پیشگیری از تجاوز غریبه و آشنا

پیشگیری از تجاوز توسط زنان مساله مهمی است که باید به آن توجه شود. شما باید به نکات ایمنی توجه کنید تا دچار مشکل نشوید. مثلا نباید سوار ماشین های شخصی شوید. همچنین اگر ماشین تاکسی یا آژانس از مسیرهای غیر معمول عبور کرد جلوی اینکار را ابتدا با صحبت و بعد با داد و فریاد بگیرید. برای پیشگیری از تجاوز نباید از دست هر کسی خوراکی بگیرید و بخورید. در این بخش درباره پیشگیری از تجاوز غریبه و آشنا اطلاعاتی را تقدیم می کنیم.

پیشگیری از تجاوز
پیشگیری از تجاوز

درباره پیشگیری از تجاوز

به گزارش مجله پزشکی آسان طب در مورد پیشگیری از تجاوز توسط زنان، به طور انفرادی دو مشکل وجود دارد . می توان مشکل اول را مشکل قربانی کردن قربانی نامید . زنان نباید سوار مسافرکشهای شخصی شوند و یا در خیابان های تاریک راه بروند. چرا تنها زنان (قربانیان احتمالی) باید رفتار خود را محدود کنند ؟ نمی توان به این سوال پاسخ راضی کننده داد و این وضعیت مطمئنا عادلانه نیست . با این حال باید بپذیریم که اگر زنان احتیاط های لازم را رعایت کند ، از احتمال تجاوز کاسته خواهد شد . بی عدالتی و نابرابری در رعایت احتیاط ها نشان میدهد که راه حل واقعی به تغییراتی عمده در جامعه نیاز دارد ، نه اینکه فرد رفتار خود را تغییر دهد .

مشکل دوم پیشگیری از تجاوز در سطوح فردی این است که آیا زنان باید به طور فیزیکی با مهاجم درگیر شوند ؟ مطالعات نشان می دهد که وقتی زنان در مقابل مهاجمان مقاومت می کنند ، انها را هول می دهند ، یا آنها را ناتوان می سازند ، از احتمال تجاوز کاسته می شود . بنابراین ، متوجه می شوید که موثر ترین روش ها ، روش های قاطعانه و به طور کلیشه ای مردانه است ، نه روش های به طور کلیشه ای زنانه .

متخصصان پیشگیری از تجاوز توصیه می کنند که زنان به کلاس های آمادگی رزمی و دفاع از خود بروند . زیرا دفاع شخصی به زنان قدرت بیشتری می دهد و تواناییهای فردی آنها را بیشتر می کند . وقتی وضعیت تجاوز پیش می آید ، زنان باید به سرعت ، وضعیت و نیز قدرت فیزیکی خود را بسنجند و بعد تصمیم بگیرند که مقاومت کنند یا نه . با این حال حتی اگر زنان هیچ یک از روش های پیشگیری را به کار نبرند و در نتیجه مورد تجاوز واقع شوند مقصر نیستند . کسی که تجاوز می کند مقصر است و نباید قربانی را قربانی کرد .

پیشگیری از تجاوز
پیشگیری از تجاوز

پیشگیری از تجاوز اشنایان

متاسفانه زنان باید استراتژی های مختلفی به کار ببرند تا از سوی آشنایان در امان بمانند . احتیاط کلی این است که باید از اشنا شدن با مردانی که به انها توهین می کنند نسبت به زنان نظر منفی دارند و به حرفها و احساسات زنان اهمیت نمیدهند بپرهیزند .

بعضی از احتیاط ها در اشناییها و رفت و امدها با مردان می توانند از تجاوز اشنایان جلوگیری به عمل اورند . وقتی در مراحل اولیه آشنایی هستید همراه با دیگران به محل های عمومی بروید و با او تنها نباشید . اجازه ندهید با اتومبیل شما را جایی ببرد . از نوشیدن الکل خودداری کنید و حواستان به نوشیدنی خود باشد تا کسی پنهانی در ان دارو نریزد . از قبل فکر کنید اگر وضعیت خطرناک باشد چه واکنشی باید انجام دهید ؟ با صدای بلند در مقابل خواسته اش بگویید : تمامش کن . می خواهی به من تجاوز کنی . من الان به پلیس زنگ می زنم . حرف زدن منطقی نیز گاهی می تواند مفید واقع شود . جیغ کشیدن و فرار کردن نیز موثر است .

منبع :

asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا