گیاه بنفشه راه درمان بیماری سرفه و برونشیت

گیاه بنفشه یکی از گیاهان دارویی است که برای درمان بسیاری از بیماریها مفید است. اما اولین و مهمترین خواص گیاه بنفشه درمان سرفه و سرماخوردگی است. افیست آن را دم کرده و هر روز بنوشید تا وضعیت تان بهتر شود. همچنین برای درمان برونشیت میتوانید از خواص گیاه بنفشه استفاده کنید.

گیاه بنفشه

خواص گیاه بنفشه

تمام قسمتهای گیاه بنفشه بویژه ریشهٔ آن دارای ویولین است، طبق آخرین تجزیه های علمی که بر روی گیاه بنفشه به عمل آوردهاند معلوم شده است بنفشه دارای موسیلاژ، اسید سالیسیلیک، مادهٔ رنگی، موم، قند، ایروان، اسید مالیک و ویولین است.

شما وقتی گیاه بنفشه را برای درمان برونشیت، بیماری سرفه ، سیاه سرفه، گریپ، میگرن، زکام و یا اختلالات کلیه مصرف می کنید خواهید دید که فایده دارد. به علاوه، متوجه می شوید که استعمال خارجی بنفشه برای درمانانواع آنژین، برفک، خونریزی لثه و امراض پوستی مؤثر است.برای آشنایی با خواص کم نظیر این گیاه و تاثیراتش بر روی انواع بیماری ها با ما در این مقاله از آسان طب همراه باشید.

درمان آنژین با گیاه بنفشه

سی تا پنجاه گرم گل بنفشه خشک را در یک لیتر آب سرد بریزید و ظرف محتوای آن را روی آتش بگذارید تا به جوش آید، وقتی به جوش آمد آتش را خاموش کنید و پانزده دقیقه بگذارید بماند تا دم بکشد، بعد آن را به عنوان دوای غرغره مصرف کنید. اگر مبتلا به آنژین هستید هر روز سه یا چهار بار با جوشاندهٔ گل بنفشه غرغره کنید.

گیاه بنفشه

درمان بیماری برفک با گیاه بنفشه

جوشاندهٔ گل بنفشه خشک را اگر به عنوان محلول شست و شو برای بیماری برفک به کار برید و هر روز دو بار صبح و شب با ان شست و شو دهید خیلی زود این بیماری درمان میشود.

برای تهیهٔ جوشاندهٔ گل بنفشه باید پنجاه گرم گل بنفشه خشک را در یک لیتر آب سرد بریزید و ظرف محتوای آن را روی آتش بگذارید، به جوش که آمد از روی آتش بردارید و پانزده دقیقه دم کنید و اگر برفک در دهان شماست آن را غرغره کنید و اگر در جای دیگری است مثل محلول شستوشو مصرف کنید.

درمان برونشیت با گیاه بنفشه 

جوشاندهٔ گل بنفشهٔ خشک را با عسل شیرین کنید و هر روز سه تا پنج بار و هر بار یک فنجان از آن را بنوشید.برای تهیهٔ جوشاندهٔ بنفشه باید پنجاه گرم گل بنفشه خشک را در یک لیتر آب سرد بریزید و ظرف محتوای آن را روی آتش بگذارید وقتی جوش آمد از روی آتش بردارید و یک ربع ساعت دم کنید و بعد آن را با عسل شیرین کنید و به ترتیبی که در بالا تعیین شد مصرف کنید. سیاهسرفه جوشاندهٔ بنفشهٔ خشک که با عسل شیرین شده هر روز سه یا پنج بار و هرباریک فنجان از آن مصرف شود بحرانهای سیاه سرفه را آرام می کند.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا