چگونه پوست شاداب و جوان داشته باشید ؟

باید بدانیم داشتن پوست شاداب و جوان در عرض یک روز امکان پذیر نیست. طبق توصیه متخصصان باید پوست را همیشه تمیز نگه داشت. از طرف دیگر متخصصان پوست معتقدند داشتن پوست چرب مزایایی دارد که با گذشت زمان و افزایش سن آشکار میشود. پوست های چرب بهتر با پیری کنار می آیند و نسبت به پوست های خشک یا معمولی کمتر چروک میخورند.

پوست شاداب و جوان

پوست شاداب و جوان

در این بخش از مجله پزشکی آسان طب ترفندهایی را برای داشتن پوست شاداب و جواب به شما معرفی می کنیم. امیدواریم از این بخش بهره کافی را ببرید. سعی کنید از ماسک های گیاهی مختلف برای زیبایی پوست تان استفاده کنید.

ماسک گل یا خاک رس

برای داشتن پوست شاداب و جوان از ماسک گل یا خاک رس استفاده کنید. ماسک خاک رس یا ماسک گل واقعا با ارزش است. به طور کلی هر چه رنگ خاک (یا گل) تیره تر باشد چربی بیشتری را به خود جذب میکند .ولی خاک های رس سفید ملایم ترند و برای پوست های حساس مناسبند. این ماسک ها قادرند چربی سطحی پوست را تمیز کنند.

mask-24902-www.piknic.ir_
ماسک گل

استفاده صابون های مفید

شما میتوانید برای داشتن پوست شاداب و جوان از صابون های مختلف استفاده کنید. میتوانید برای اینکار به سراغ داروخانه ها یا عطاری ها رفته و در این زمینه از آنها کمک بخواهید. پس از استفاده از صابون پوست تان را با روغن های گیاهی چرب کنید.

دقت در انتخاب محصولات آرایشی

محصولات آرایشی در دو نوع تولید میشوند: محصولات آرایشی حاوی آب و چربی. در صورت چرب بودن پوست باید از محصولات آرایشی که اساس آن ها را آب تشکیل میدهند استفاده نمود .

پودر بزنید

منظورمان پودر بچه است . بعضی از خانوم ها متوجه شده اند که محصولاتی مثل پودر بچه اگر به مقدار کم پس از آرایش استفاده شوند از برق افتادن پوست می کاهند.

zimg_001_8
پودر بچه

هر روز یک عدد پرتقال بخورید

برای فرار هر چه بیشتر از چین و چروک‌ها‌ی صورت هر روز ۷۵ میلی گرم ویتامین c مصرف کنید. ویتامین c برای شادابی و جوانی پوست بسیار مفید است. بهترین میوه برای این کار پرتقال است. پس مصرف آن را فراموش نکنید.

پوست صورت را مرطوب کنید

مرطوب کننده های پوست و روغن های گیاهی موجب شادابی پوست شما می شوند. حتی اگر در طول روز هم یادتان میرود در کنار محل خوابتان یک کرم مرطوب کننده بگذارید و قبل از خواب پوست تان را مرطوب کنید.

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از مجله پزشکی آسان طب تقدیم کرده بهره برده باشید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا