راههای درمان تبخال در منزل را بدانید

درمان تبخال روشهای مختلفی دارد. اکثرا تبخال روی لب میزند. اما به سراغ جاهای دیگری از بدن هم می رود. یک روش برای درمان تبخال استفاده از سیر نصف شده است که باید آن را روی تبخال قرار دهید. همچنین قرار دادن یخ روی تبخال در درمان تبخال تاثیر گذار است. در این بخش از مجله پزشکی آسان طب چند روش برای درمان تبخال در منزل را به شما معرفی می کنیم.

راههای درمان تبخال در منزل

درمان تبخال

این سورش شروع یک تبخال دیگر است. بارها تبخال زده اید و برایتان تازگی ندارد. ابتدا قرمز میشود بعد شروع به خارش و سوزش میکند و سپس بر جسته و متورم می شود .در ادامه با مواردی از درمان تبخال مپردازیم.

سیر رنده شده برای درمان تبخال

برای درمان تبخال لب و جاهای دیگر میتوانید از سیر رنده شده استفاده کنید. برای اینکار کافیست یک حبه سیر برداشته و آن را نصف کنید. حالا نصفه سیر را 10 دقیقه روی تبخال تان قرار دهید. این کار را در روز چند بار انجام دهید تا کم کم نتیجه اش را ببیند.

راههای درمان تبخال در منزل

چای سیاه برای درمان تبخال

چای سیاه برای درمان تبخال مفید است. برای اینکار کافیست یک چای کیسه ای را به مدت چند دقیقه در آب ولرم خیس کرده و چند دقیقه آن را روی تبخال بگذارید. یا اینکه چای سیاه غلیظی آماده کرده و پارچه ای را در آن خیس کنید و سپس روی تبخال بگذارید.

تمیز و خشک نگه داشتن تبخال

اگه تبخال خیلی آزار دهنده نباشد بهتر است آن را به حال خود رها کنید . مراقب باشید که تبخال خشک و تمیز باشد . اگر چرکی شد. که البته به ندرت اتفاق میافتد حتما از مراکز پزشکی جهت بر طرف شدن عفونت کمک بجویید.

درمان تبخال دهان
تبخال

تعویض مسواک

مسواک شما ممکن است تا چندین روز پنگاه خوبی برای ویروس ها باشد و موجب بازگشت ویروس ها به دهان ،پس از بهبودی تبخال شود .پس با مسواک های آلوده شده به ویروس چه باید کرد؟ بهترین کار آن مسواک رو دور بیندازید.

مسواک خود را در دستشویی نگذارید

یک مسواک مرطوب و یک جای مرطوب مانند حمام و دستشویی دقیقا همان چیزی است که ویروس تبخال دهانی برای رشد به آن نیاز دارد. رطوبت باعث افزایش طول عمر ویروسهای موجود بر روی مسواک می شود .

استفاده از یخ

برخی بیماران به محض احساس سوزش و خارش از یخ استفاده میکنند یخ موجب کاهش التهاب میشود و اگر مواد التهاب آور سبب فعال شدن مجدد ویروس شوند ، در آن صورت با توجه به نقش ضد التهابی یخ میتوان گفت استفاده از یخ موثر است.

409316_rN5h8Qs0
یخ

دوری از باد و آفتاب

حفاظت از لب ها در مقابل هر گونه عامل خارجی و محیطی نظیر قرار گرفتن در معرض اشعه خورشید و باد به عنوان یک عامل پیشگیرانه هستند.

اجتناب از غذا های حاوی اسید آمینه 

وجود این اسید آمینه برای سوخت و ساز و یروس تبخال ضروری است . بنا بر این از مصرف غذاهای سر شار از آن نظیر شکلات، کاکائو ، نوشابه های گاز دار حاوی کولا، نخود، غلات، بادام زمینی، ژله و آبجو بپرهیزید.

راههای درمان تبخال در منزل

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از مجله پزشکی آسان طب درباره روشهای درمان تبخال در  منزل تقدیم تان کریدم بهره کافی را برده باشید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا