معرفی مار چوبه و نسخه های شفا بخش آن

فواید مارچوبه برای سلامتی ما بسیار است. به عنوان مثال شما میتوانید برای ارام کردن تپش قلب از مارچوبه استفاده کنید. همچنین مار چوبه برای رفع بی اشتهایی استفاده می شود.

فواید مارچوبه چیست
فواید مارچوبه چیست

فواید مارچوبه

در این مقاله از آسان طب با ما همراه باشید تا شما را با خواص مار چوبه آشنا سازیم.

آرام کردن تپش قلب از فواید مارچوبه 

مار چوبه برای آرام کردن تپش قلب مؤثر است و اگر خواستید از آن کمک بگیرید باید نیم کیلو سرهای مار چوبه تازه را ببرید و در سبزی خردکن خرد کنید و آب آن را بگیرید، سپس این آب را هر اندازه بود دوبرابر وزن آن ملاس نیشکر را در آن بریزید و آن را در شیشه ای که در محکم دارد بریزید و دور از حرارت نگه دارید؛ هروقت احتیاج داشتید در فاصله غذاهای اصلی چهار قاشق سوپخوری در طی شبانه روز مصرف کنید.

برای درمان نقاهت و رفع بی اشتهایی مار چوبه بخورید

معمولاً بیمارانی که از بیماری برمی خیزند و دوران نقاهت را طی میکنند دچار کمبود اشتها می شوند. برای رفع کم اشتهایی آنها جوشاندهٔ ریشهٔ مار چوبه تجویز می شود. ( فواید مارچوبه ) برای تهیهٔ جوشاندهٔ مارچوبه باید ریشه های مارچوبه را که اقلا سه سال عمر داشته باشد از زمین بیرون بیاورید و خوب بشویید و خشک کنید، سپس قطعه قطعه کرده در کوره خشک کنید و در قوطی محکمی آن را حفظ کنید و هروقت احتیاج به تهیهٔ ریشهٔ مارچوبه داشتید چهل گرم از ریشهٔ مارچوبه را که خشک شده است در یک لیتر آب بجوشانید و سپس دوازده دقیقه آن را دم کنید و قبل از هر غذای اصلی یک فنجان از آن بنوشید.

مار چوبه به ادرار بوی نامطبوعی می دهد که برای رفع آن باید یک نخود کوچک تریانتین را در جوشاندهٔ مارچوبه بیندازید و مصرف کنید.

فواید مارچوبه
فواید مارچوبه چیست

یرقان و احتقان کبد

صد و پنجاه گرم ریشهٔ خشک مارچوبه را در ده دسی لیتر الکل نود درجه پانزده روز بخیسانید و گاهگاه ظرف محتوای آن را حرکت دهید تا خوب الکل در آن داخل شود، بعد از پانزده روز که گذشت به این تنتور مارچوبه شربتی را که طرز تهیهٔ آن را شرح میدهیم اضافه کنید. دو کیلو و نیم شکر را در یک لیتر آب جوش بریزید و بگذارید با آتش ملایمی بجوشد تا قوام آید و سفت شود، بعد تنتور ریشه های مارچوبه را که آماده کرده اید به کمک یک قاشق چوبی به این شربت مخلوط سازید و به هم بزنید و هر روز دو قاشق از این شربت را بخورید.

اگر مبتلا به یرقان و یا احتقان کبدی شده اید به این شربت معالجه خواهید شد.

درمان حبس البول با ریشهٔ مار چوبه

بیست تا سی گرم ریشهٔ خشک مار چوبه را با نیم لیتر آب سرد در ظرفی بریزید و روی آتش بگذارید تا به جوش آید و پنج دقیقه تمام غل غل کند. سپس آن را از روی آتش بردارید و بگذارید ریشهٔ مارچوبه خوب خیس بخورد و بعد هروقت خواستید سه تا پنج فنجان از آن را در طی شبانه روز بنوشید. دو تا سه فنجان جوشاندهٔ ریشهٔ مارچوبه را اگر صبح ناشتا بنوشید اثر خوبی در حبس البول دارد.

تذکر :

آخرین اطلاعاتی که دربارهٔ مارچوبه به دست آمده است این است که مارچوبه برای اشخاص که دچار عوارض و اختلالات مجاری ادرار شده اند حتی کسانی که پرستات دارند مصرف آن منع شده است.

همچنین اشخاصی که عصبانی هستند و رماتیسم دارند و یا مبتلا به نقرس شده اند باید از مصرف غذای مارچوبه خودداری کنند.

‫4/5 ‫(1 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا