6 ورزش موثر برای درمان سیاتیک

درمان سیاتیک با ورزش موضوع این بخش از مجله پزشکی آسان طب است. ورزش کردن برای سلامتی و درمان بیماری ها فواید زیادی دارد. یکی از این فواید برای درمان سیاتیک است. درد سیاتیک بیشتر کمر و پا را درگیر خودش می کند. در این قسمت ورزشهایی را به شما معرفی می کنیم تا بتوانید برای درمان سیاتیک از آن استفاده کنید.

ورزش موثر برای درمان سیاتیک

درمان سیاتیک با ورزش

درد سیاتیک بیشتر وقت‌ها به خوبی به درمان‌های سرپایی و ساده جواب می‌دهد. در واقع شما می‌توانید زندگی روزمره‌تان را ادامه دهید و فقط بایستی از انجام فعالیت‌هایی که ممکن است درد شما را بدتر کنند، پرهیز کنید. اگر چه استراحت به مدت یک تا چند روز سبب بهبودی نسبی بیماری می‌شود، ولی توجه داشته باشید که استراحت در بستر به مدت طولانی و عدم فعالیت علائم شما را بدتر خواهند کرد.

سیاتیک درمان سیاتیک

قبل از اینکه به یکسری روش ها برای بهبود درد سیاتیک شما اشاره کنیم، تاکید می‌کنیم که چنانچه درد سیاتیک شما با گذشت زمان بهتر نشد، حتما به پزشک مراجعه کنید زیرا درصورت عدم درمان، ممکن است دچار عوارضی مثل آسیب دائمی عصب، از دست رفتن حس و حرکت در اندام مبتلا و یا حتی از بین رفتن عملکرد روده و یا مثانه شوید.

ورزش همترازی لگن

در این ورزش درمان سیاتیک ابتدا به پشت روی زمین دراز بکشید و زانوها را خم کنید. دستانتان را در کنار بدنتان قرار دهید. سپس عضلات شکم را سفت کنید و کمر خود را به پایین فشار دهید. 5 ثانیه در همین حالت بمانید و 5 بار این ورزش را برای درمان سیاتیک انجام دهید.

ورزش سفت کردن شکم

ابتدا روی شکم دراز بکشید. دستانتان را در کنار بدنتان قرار دهید. سرتان را رو به یک طرف بگذارید.

عضلات شکم را سفت کنید و تو دهید. در طی این ورزش درمان سیاتیک، نفس خود را نگه دارید. 5 ثانیه در همین حالت بمانید و 3 بار این ورزش را برای درمان سیاتیک انجام دهید.

در طول روز در حالی که راه می روید و یا نشسته اید، این ورزش درمان سیاتیک را تا 10 ثانیه انجام دهید.

ورزش سفت کردن باسن

ابتدا روی شکم دراز بکشید. دستانتان را در کنار بدنتان قرار دهید. یکی از پاها را خم کرده و از زمین بلند کنید و 8 ثانیه در این حالت بمانید. برای هر پا 5 بار ورزش درمان سیاتیک که بهترین ورزش است را انجام دهید.

ورزش موثر برای درمان سیاتیک

ورزش سفت کردن عضلات عمیق شکم

ابتدا کف دست ها، زانوها و ساق پا را بر روی زمین بگذارید. یعنی چهار دست و پا روی زمین قرار بگیرید. ران و بالاتنه باید دارای زاویه 90 درجه باشند. عضلات شکم را کاملا شل کنید.

نفستان را نگه دارید و قسمت پایینی شکم را بالا بکشید، در نتیجه کمر از زمین دور می شود. 10 ثانیه در این حالت بمانید و 10 بار این ورزش را انجام دهید.

ورزش ثابت کردن کمر

ابتدا کف دست ها، زانوها و ساق پا را بر روی زمین بگذارید (یعنی چهار دست و پا روی زمین قرار بگیرید). پشتتان صاف باشد و بدن خود را نچرخانید، ران و بالاتنه باید دارای زاویه 90 درجه باشند.

عضلات شکم را سفت کنید. یکی از دستانتان را بکشید و در مقابل خود برای 10 ثانیه نگه دارید. 10 بار این ورزش درمان سیاتیک را با هر دست انجام دهید. در صورت پیشرفت در این نوع ورزش، می توانید به جای یک دست، یک پا را بالا ببرید.

ورزش بالا آوردن پا

ابتدا روی شکم دراز بکشید. صورتتان رو به پایین باشد. آرنج ها را خم کنید و کف دست ها و ساعد خود را بر روی زمین قرار دهید.

سپس کف دست ها باید کنار سر باشند. سر خود را به آرامی بالا آورده و پایین را نگاه کنید و پای راست خود را مستقیم بالا نگه دارید و مدتی مکث کنید. سپس پای راست را پایین آورده و با پای دیگر ورزش درمان سیاتیک را انجام دهید.

درمان سیاتیک با ورزش

درمان سیاتیک با ورزش موضوع این بخش از سایت اسام طب بود. شاید یکی از بهترین راهها برای درمان درد سیاتیک ورزش کردن باشد. البته در این مواقع نمی شود هر ورزشی را انجام داد و ما باید نوع ورزش را از پزشک و فیزیوتراپیست یا … سوال کنیم.

ورزش هم ترازی بدن یا ورزش سفت کردن باسن از جمله ورزش هایی است که برای درمان سیاتیک می توان ان را انجام داد.

‫2/5 ‫(1 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا