چگونه از چای سبز برای لاغری استفاده کنیم؟

رژیم‌های چای سبز این روزها خیلی محبوب شده است. این چای مفید حاوی کافئین و کاتچین است که هر دوی آنها متابولیسم و سوختن چربی را کاهش می دهند. علاوه بر این، این چای سرشار از آنتی اکسیدان است و سموم مضر بدن را دفع می کند. در ادامه به بررسی خواص چای سبز برای لاغری می‌پردازیم.

چای سبز برای لاغری

فواید چای سبز برای لاغری

رژیم چایی سبز بسیار ساده است و فردی که قصد دارد این رژیم را بگیرد فقط باید از چند دستور ساده پیروی کند:

1 – در رژیم چای سبز شما باید هر روز بین سه تا شش فنجان چای سبز بنوشید.

2 – به گزارش آسان طب چای سبز مقدار کمی کافئین دارد اما همین مقدار کم کافئین می تواند اشتهای شما را سرکوب کند.

3 – اگرچه نوشیدن چای سبز باعث می شود اشتهای شما کاهش یابد اما انرژی شما افزایش می دهد بنابراین وقتی از این رژیم استفاده می کنید با کم شدن مقدار کالری مصرفی شما، انرژی شما کاهش نمی یابد و احساس ضعف و خستگی نمی کنید. اما توجه داشته باشید که شما نباید در طول یک روز بیش از ۶ فنجان چای سبز بنوشید زیرا در این صورت میزان مصرف کافئین شما افزایش می یابد و شما ممکن است عوارض مصرف بیش از حد کافئین را تجربه کنید.

4 – بهترین زمان برای نوشیدن چایی سبز، صبح و بین وعده های غذایی روزانه است. نوشیدن چایی سبز در هنگام صبح بسیار مفید است زیرا کافئین موجود در آن شما را برای گذراندن یک روز پر کار آماده می کند. نوشیدن چایی سبز در بین وعده های غذایی هم بسیار مفید و موثر است زیرا باعث می شود شما انرژی بیشتری داشته باشید و به خوردن میان وعده احتیاج نداشته باشید.

ادامه خواص چای سبز برای لاغری

چای سبز برای لاغری

5 – از نوشیدن چای شبز در ساعات آخر شب خود داری کنید زیرا کافئین موجود در آن ممکن است شما را بی خواب کند.

6 – هدف شما از گرفتن این رژیم کاهش وزن است بنابراین نباید افزودنی های چاق کننده به چای خود اضافه کنید. شیرین کننده ها و افزودنی هایی مثل عسل، شکر، شیر و خامه، همگی کالری دارند بنابراین باید از مصرف آنها پرهیز کنید. علاوه بر این، اگر می توانید چایی سبز را بدون قند و یا هر گونه شیرینی مصرف کنید. 
واقعیت ساده ای که سعی داریم برای شما توضیح دهیم این است که اگر بخواهید به هر فنجان چای خود کالری اضافه کنید، به هدف نهایی خود که کاهش وزن است نمی رسید.

منبع: https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا