رشد تمایلات جنسی در بین کودکان و نوجوانان

رشد تمایلات جنسی به نظر روان کاوان  مراحل مختلف دارد. معمولا کودکان در سن ۱۵ تا ۱۸ ماهگی، نسبت به عمل دفع رغبت نشان می دهند، و بین ۲ تا ۳ سالگی تفاوت بین دختر و پسر را متوجه می شوند. در سه سالگی، کودک می داند پسر است یا دختر.ما در مجله اینترنتی آسان طب در مورد رشد تمایلات جنسی در بین کودکان و نوجوانان بیشتر توضیح خواهیم داد.

تمایلات جنسی

پسران آشکارا به آلت تناسلی خود، دست می زنند و با غرور آن را به نمایش می گذارند. در سنین ۵ تا ۱۲ سالگی، بازی با تفکیک نقش جنسی، تقریباً عمومی و همگانی است. در زمان کودکی، پسر و دختر خانواده را با یکدیگر، به حمام می برند، در چنین مواردی برای دختر بچه طبیعی است که دربارهٔ آلت تناسلی برادرش،
اظهار نظر و کنجکاوی کند.

معمولاً در حدود سن ۷سالگی به بعد کودکان مایلند که به طور جداگانه به حمام بروند. اغلب کودکان، پیش از سن 4 یا ۵ سالگی، پرسیدن سؤالاتی در زمینهٔ مسائل جنسی را آغاز می کنند.

رشد تمایلات جنسی به هم جنس

نشان دادن غریزه مادری دختران از حدود سن ۵ سالگی، شروع می شود و پسران از ۷ سالگی، کم کم به بازی های پسرانه روی می آورند و صرفاً از آنها لذت می برند.

استمناء تقریباً در بین پسران متداول تر است، استمناء می تواند در هر سنی شروع شود، و اغلب نیز در دوران کودکی مشاهده می شود. سن اوج استمناء 14 تا 14 تا 16 سالگی است.

تمایلات جنسی

کودکان از سن ۹ سالگی وارد مرحلهٔ هم جنس طلبی می شوند، آنها به دوستانی از جنس خود رغبت پیدا کرده، کودکان جنس مخالف را اذیت می کنند. معمولاً در سن بلوغ، نیز دوستی شدید نسبت به همجنس در آنان گسترش می یابد، تاحدی که، ممکن است او را در انتخاب حرفهٔ آینده راهنما باشد او می خواهد همان کاری را دنبال کند، که دوستش برگزیده است، تا بدین وسیله بتوانند باهم بوده، ازهمنشینی با یکدیگر لذت ببرند.

سپس، یک تغییر تدریجی نسبت به جنس مخالف در او به وجود می آید به نحوی که در اوان نوجوانی احتمالاً عشق و تمایل به جنس مخالف، همراه با قهرمان پرستی یک ستارهٔ معروف یا شخصیت محبوب، در او پدیدار می شود. در دوران بلوغ و اوان نوجوانی، رغبت و تمایلات جنسی به اوج خود می رسد.

 

 

کنترل تمایلات جنسی

قبل از شروع مدرسه، کودکان باید دانش و معلومات اساسی در زمینهٔ مسائل جنسی را از والدین کسب کرده باشند. به پرسش های آنان باید با صداقت پاسخ داد، و هرگز نباید از این موضوع به عنوان مطلب سرگرم کننده و یا برای دستپاچه نمودن کودک استفاده کرد. کودکان باید بدانند که نوزاد از کجا می آید، و تفاوت های بین دوجنس از نظر کالبدشناسی چیست.

تمایلات جنسی

 

لازم است تا والدین هیچ گونه واکنش انزجاری را نسبت به گفتار و یا اعمال فرزندان خود نشان ندهند.در ضمن نباید به کودک حرفی که ایجاد اضطراب ونگرانی دربارهٔ مسائل جنسی کند، زده شود. کودکان باید بیاموزند که رغبت های جنسی طبیعی است و هیچ امر زشت و بدی در آن نیست.

قبل از بلوغ، والدین باید تغییرات فیزیولوژیکی در ارتباط با رشد جنسی را برای دختران و پسران بیان کنند. پسران و دختران باید طبیعی بودن مرحلهٔ هم جنسی طلبی را که مقدمهٔ رغبت هایی به جنس مخالف است، بشناسند. در این گونه موارد از همه مهمتر، رفتار والدین نسبت به یکدیگر است، که باید توأم با عشق و احترام و احتراز از اختلافات خانوادگی باشد.

کودکان در مدرسه دربارهٔ مسائل جنسی، با دوستانشان بحث می کنند، بنابراین بسیار اهمیت دارد که در این زمینه اطلاعات کافی داشته، نگرشی حسّاس نسبت به آن در خانه کسب کرده باشند. کودکان می توانند از طریق کتاب های مناسبی که در این زمینه به چاب رسیده ، معلومات لازم را کسب کنند.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52