ماسک آب پنیر پاک کننده صورت و ناخن

ماسک آب پنیر یک ماسک ناشناخته است که فواید زیادی برای پوست شما دارد. هیچ وقت آب پنیری که میخرید را دور نریزید. این اب پنیر خاصیت ضدعفونی کنندگی و پاک کنندگی دارد. همچنین خود شما میتوانید پنیر و آب پنیر را در منزل تهیه کنید . در این مقاله روش تهیه آب پنیر و طرز تهیه ماسک آب پنیر را برایتان بیان میکنیم .

روش تهیه آب پنیر برای ماسک آب پنیر

   برای تهیه آب پنیر ( جهت ماسک آب پنیر ) در مرحله اول یک لیتر شیر را بجوشانید . بعد از 20 دقیقه که جوشید و  کمی ولرم شد یک استکان از سرکه خرما به شیر اضافه کنید .  اکنون باید یکی دو ساعت صبر کنید تا شیر دلمه  و   بریده بریده شود . سپس این شیر را در داخل کیسه ای نخی بریزید و آب ان را بگیرید .به گزارش آسان طب چیزی که در کیسه مانده پنیر است . آبی که از آن گرفته اید آب پنیر است . از این اب برای زیبایی پوستتان استفاده کنید . نکته دیگر اینکه به جای سرکه خرما می توانید از ابلیمو یا سرکه انگور استفاده کنید . اما سرکه خرما از همه بهتر است .

ماسک آب پنیر برای صورت به عنوان پاک‌کننده‌ صورت

مواد لازم برای تهیه ماسک آب پنیر عبارتند از :

آرد جو دوسر….. ۴ قاشق سوپخوری سرصاف

آب پنیر….. ۱ پیمانه (۲۵۰ سی‌سی)

روغن آواکادو….. ۱ قاشق سوپخوری

بادام آسیاب‌کرده….. ۱ قاشق سوپخوری

برای تهیه ماسک آب پنیر آرد جو دو سر را با آب پنیر ترکیب کنید . وقتی حسابی مخلوط شد روغن آواکادو را به ان اضافه کنید . سپس این مواد را حسابی با هم مخلوط کنید . در این مرحله بادام آسیاب کرده را با مواد قبلی مخلوط کرده و آن را در ظرفی بگذارید و درش را ببندید . در هنگام استفاده مقداری از ان را در کف دست بریزید و به گردن و صورتتان بمالید . سعی کنید حدود پنج دقیقه ان را به حالت دورانی به پوستتان بمالید . سپس ان را بشویید.

ماسک آب پنیر برای ناخن

با استفاده از ماسک آب پنیر میتوانید مرحمی برای ناخن های شکننده و کدر تهیه کنید . موادی که در زیر میگوییم را با هم ترکیب کنید و روی ناخنتان بمالید .

مواد لازم

آب آناناس تازه….. ۴ قاشق سوپخوری پر

سرکه‌ انگور….. ۱ قاشق چایخوری

زرده‌ تخم مرغ….. ۱ عدد

روش تهیه ماسک  برای ناخن

برای تهیه ماسک آب پنیر برای ناخن سه ماده بالا را حسابی با هم ترکیب کنید . سپس ناخنتان را در آن بگذارید و حدود نیم ساعت منتظر بمانید . هر سی ثانیه دستتان را بیرون اورید و دوباره در داخل مواد فرو ببرید . به مدت یک ماه این کار را انجام دهید . ( طرز انجام مانیکور فرانسوی )

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا