خطرات استفاده از لوازم آرایش دیگران

استفاده از لوازم آرایش نیاز به دانستن نکاتی است که اگر رعایت نشود سلامتی ما به خطر می افتد. اول از همه باید یادمان باشد از لوازم آرایش های مطمین، مارک دار، تاریخ دار و سالم استفاده کنیم. دوم اینکه فقط برای موارد مهم ارایش کنیم و مدام از وسایل آرایش استفاده نکنیم. چون پوست ما خراب می شود. سوم اینکه فقط از لوازم ارایش خودمان استفاده کنیم و اجازه ندهیم دیگران هم از وسایل ما استفاده کنند. چون اگر یکی از ما مشکل پوستی داشته باشیم سریعا به دیگری انتقال می دهیم.

خطرات استفاده از لوازم آرایش دیگران

استفاده از لوازم آرایش

بسیاری از ما عادت غلط استفاده کردن از لوازم آرایش دیگران را داریم علاوه بر این خرید لوازم آرایش غیر استاندارد را نیز باید به این عادت اضافه کرد اما آیا میدانید با این عادات غلط چه آسیبی به پوست خود میرسانید؟

استفاده از لوازم آرایش هایی که به عنوان تست در فروشگاه ها عرضه میشود میتواند باعث انتقال بیماری های پوستی و چشمی شوند که البته باید در نظر داشته باشید استفاده از لوازم آرایش دیگران نیز میتواند این پیامد ها را در پی داشته باشد اما اینکه چگونه بتوانیم از تست ها در فروشگاه ها یا لوازم آرایش در آرایشگاه ها استفاده کنیم تا به ما آسیب نرسد بحثی است که ما در این مقاله به آن میپردازیم.

پیامد های استفاده از لوازم آرایش دیگران

استفاده از لوازم آرایش دیگران در ظاهر هیچ مشکلی ندارد اما اینکار باعث انتقال بیماری های پوستی میشود حتی اگر این لوازم برای نزدیکان شما باشد،استفاده از ریمل و محصولات آرایش چشم میتواند باعث بروز گل مژه،خارش و سرخ شدن پلک و شپش مژه شود،استفاده از کرم پودر یا پنکیک دیگران میتواند باعث بروز جوشهای متورم بر روی پوست صورت شما شود، استفاده از رژ لب و خط لب دیگران میتواند باعث به وجود آمدن تبخال و خشکی لب و دهان شود در ضمن باید این را نیز بدانید که اگر همچنان لوازم آرایشی کهنه دارید چه استفاده شده چه استفاده نشده باید آنها را فورا دور بریزید زیرا مواد نگهدارنده موجود در لوازم آرایش پس از مدتی خاصیت خود را از دست میدهند و فاسد میشوند و باعث ایجاد تورم و خارش پوست میشوند، اگر میخواهید لوازم آرایش خود را برای مدت زمان زیادی نگهدارید بهتر است آنها را در محلی خنک و دور از نور و گرما قرار دهید.

چند نکته برای استفاده و نگهداری مناسب از لوازم آرایش

افزودن آب به لوازم آرایش ممنوع زیرا باعث فعال شدن باکتری های موجود در مواد نگهدارنده آنها میشود،پد ها یا قلم های آرایشی خود را زود به زود تعویض کرده یا بشویید زیرا محل خوبی برای رشد و تکثیر باکتری ها هستند، ما برای خرید لوازم آرایش مجبور به تست و امتحان آنها هستیم اما برای اینکه جلوی آسیب رساندن به خودمان را بگیریم بهتر است همیشه چند گوش پاک کن برای تست لوازم ارایش همراه خود داشته باشید.

خطرات استفاده از لوازم آرایش

چه لوازم آرایشی مناسب است؟لوازم آرایشی را استفاده کنید که متناسب با پوست شما باشد یعنی اگر پوست شما خشک است با پوست های خشک سازگاری داشته باشد، آرایش خود را حتما قبل از خواب پاک کنید باقی ماندن ریمل بر روی چشم ممکن است باعث خورد شدن آن و ریختن ریمل داخل چشم و موجب سرخی چشم و خارش آن میشود و همینطور با شست و شوی شبانه صورت اکسیژن بیشتری به منافذ پوست میرسد و میتواند پوستی زیبا و شاداب برای شما به ارمغان بیاورد.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا