روشی ساده برای پخت نان در منزل 3 مدل

پخت نان در خانه موضوع این بخش از مجله آسان طب است. شما میتوانید در منزل با وسایل ابتدایی انواع نان خانگی را تهیه کرده و میل کنید. پایه همه این نان ها آرد است و هر کدام افزودنی های خاص خود را دارد. دیگر برای تهیه نان نیازی نیست که در خانه تنور داشته باشید. شما حتی میتوانید از این نان ها به عنوان سوغات یا هدیه استفاده کنید.

پخت نان در منزل
پخت نان در منزل

پخت نان در خانه

ما در این مقاله از آسان طب روشی ساده برای پخت نان در منزل را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.

پخت نان گردویی

یکی از انواع نان ، نان گردویی است که براحتی میتوانید ان را در منزل تهیه کنید. در این قسمت طرز پخت نان گردویی را به شما آموزش می دهیم.

پخت نان در خانه - نان گردویی
پخت نان در خانه – نان گردویی

 مواد لازم:

آرد سفید 4 لیوان، تخم مرغ 6 عدد، بیکینگ پودر 4 قاشق مربا خوری، پودر قند 150 گرم، نمک 2 قاشق چای خوری، کره 100 گرم، گردوی خرد شده 150 گرم، جوز هندی رنده شده 2 قاشق چای خوری، پوره کدو حلوایی 500 گرم

طرز تهیه:

کدو حلوایی را پوست می کنیم، تخم های آن را درآورده و با یک لیوان آب می گذاریم بپزد. پس از آن که کاملا پخت و آب آن تبخیر شد آن را به شکل پوره در می آوریم. کره و پودر قند را با همزن می زنیم سپس پوره کدو حلوایی و جوز را پوست می کنیم، تخم های آن را درآورده و با یک لیوان آب آن که کاملاً پخت و آب آن تبخیر شد آن را به شکل پورہ درمی آوریم. کره و هندی رنده شده را اضافه می کنیم و می زنیم. تخم مرغها را یکی یکی اضافه کرده و هم می زنیم. نمک و آرد و بیکینگ پودر را مخلوط میکنیم و داخل مواد بالا می ریزیم و خوب مواد را با هم مخلوط می کنیم. در انتها گردو را اضافه کرده و هم می زنیم.

کف قالب را کاغذ روغنی می اندازیم روی کاغذ را چرب می کنیم. فر را از قبل گرم کرده و قالب را به مدت یک ساعت حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد می گذاریم تا بپزد.

پخت نان جو

یکی از انواع نان ، نان جو است که براحتی میتوانید ان را در منزل تهیه کنید. در این قسمت طرز پخت نان جو را به شما آموزش می دهیم.

پخت نان در منزل - نان جو
پخت نان در منزل – نان جو

 مواد لازم:

آرد جو با سبوس 2 پیمانه، آرد سفید گندم 4 پیمانه، کاکائو یک چهارم پیمانه، آب ولرم 3 پیمانه، خمیر مایه 6 قاشق مرباخوری، نمک 2 قاشق چای خوری، شکر 3 قاشق چای خوری، روغن 2 قاشق غذا خوری، زیره 1 قاشق غذا خوری

طرز تهیه:

برای پخت نان جو خمیر مایه را با شکر و آب ولرم مخلوط کرده و در جای گرم قرار دهید تا خمیر  ور بیاید. بقیه آب ولرم، نمک، آرد جو، زیره، روغن، کاکائو را به آن اضافه کنید و آرد سفید را به تدریج اضافه کرده و ورز دهید. خمیر را به مدت 20 دقیقه در جای گرم قرار دهید. سپس خمیر آماده را مالش داده و قالب مورد نظر را آماده کرده و نصف قالب را خمیر ریخته و به مدت 2 ساعت کنار بگذارید تا ور بیاید. فر را داغ کرده و قالب نان را در طبقه بالایی فر قرار دهید (با حرارت 400 درجه فارنهایت به مدت 30 دقیقه)

پخت نان خرمایی

یکی از انواع نان ، نان خرمایی است که براحتی میتوانید ان را در منزل تهیه کنید. در این قسمت طرز پخت نان خرمایی را به شما آموزش می دهیم.

پخت نان در خانه - نان خرمایی
پخت نان در خانه – نان خرمایی

مواد لازم:

آرد 2 لیوان، تخم مرغ 2 عدد، خرمای خرد شده به دلخواه، بیکینگ پودر 1/5 قاشق غذا خوری، شکر نصف لیوان، شیر 1 لیوان، نمک کمی، روغن آب شده یک چهارم لیوان.

طرز تهیه:

ابتدا تخم مرغ ها را به حدی می زنیم تا سفیده و زرده کاملا با هم مخلوط شوند. سپس شیر و روغن را اضافه کرده و کمی  می زنیم تا همه خوب با هم مخلوط شوند. نمک و آرد و بیکینگ پودر را مخلوط کرده و به همراه خرماها که هسته و پوست آن را گرفته ایم و خرد کرده ایم، به همراه آرد داخل مواد بالا می ریزیم و شکر را هم اضافه کرده و طوری مواد را مخلوط می کنیم تا آن ها گلوله نشود. کف قالب را چرب کرده و داخل قالب می ریزیم.

فر را  که از قبل گرم کرده ایم در حرارت 200 درجه سانتی گراد می گذاریم و قالب را به مدت یک ساعت داخل فر می گذاریم تا بپزد.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا