت انجام این بازی باید هر یک از اعضای خانواده مشت خود را پر از خوراکی مورد علاقه سگ‌ کنند. سپس هر کس در گوشه‌ای از اتاق نشیمن بنشیند تا دایره‌ای دور اتاق تشکیل گردد. اکنون هر کس به نوبت سگ را صدا بزند و در صورتی که سگ به طرف او رفت، به سگ به عنوان جایزه خوراکی دهد. هنگامی که سگ‌ در این بازی استاد شد، این بازی را در بیرون از خانه انجام بدهید تا سگ بتواند مسافت بیشتری را دویده و بازی کند.

 

 

منبع: https://mag.asanteb.com

‫4/5 ‏‫(10 نظر)‬

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35