علایم گزیدگی حشرات و درمان

گزیدگی حشرات بیش تر اوقات هنگام بهار و تابستان رخ می دهد. این گزیدگی ها به ندرت خطرناک اند ولی کاملا آزاردهنده اند و گاه پیش درآمد عفونت های باکتریایی پوست هستند. گزیدگی حشرات مثل پشه ها و مگس ها معمولا احساس سوزش ملایمی ایجاد می کند که پیش از آن پوست کمی برآمده می شود و می خارد. گزیدگی حشرات مثل کک باعث برآمدگی پوست و قلنبه شدن تکه های منظمی در سطح پوست می شود که به منشاء گزیدگی نزدیک ترند. معمولا گزیدگی کک بیش تر در مورد کسانی رخ می دهد که پابرهنه راه می روند و صندل می پوشند .گزیدگی معمولا در قسمت های بالای خط جوراب و روی ساق پا اتفاق می افتد. هرجا که حیوانات خانگی باشند کک ها هم هستند – روی فرش ، در ترک های کف خانه و روی مبل ها و رختخواب ها.

گزیدگی حشرات
گزیدگی حشرات

برخی از علایم گزیدگی حشرات

گزیدگی حشرات مثل زنبورهای معمولی ، زنبورهای زرد و سیاه و زنبورهای موسوم به یلوجاکت درد آنی ایجاد می کند و باعث تورم سریع پوست و خارش محل گزیدگی می شود . به گزارش اسان طب بعضی از افراد مستعد آلرژی واکنش شدیدی نسبت به گزیدگی زنبورها نشان می دهند و دچار ضعف و مشکلات تنفسی ، کاهش شدیدی نسبت به گزیدگی زنبورها نشان می دهند و دچار ضعف و مشکلات تنفسی ، کاهش ناگهانی فشار خون ، غش و شوک می شوند و در موارد بسیار حاد هم می میرند .

چنانچه در خانواده تان سابقه واکنش شدید به نیش یا گزش حشرات وجود دارد ، بهتر است بسته ی کمک های اولیه ی مخصوص گزیدگی حشرات را در منزل داشته باشید . با نسخه ی پزشک می توانید این بسته ها را از داروخانه ها تهیه کنید .
من همیشه به والدین توصیه می کنم سه بسته تهیه کنند : یک بسته برای خانه ، یکی برای اتومبیل و یکی را هم باید با برچسب نام کودک در دفتر مراقبت های مدرسه اش بگذارند.

گزیدگی حشرات
گزیدگی حشرات

گزیدگی کنه معمولا توده ی کوچک بی دردی ایجاد می کند . ممکن است موقع حمام کردن کودک این توده را در حالی که کنه هنوز آن جاست پیدا کنید .

پشت گردن ، فرق سر ، پشت گوش ها ، و همه قسمت های باز بدن را خوب وارسی کنید . اگر ظرف دوازده ساعت بتوانید کک را از بین ببرید ، دلیل چندانی برای نگرانی وجود نخواهد داشت و این گونه می توانید به فرزند یا هریک از اعضای خانواد و یا هرکسی که به مبتلا شده است کمک کنید .

منبع :

asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا