باید از ابتلا به بیماری آمفیزم پیشگیری کنید!

بیماری آمفیزم موضوع این بخش از مجله پزشکی آسان طب است. بیماری آمفیزم یکی از بیماری هایی است که به تنفس مربوط می شود و اولین نشانه آن تنگی نفس است. حتی گاهی ممکنست بیمار به اکسیژن هم نیاز پیدا کند. در این بخش از مجله اسان طب اطلاعاتی را درباره بیماری آمفیزم تقدیم تان می کنیم.

بیماری آمفیزم
بیماری آمفیزم

بیماری آمفیزم

آمفیزم یک بیماری خستگی آهسته است، کیسه های ظریف هوایی شش ها تخریب میشوند ودیگر نمیتوانند اکسیژن را به خون منتقل کنند و دی اکسید کربن آن را بگیرند.در نتیجه، کارکرد شش ها ضعیف می شود. این بیماری یک بیماری نفس گیر بوده در کسانی که ریه آنها تحت فشار و ناراحتی زیاد واقع شده باشد. ( مبتلایان به اسم، سرفه ها شدید، برونشیت و سل ریوی) پیدا می شود.

بیماری آمفیزم
بیماری آمفیزم

علایم بیماری آمفیزم :

به گزارش آسان طب علامت اصلی آمفیزم تنگی نفس است که با پیشرفت بیماری، شدیدتر می شود به خاطر تقلای زیاد برای نفس کشیدن، شکل قفسه سینه تغییر کرده و بشکه ای شکل میگردد. در آمفیزم پیشرفته، بیمار ممکن است، نیاز به دادن اکسیژن پیدا کند. تا بتواند، حتی فعالیتهای کوچک بدنی را انجام دهد. درمان این ناراحتیها بسیار مشکل است. آمفیزم ناشی از تحریک مزمن شش هاست. سیگار کشیدن در رأس علل آن قرار دارد. گرچه قرار گرفتن مداوم در معرض گرد و غبار، آلاینده های هوا و غبارهای شیمیایی هم در ایجاد ان نقش دارند.

درمان بیماری آمفیزم :

ترک سیگار، بهترین راه مقابله با آمفیزم و برونشیت مزمن است. وقتی آمفیزم بروز کند، دیگر برگشت ناپذیراست. ولی هنوز کارکرد درست باقیمانده ی ششها را با جلوگیری از محرکهای تنفسی و به کمک اکسیژن می توان به حداکثر رساند، به علاوه گیاهانی هستند که ترشحات نفسی را رقیق میکنند و یا به خروج آنها از دستگاه تنفس کمک میکنند.

الف) گل ماهور: گل ماهور غنی از ماده ی نرم کننده موسیلاژ میباشد، در درمان آنفلوانزا، برونشیت تجربه شده است. مقدار یک یا دو قاشق مرباخوری از برگ یا گل خشک شده ی گل ماهور را در یک فنجان اب جوش ریخته و مانند چای دم کرده و پس از صاف کردن مصرف نمایید.

تذکر: از ترکیب گل ماهور و فلفل قرمز و شیرین بیان نیز میتوان برای انفلوانزا و برونشیت و آمفیزم استفاده کرد.

ب) چای خلط آور: مجموعه، این گیاهان شامل: سیر، زنجبیل، فلفل قرمز، ترب وحشی، خردل می باشند. با مقادیر کم شروع کرده، در صورتیکه سینوسها تحمل کردند، مقدار گیاه های مصرفی را به تدریج بیشتر کنید و آنها را در دو فنجان آب جوش ریخته و بعد از ده دقیقه بنوشد، میتوانید از میوههای غنی از ویتامین C مثل Jy لیمو یا پرتقال و میوه ی نسترن را با ان همراه نمایید، این چایی را آهسته، آهسته با احتیاط بنوشید، چون خیلی تند می باشد و ممکن است شما را ناراحت کند.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دکمه بازگشت به بالا