نکاتی درباره وزن را بخوانید

نکاتی درباره وزن را برایتان گرداوری کرده ایم . تجمع بیش ار حد بافت های چربی ، محدود کردن فعالیت عضلات اسکلت استخوان ها ، منجر به چاقی می شود . همچنان که کودک ، رشد می کند و به سن بلوغ و بزرگسالی می رسد ، باید بین افزایش وزن و قد و نوع ساختار اسکلتی و استخوان بندی وی تناسب وجود داشته باشد . تا افزایش وزن او مشکل آفرین نشود .

در سن بیست وسه چهار تا بیست پنج سالگی ساختار اسکلتی – عضلانی خوب رشد کرده است و تناسب جسم با سن در اوج قرار دارد. اندام های حیاتی به منتهای ظرفیت خود جهت انجام وظایفشان رسیده اند . پس طبق بررسی نکاتی درباره وزن ، هرگونه افزایش وزن باید بر اساس میانگین سن باشد .

نکاتی درباره وزن

بررسی نکاتی درباره وزن

به گزارش آسان طب بسیار مهم است که افراد باریک اندام ، حتی اگر از لحاظ سن و قد یکی باشند ، نباید هم وزن افراد درشت اندام باشند ، زیرا افراد درشت اندام عضلات سنگینی دارند و ساختار بدنی شان عریض است . بعضی ها به وزن شان اضافه نمی شود ، بلکه فقط تپل می شوند .

این افراد ابتدا وزن شان کاملا عادی و نزدیک به وزن افراد پانزده تا بیست ساله است . اما اگر تغییر خاصی در فعالیتشان به وجود آید ، طوری که تحرکشان کم شود ، عضلات شان تحلیل می رود و چربی جایگزین آن می شود . پس از مدتی ، تحلیل عضلات کاهش می یابد ، اما چربی کمبود عضلات را جبران نمی کند . چربی خارج از عضله و زیر پوست رسوب می کند و موجب چاقی می شود .

افزایش وزن همراه با رشد به هیچ وجه مطلوب نیست . به بیان دیگر طبق بررسی نکاتی درباره وزن ، اضافه وزن بعد از سن بیست و پنج سالگی به صلاح نیست .

در سنین میانسالی توده های استخوانی رو به کاهش می گذارند و دیسک های میان مهره ها نازک می شود و در نتیجه قد کوتاه می شود . همچنین در این سن بافت های عضلانی کاهش می یابند و افزایش وزن نامناسب خواهد بود .

بعضی از افراد چاق تمام هیکل آنها از فرق سر تا نوک پا مثل یک بشکه هستند . راه رفتن آن ها هم مانند غلتیدن است تا راه رفتن .

بافت های چربی بدن آن ها مانع از حرکت تمام اندام های داخلی می شود و در نتیجه بر عملکرد این اندام ها تاثیر می گذارد .

نکاتی درباره وزن

طبق تعداد نکاتی درباره وزن ، افراد چاق باید از انضباط شدیدی در رژیم غذایی تبعیت کنند و بیشتر ورزش کنند . ورزش برای این که گروه ، به دلیل هیکل بزرگی جثه مشکل است . این افراد ابتدا باید چند کیلومتر در روز پیاده روی کنند . سپس با گذشت زمان بر سرعت گام های خود بیفزایند . آنها باید فعالیت های جسمانی را افزایش دهند و همواره فعال و کوشا باشند .

چه برای افزایش وزن و چه برای کاهش وزن ورزش و تغذیه باید در کنار هم باشد.

افراد لاغری که میخواهند چاق شوند باید ورزش کنند تا بدنشان گرسنه شود سپس بخورند تا غذا خوب جذب بدنشان شود.

افرادی که چاق هستند  و میخواهند لاغر شوند باید ورزش کنند تا وقتی بدن گرسنه شد هیچ چیز تا یک ساعت نخوردند  . در این زمان بدن از چربی های ذخیره شده استفاده میکند.

گردآورنده : https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا