انجام مانیکور ناخن در خانه

کلمه مانیکور از کلمه لاتین مانوس برای دست و کورا برای مراقبت گرفته شده است و در مجموع تمام کارهایی که برای فرم دادن به ناخن های دست، مثل سوهان کشیدن، گرفتن پوست های اضافی انجام میشود را مانیکور ناخن میگویند. ناخن ها نباید بسیار کوتاه یا بیش از حد بلند باشن و هفته ای یک بار باید ناخن ها را مانیکور ناخن کرده تا فرم نیم گرد یا هر فرم دلخواه را حفظ کنند. گوشه های ناخن باید مقدار کمی از پوست انگشت بیرون آمده باشد، زیرا علاوه بر زیبایی، پوست نازک انگشتان را از ضربات خارجی محافظت می کند. کسی که کار مانیکور را به عهده دارد (مانی کوریست)، باید ساختمان دست و ناخن را کاملا بشناسد تا بتواند به راحتی این کار را انجام دهد. در این مطلب ما تلاش کرده ایم از مراحل مانیکور ناخن در خانه بیشتر صحبت کنیم.

 

مواد و ابزار کار مورد نیاز مانیکور ناخن 

 

مانیکور ناخن

کاسه محلول آب و صابون

جعبه مانیکور

حوله ی بهداشتی

چوب پرتقال (مخصوصں پوستہ مردہ سخت)

استون یا پاک کننده لاک ناخن

سفید کننده ناخن (آب اکسیژنه ۳٪)

سوهان ناخن (سنباده) (پلاستیکی، فلزی، اسفنجی)

پنبه ی تمیز و بهداشتی در داخل ظرف استریل

لاک ناخن و براق کننده

 

مانیکور ناخن در خانه

مانیکور ناخن

مانیکور ناخن برای زیبا کردن دستها و جذابتر نمودن کوتیکول و نرم کردن ناخن و پوست اطراف آن است. اما باید مواظب باشید که این کار با روش صحیح، بهداشتی و استریل انجام شود. برای انجام مانیکور ناخن باید تقریبا ۷ میلی متر رشد کرده باشد، اگر سوهان زدن ناخن را زودتر انجام دهید، باعث ضعیف شدن ناخن گردیده و اگر دیرتر انجام دهید با رشد بیشتر، ناخن میشکند. لاک های قبلی روی ناخن را کاملا پاک کنید، برای این کار از آستون می توانید استفاده نمایید. برای پاک کردن لاک از روی ناخن ها، از انگشت کوچک دست چپ شروع کنید تا کارتان راحت تر انجام گیرد. با دستمال های آماده که به محلول لاک پاک کن آغشته است یا پنبه آغشته به آستون روی لاک و اطراف ناخن را فشار دهید. از دور و انتهای ناخن، دستمال مخصوصی را تا نوک ناخن بکشید و لاک را از روی ناخن پاک کنید تا جایی که ممکن است پوست دست به لاک پاک کن آغشته نشود.

استفاده نادرست از سوهان ، اثر سوء بر ناخن دارد و موجب تضعیف بیشتر آن می شود. در پایان  مطمئن شوید که لبه ناخن کاملا صاف و عاری از زواید است. همچنین باید سوهان را به موقع تعویض کنید. اگر برای شکل دادن به ناخن مجبور باشید آن را بیش از اندازه به ناخن بسایید، موقع تعویض کردن سوهان است. وقتی میخواهید عمل مانیکوررا انجام دهید انگشت  مورد نظر را در دو انگشت دست نگه دارید و با دست دیگر سوهان را در دست گرفته و عمل سوهان زدن را انجام دهید. زیرا لبه آزاد ناخن را بیشتر سوهان بزنید و نسبت به دو طرف ناخن سوهان را با زاویه نگه دارید. در دو طرف ناخن، سوهان را از طرفین به داخل بکشید.  دقت کنید سوهان را به صورت رفت و برگشت روی ناخن نکشید. سوهان زدن دست چپ  که تمام شد، دست را درون ظرف مخصوصی که حمام صابون (ظرف حاوی آب ولرم و صابون) نامیده می شود، قرار دهید و دست دیگر را شروع به سوهان کشیدن کنید مدت زمانی که دست راست را سوهان میزنید، دست چپ باید داخل حمام صابون باشد تا پوست اطراف ناخن نرم شود. بعد از اتمام سوهان کشیدن دست راست، دست چپ را از حمام صابون بیرون آورده و با حوله آن را خشک کنید و دست راست را درون ظرف مخصوص بگذارید.

زمانی که دست چپ را خشک می کنید با میله چوبی که مقداری پنبه دور آن پیچیده اید پوست سمت اطراف ناخن را به آرامی عقب بزنید. ضمنا موقع عقب زدن پوست اطراف ناخن مراقب باشید که روی ناخن خراشیده نشود. برای دست دیگر هم همین مراحل را انجام دهید. در صورت داشتن پوست های اضافی دور ناخن از قیچی پوست گیر استفاده کنید. مواظب باشید پوست ها را به صورت عمیق بر ندارید.  هر قسمت از ناخن که دارای لک و تیرگی است با مواد سفید کننده (آب اکسیژنه ۳٪) تمیز نمایید. روغن نرم کننده را به دست زده و با حرکات دورانی انگشتان را ماساژ دهید. فرمهای هندسی ناخن فرم گرد برای دستهایی که ناخنهای کوتاه دارند، مناسب است. با زاویه ی ۴۵ درجه سوهان را در دست گرفته و از کنار ناخن به سمت وسط ناخن را سوهان بزنید البته فرم ناخن را به دلخواه می توانید در نظر بگیرید. 

منبع: https://mag.asanteb.com/

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا