ورم پستان زن ها و روش های درمان آن

ورم پستان زن ها اگر در اثر باد گرم باشد علاج باد گرم کنند . اما چنانچه در اثر تجمع شیر در پستان و عدم خروج آن باشد در این حالت پستان سفت می شود و قرمزی هم ندارد و در ابتدا کمی دردناک است . در این صورت باید فورا با پستاندوش شیر را مرتب بدوشند تا از پستان خارج شده و جریان پیدا کند . ضمنا جهت نرم شدن قسمت سفت و به جریان افتادن شیر در مجاری آن مقدار دو لیوان سرکه را با دو لیوان گلاب مخلوط کرده و گرم کنند و روزی دو سه بار پستان را در این مایع گرم قرار دهند و دستمال یا حوله ای را هم به آن مایع تر کرده و بالای پستان بگذارند و بدوشند تا شیر به جریان افتد و از پستان خارج شود . و هنگامی که از داخل گلاب و سرکه پستان را بیرون می آورند ، مخلوطی از پودر باقلا و سنکنجبین را که مانند ماست می شود بر زیر و روی پستان مالند و پهار تا شش روز این عمل را انجام دهند . درباره  (توده های پستان و تسکین آن ) بیشتر بدانید .

ورم پستان زن ها
ورم پستان زن ها

درباره ورم پستان و درمان ورم پستان

به گزارش اخبار پزشکی سایت اسان طب اگر پستان نرم شد و ماده تحلیل رفت که مداوا شده است و اگر ماده تحلیل نرفت باید روی آن لواشک بگذارند تا ماده به جراحت تبدیل شده و دهن باز کرده و از داخل عضو خارج گردد .

اجزاء لواشک عبارتند از آردجو ، گل ختمی ، اسفرزه و شیرگاو ولی اگر ماده سفت شده زود نرسد و نرم نشده و به چرک تبدیل نگردد و دهان باز نکند ، برای رسانیدن ماده و دهن باز کردن زخم ، بزرک و گل بابونه و تخم کافشه و گندم را پودر کرده و با شیر گاو مخلوط و بر بالای پستان بیندازند تا دهن باز کند و چون و چون دهن باز کند .

باید روی آن از مرهم لعابی بگذارند تا چرک آن کلا خارج شود و چون چرک کاملا خارج شد از یکی از مرهم های سفید یا سیاه استفاده کنند تا زخم بهبود یابند .

اما گاهی مشاهده می شود که دهان زخم پس از باز شدن مرتب به هم می اید و چرک در زیر مانده و خارج نمی شود .

در ورم پستانها چنانچه دهان زخم باز نشود چرک زیر کل پستان را فاسد می کند . در این چنین مواقع ماده ای دارویی ابر مانند و به شکل ابر موجود است که به نام ابر هم نامیده می شود .

ورم پستان زن
ورم پستان زن

باید از این ابر به صورت فتیله ای درست کرده و در دهان زخم فرو کنند و بماند تا دهان زخم را باز کند سپس مرهم سفید را به فتیله ای آغشته کرده و در زخم فرو کنند تا کم کم از داخل گوشت بیاورد و هر چه از ته زخم گوشت بالاتر اید فتیله را کوچکتر کنند تا زخم کلا بهبود یافته و دیگر نیازی به فتیله نباشد .

ورم پستان زن ها به دلایل مختلف ایجاد می شود. گاهی این ورم مشکوک به سرطان است اما گاهی هم علل دیگری دارد و یک بیماری عادی است که درمان می شود.

ولی در هر شرایطی اگر به ورم مشکوکی برخوردید سریعا به پزشک مراجعه کنید.

منبع :

asanteb.com

‫3/5 ‫(1 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا