درمان کم خونی در بارداری با طب سنتی و با دارو

درمان کم خونی در بارداری موضوع این بخش از مجله پزشکی آسان طب است. کم خونی در بارداری باید سریع کنترل شود، وگرنه هم به مادر و هم به جنین آسیب می رساند. یکی از خطرات کم خونی در بارداری افزایش خطر زایمان زودهنگام است. همچنین نوزاد وزن خوبی نخواهد گرفت.

برای درمان کم خونی در بارداری حفظ کردن تعداد گلبول های قرمز در حد طبیعی مهم است. زیرا گلبول های قرمز اکسیژن موردنیاز جنین را تأمین می کند. بنابراین باید آهن را به برنامه غذایی افزود تا گلبول ساخته شود.

درمان کم خونی در بارداری
درمان کم خونی در بارداری

درمان کم خونی در بارداری

در این بخش از مجله پزشکی آسان طب چند روش درمان کم خونی در بارداری چه با دارو و چه با مواد طبیعی را به شما معرفی می کنیم. امیدواریم از این بخش بهره کافی را ببرید.

درمان کم خونی در بارداری
درمان کم خونی در بارداری

درمان کم خونی در بارداری با دارو

برای درمان کم خونی در بارداری اگر آزمایش نشان دهد که شما کم خون هستید دکتر به شما روازنه مکمل محتوی ۶۰ تا ۱۲۰ میلی گرم آهن و یا حتی بیشتر را تجویز می‌کند.

یادتان باشد برای آنکه آهن بهتر در روده جذب شود آهن را با شکم خالی بخورید و میزان کافی آب یا آب پرتقال بنوشید (ویتامین C جذب آهن را تشدید می کند) . اما این نکته را یادتان باشد که همراه قرص محتوی آهن شیر و کلیسم نخورید.

این نکته را هم باید یادآوری کنیم که این دوز مربوط به عنصر آهن یا آهن خالص است. بعضی از مکمل ها به جای عنصر آهن یا علاوه بر آن میزان “سولفات آهن” موجود را می نویسند (یکی از املاح آهن). مکملی که دارای ۳۲۴ میلی گرم سولفات آهن است حدود ۶۰ میلی گرم آهن دارد. خود دکتر با توجه به آزمایش تان تشخیص می دهد که شما چه نوع قرصی باید بخورید. پس خودسرانه دارو مصرف نکنید.

درمان کم خونی در بارداری
درمان کم خونی در بارداری

درمان کم خونی در بارداری در طب سنتی

+ عسل برای درمان کم خونی در بارداری مفید است. عسل منبع غنی آهن است و شما می توانید آن را با میوه خشک و مغز میوه یا هر چیز دیگری میل کنید.

+ آب پرتقال منبع عالی ویتامین C بوده و به جذب آهن بدن کمک می کند.

+ چند دانه کشمش را یک شب کامل در آب خیس کنید و روز بعد بخورید. مصرف کشمش برای درمان کم خونی و تقویت بدن بسیار توصیه شده است.

درمان کم خونی در بارداری
درمان کم خونی در بارداری

+ برای درمان کمخونی در بارداری مصرف خرما را فراموش نکنید. مصرف خرما باعث افزایش تولید گلبول های خون می شود. شما میتوانید هر روز دوبار و هر بار دو عدد خرما میل کنید. همچنین خرما انرژی بخش بوده و ضعف شما را می گیرد.

خوراکیهای دیگری برای درمان کمخونی در بارداری

+ جودوسر آسان هضم می شود و علاوه بر آهن، ماده کانی لازم را نیز به بدن مادران باردار خواهد رساند.

+ برای درمان کم خونی حاملگی میتوانید از مغز میوه ها استفاده کنید که منبع غنی آهن است.

+ مصرف کلم بروکلی علاوه بر رساندن انواع ویتامین ها، آهن و فولات به بدن، به پیشگیری از کم خونی در بارداری هم کمک می کند.

+ مادران باردار مصرف موز را فراموش نکنند. میوه موز منبع عالی آهن و مواد کانی دیگر است. پیشنهاد می کنیم به عنوان صبحانه موز بخورید.

+ یک پیشنهاد دیگر برای درمان کمخونی در بارداری مصرف گوشت قرمز است. گوشت قرمز منبع آهن حیوانی است و نسبت به گیاهی بهتر جذب می شود.

+ اسفناج از قدیم الایام برای کمخونی و کمبود آهن استفاده می شده است. این سبزی پر فایده منبع مهم آهن و فولات است که در دوران بارداری کم خونی را درمان می کند.

درمان کم خونی در بارداری
درمان کم خونی در بارداری

+ میوه بهشتی انار در کنار فواید زیادی که برای خانم های باردار دارد، یک منبع عالی و خوب آهن است. پس برای درمان کم خونی بارداری مصرف آن را فراموش نکنید.

 

‫3/5 ‏‫(2 نظر)‬

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا