معرفی 7 خوراکی برای درمان افسردگی

افسردگی0 بیماری شایعی است که بسیاری از افراد دچار ان هستند. شاید یکی از مهمترین علل افسردگی مقایسه کردن ما با دیگران باشد. اگر ما چنین ویژگی ای داریم باید بدانیم که در هر مقام و با هر مقدار ثروتی که باشیم باز هم ادمی وجود دارد که از ما بالاتر باشد و ما بخواهیم خود را با او مقایسه کنیم. پس این ویژگی را دور بیندازید.
فقط در یک حالت اجازه مقایسه کردن داریم . ان هم مقایسه الان خود با گذشته مان است همین.
درمان افسردگی راههای مختلفی دارد. در این بخش از مجله پزشکی آسان طب چند خوراکی برای درمان افسردگی را برایتان اماده کرده ایم. از مصرف این خوراکیها غافل نشوید.

فواید زعفران یک خوراکی برای درمان افسردگی

خوراکی برای درمان افسردگی

یک خوراکی برای درمان افسردگی زعفران است. زعفران فواید زیادی برای سلامتی ما دارد که یکی از مهمترین این فواید آرامش اعصاب و درمان افسردگی است. شما می توانید زعفران را به غدایتان اضافه کنید یا شربت و چای زعفران بنوشید. از دیگر ویژگیهای زعفران اینست که علائم سندروم پیش از قاعدگی را کاهش داده و دارای خاصیت ضد افسردگی است. زعفران میتواند میزان سروتونین یا انتقال‌دهنده‌ی عصبی خوب در مغز را افزایش دهد.

فواید نارگیل یک خوراکی برای درمان افسردگی

خوراکی برای درمان افسردگی

به گزارش آسان طب فواید نارگیل برای سلامتی روحی و جسمی ما بیشمار است. استشمام بوی نارگیل می‌تواند به سرعت بر بدن اثر گذاشته و فشارخون را به حالت عادی برگرداند. یکی از فواید نارگیل افزایش میزان هوشیاری در فرد و کاهش میزان استرس است.

فواید چای یک خوراکی برای درمان افسردگی

خوراکی برای درمان افسردگی

چای اولونگ ، سبز یا سیاه هر سه میتوانند افسردگی را کاهش داده و ذهن شما را هشیارتر کنند. مواد موجود در چای در کنار کافئین تمرکز شما را افزایش داده و استرس را کم میکند.

فواید شکلات یک خوراکی برای درمان افسردگی

خوراکی برای درمان افسردگی

به گزارش آسان طب شکلات تلخ باعث کاهش هورمون‌های استرس و به خصوص کورتیزول شده و میزان افسردگی و اضطراب را کم میکند. فقط در مصرف ان زیاده روی نکنید.

فواید کربوهیدرات‌ ها یک خوراکی برای درمان افسردگی

خوراکی برای درمان افسردگی

طبق امار بدست امده کسانیکه در رژیم غذایی خود از مقدار کمی کربوهیدرات استفاده می‌کنند کمتر دچار افسردگی میشوند. دلیل این امر انست که کربوهیدرات موجب افزایش ماده‌ی سروتونین در مغز ( هورمونی که باعث ایجاد احساس خوب می شود ) می شود. اگر میزان کربوهیدرات کمی مصرف کنید اخلاقتان هم بد می شود.

فواید میوه و سبزی‌ ها برای درمان افسردگی

خوراکی برای درمان افسردگی

میوه ها و سبزی ها دارای مقدار زیادی آنتی اکسیدان و فولات هستند ، که بر روی انتقال‌دهنده‌های عصبی اثر می‌گذارد و موجب کاهش افسردگی و استرس می شود.

فواید ماهی یک خوراکی برای درمان افسردگی

خوراکی برای درمان افسردگی

ماهی برای سلامتی روح و جسم ما فواید زیادی دارد. خوردن ماهی باعث تأمین امگا3 برای بدن شده و خلق و خو را بهتر میکند. دلیل این امر آنست که امگا3 هورمون‌ های دوپامین و سروتونین را افزایش می دهد. کمبود این هورمون ها باعث افسردگی می شود.

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از اسان طب در اختیارتان گذاشتیم بهره کافی را برده باشید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا