Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43
الگوهای شخصیتی،آشنایی با انرژی زنانه ی آرتمیس – مجله آسان طب

الگوهای شخصیتی،آشنایی با انرژی زنانه ی آرتمیس

آرتمیس یکی از زنان مهم تاریخ بود که ویژگیهای شخصیتی فوق العاده ای دارد. او دختری قوی ، مستقل ، هدفدار ، تاثیر گذار  و رها از قید مردان بود. کسانیکه میخواهند به شخصیت او برسند باید ازدواج کردن را فراموش کرده و در قید مردان نباشند. در این بخش از مجله اسان طب درباره آرتمیس اطلاعاتی را تقدیم تان می کنیم.

آرتمیس
آرتمیس

آرتمیس

بر اساس افسانه ها، آرتمیس که نام رومی او دیاناست، بزرگ ترین فرزند و دختر بلند بالا و دوست داشتنی لتو و زئوس، و خواهر دوقلوی آپولو بود. او یک روز قبل از آپولو به دنیا آمد، سپس بلافاصله پس از تولدش به مادرش در به دنیا آوردن آپولو کمک کرد.

پس از اینکه مادرش او را برای ملاقات با پدر به کوه المپ برد، زئوس که سخت مجذوب دخترک شده بود، او را نوازش کرد و به او گفت: دخترک من هر آنچه آرزو کنی، برآورده خواهد شد.

آرتمیس یک کمان، تعدادی تیر، گله ای از سگهای شکاری، تعدادی ملازم حوری، پیراهنی کوتاه مناسب دویدن در کوه و صحرا و سرانجام باکرگی جاودانه و نیز قدرت گزینش را از پدر درخواست کرد و البته پدر همه خواسته هایش را پذیرفت. نیمه شب که فرا رسید، آرتمیس سرشار از هیجان به خاطر موهبتهای خود، با مشعلی در دست روانه شکار شد.

ویژگیهای شخصیتی آرتمیس

این تیپ شخصیتی، مستقل و هدف گذارند. آنها عاشق طبیعت بکر و دست نخورده هستند و در طبیعت انگار خودشانند. اهل کل کل کردن با دیگران هستند و در هیچ موردی کوتاه نمی آیند. خلق و خوی تند، سریع و عکس العملی دارند و هیچگاه در مورد هیچ چیز و هیچ کس بالاخص مردان کم نمی آورند. دنبال خصوصیات غیرزنانه و متفاوتند. از ایفای نقش ضعیفه متنفرند.

عاشق دویدن و ورزش دو هستند. این افراد دوست دارند آزاد و مستقل و یله و رها باشند و هیچ کس در هیچ موردی و هیچ جا جلوی آزادی عملشان را نگیرد، برای همین اگر کسی در این زمینه برایشان محدودیت ایجاد کند، با او می جنگند و به راحتی می توانند او را نابود کنند، حتی به قیمت نابودی خودشان. اکثراً لباسهای ورزشی و اسپرت و نخی می پوشند و در این لباس ها احساس راحتی و آزادی می کنند و خیلی فرمال رسمی پوش نیستند. معمولاً توانایی عینیت بخشیدن به اهداف ذهنی خود را دارند و با سماجت پیگیر آنها هستند. طبیعت بکر و وحشی آنها را هیجان زده می کند و بعید نیست که کفش کتانی بپوشند و کوله پشتی خود را بردارند و راهی یک سفر اکتشافی به دل طبیعت شوند.

از هر راهی برای رسیدن به هدفشان استفاده می کنند چه منطقی و چه غیر منطقی، حتی ممکن است برای رسیدن به هدفی که از نظر دیگران و بعضا از نظر خودشان پوچ و مسخره است، از خیلی چیزهای باارزش بگذرند. برای این افراد هدف وسیله را توجیه می کند. این تیپ شخصیتی، ناجی دیگران بوده و از این جایگاه، دلسوز، حامی و مهربان شناخته می شوند، ولی همچنان محکم و انعطاف ناپذیر و خشن هستند.

آرتمیس جلوه آرمانگرایی یا به عبارتی کهن الگوی هدف گرایی است. آرک تایپ آرتمیس بخشی از شخصیت یک زن است که تمایل به طبیعت و حضور در آن دارد و اهل سفر اکتشافی است. زنانی جنگجو که در زندگی نیاز به حضور دایم مرد در کنارشان ندارند، می جنگند و زندگی را به پیش می برند.

آرتمیس عنوان دوردست را از آن خود کرده است. فاصله گیری عاطفی از ویژگیهای زن آرتمیسی است. خشم از کردار ناشایست، وفاداری به دیگران، قدرت بیان نظرات خویش و نیز گرایش به عمل، همگی می تواند از خصایص نیکوی زنان آرتمیس باشد، اما او فاقد حس ترحم است. اگر زن آرتمیسی ضعف و آسیب پذیری را تجربه کند، درک و همدردیش نسبت به دیگران بیشتر شده و می تواند اشتباهات خود و دیگران را نادیده بگیرد و در نتیجه همدلی اش بیشتر می شود.

برای زنی که روابط پی در پی با مردان دارد و احساس بی ارزشی می کند، پرورش و رشد آرتمیس فقط زمانی ممکن می گردد که مردان را مطلقا رها کرده و ایده ازدواج کردن را به طور جدی کنار بگذارد و حس یگانگی با خویشتن و کمال را در خود تجربه کند. برنامه های دسته جمعی گردش در طبیعت با اهدافی متحول کننده باعث بیداری آرتمیس می گردد.

دو عملکرد متفاوت آرتمیس، از یک طرف او ناجی زنان و ارزشهای زنانه است که در چنگال مردسالاری بی حرمت و سرکوب گشته اند و از طرف دیگر با قدرت تمرکزش بر اهداف قادر است زن را به قربانی کردن خصایصی سنتا زنانه، چون پذیرا بودن، تیمارداری، پیوند با دیگران و نیز فداکاری در حق دیگران برانگیزاند. در هر زن آرتمیسی احتمالا بخشهایی جوان، زیبا و خوشبینانه ای که جلوه لطافت و آسیب پذیری و استعداد او برای صمیمیت، نزدیکی و وابستگی به دیگران است، نهفته است. زن آرتمیسی باید بخشهای انعطاف ناپذیر و نیز استعداد برقراری رابطه برقراری با دیگران را در خود پرورش دهد. او نیاز دارد آسیب پذیری را تجربه کند، دیگران را دوست بدارد و عمیقا نگرانشان باشد. او نه تنها به استقلال که به صمیمیت و نزدیکی هم نیاز دارد.

به گزارش آسان طب  آرتمیس بیانگر کیفیت های آرمانی جنبش زنان چون نیل به هدف، توانایی، رهایی از قید مردان و داوریهایشان و حمایت از مظلومان، زنان ناتوان و کودکان بوده است. مسائل مورد توجه آرتمیس با اولویتهای جنبش زنان همسانی دارد. آرتمیس نقش خواهر بزرگ و رهبر را دارد.

همسانی با آرتمیس ساختار شخصیتی زن را شکل می دهد و احساس نیاز به پیگیری علایق و خواسته های شخصی را در او برمی انگیزد. در غیر این صورت این کهن الگو از تحقق واقعی و بیان راستین خویش بازمی ماند و زن آرتمیسی را مضطرب و در نهایت افسرده می سازد.

بیشتر بدانید : الگوهای شخصیتی،معرفی انرژی زنانه ی هرا

رابطه ی تیپ شخصیت آرتمیس  با زنان

زن آرتمیس ( الگوهای شخصیتی ) با دیگر زنان احساس پیوند و همبستگی می کند و حسی خواهروار نسبت به آنها دارد. همانند آرتمیس که همواره توسط جمعی از حوریان همراهی می شد، زنان آرتمیسی دوستی با زنان دیگر را بسیار مهم می دانند. این روابط از دوران دبستان آغاز می شود، آنگاه که داشتن دوستی عزیز که بتوان مسائل مهم زندگی را با او در میان گذاشت، اهمیت می یابد. این دوستیها گاه سالها ادامه می یابد.

بیشتر زنان آرتمیسی گرایش ذاتی فمینیستی دارند و از زنان دیگر حمایت می کنند. پیوستن به گروههای حمایت از زنان، ارتباط با زنان دیگر و نیز حمایت از زنان جوانتر، همگی بیانگر وجود کهن نمونه خواهر در زن آرتمیسی است.

ازدواج شخصیت آرتمیس

زنان آرتمیسی معمولا مجرد می مانند و به ندرت تن به ازدواج می دهند، چون دوست ندارند آزادیشان زیر سؤال برود. تعهدات زناشویی برای آنها حکم زندان را دارد.

ازدواج او در سنین جوانی، آنگاه که او سخت درگیر حرفه و یا آرمان خویش است، بعید به نظر می آید. در صورت ازدواج معمولا ازدواجی غیرجنسی و دوستانه دارند.

پرورش آرتمیس

  • برنامه های دسته جمعی گردش در طبیعت
  • سفرهای گروهی با اهداف زنانه
  • شرکت مسابقات ورزشی و اردوهای دخترانه
  • سفر به سرزمینهای ناآشنا
  • زندگی و تحصیل در فرهنگهای بیگانه
  • پیوستن به سپاه صلح

 

 

منبع : خود شناس

‫4/5 ‫(1 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35