راه درمان پادرد با ورزش و دارو

درمان پادرد راههای گوناگونی دارد . همانطور که علت پادرد هم مختلف است. این پادرد شاید بدلیل بلند کردن یک جسم سنگین باشد. همچنین اگر پایتان بیش از حد در اب باشد ممکن است درد بدی بگیرد. برای همین است که خانم های وسواس اکثرا دست درد و پادرد دارند. همچنین وزن سنگین میتواند به پای شما فشار بیاورد و پادردتان را افزایش دهد. یکی از دلایل پادرد گرفتگی عضلات پا است . یک راه درمان پادرد ورزش کردن و فیزیوتراپی است.

راه درمان پادرد با ورزش

برای درمان پادرد ابتدا خودتان دست به کار شوید . اگر درمان نشد میتوانید به پزشک مراجعه کنید . برای درمان پادرد تمرینات کششی ، ماساژ و ورزش را فراموش نکنید .

برای درمان پادرد میتوانید کف پا را بگیرید و به سمت خود بکشید. مجددا پا را صاف کنید. این تمرین را چندین بار ادامه دهید. همچنین میتوانید روی پاشنه پا قدم بزنید تا گرفتگی پا کم شود. بدن خود را گرم کنید. زیر اب داغ بروید. مستقیم ورزش های سخت انجام ندهید . اول با نرمش های اهسته بدنتان را گرم کنید و بعد ورزش کنید .

درمان پادرد با ورزش
درمان پا درد با ورزش

 راه درمان پادرد با دارو

همچنین میتوانید از مسکن استفاده کنید. از داروهای درمان پادرد میتوان به استامینوفن یا داروهای غیراستروئیدی ضدالتهاب (NSAIDs) اشاره کرد. البته اگر دیدید این دردپا ادامه دارد و با این راه حل ها درمان نمی شود حتما به پزشک مراجعه کنید تا زودتر درمان شود .

پزشک پس از معاینات لازم علت پادرد را شناسایی میکند و با دادن دارو انها را درمان میکند . البته گاهی ممکن است پادرد شما خطرناک باشد و راه درمان پادرد تان عمل جراحی باشد . ولی خب در هر حال چاره ای نیست وشما باید سریعا ان را درمان کنید. پا یکی از اعضای اصلی بدن است و بدون سلامت ان به سختی میتوان فعالیت های روزانه را انجام داد . خواص عرق پونه و درمان بیماریها را مطالعه کنید .

درمان پادرد با ورزش و دارو
درمان پا درد با ورزش و دارو

نکاتی درباره درمان پادرد

کسانی که دچار پادرهای ناشی از لنگیدن پا شدن باید سریعا برای درمان خود اقدام کنند. چون این افراد در معرض ابتلا به حمله قلبی یا سکته مغزی قرار دارند. به گزارش آسان طب ، بیماری سرخرگ محیطی غالباً با دیگر عارضه‌های تصلب شریان، مانند بیماری سرخرگ قلب (تنگ شدن سرخرگ‌های قلب و بالا رفتن احتمال حمله قلبی یا انفارکتوس میوکارد ) و بیماری مغزی ـ عروقی (عامل سکته مغزی)، همراه است. برای درمان پادرد از این نوع ، باید سریعا تمام عوامل خطر قلبی را حذف کنید. مثلا دخانیات را ترک کنید. داروهای ضدپلاکت مصرف کنید و مدام پیاده روی های منظم انجام دهید. همچینن وزن خود را کاهش دهید و غذاهای چرب را از رژیم غذایی خود حذف کنید .

همانطور که در این بخش از مجله پزشکی آسان طب گفتیم علت پادرد زیاد است. به همان اندازه راه درمان پادرد هم متنوع است . اگر با داروهای گیاهی و ورزش پادردتان خوب نشد سعی کنید به یک متخصص مراجعه کنید. به عنوان مثال شاید با فیزیوتراپی پادردتان بهبود یابد.

برای درمان پادرد اگر وسواس هستید و پایتان مدام در آب است این کار را کم کنید. همچنین اگر وزنتان زیاد است سریعا این وزن را با ورزش و رژیم غذایی مناسب کاهش دهید تا پادردتان بهبود یابد.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا