زبان خرگوش سخنگو و معانی یا زبان بدن خرگوش و ترجمه

احتمالا با خواندن تیتر اصلی در این مقاله با خود به فکر فرو رفته و می گویید زبان خرگوش میتواند مثل زبان حیوانات خانگی مثل کاسکو باشد و یا ممکن است نویسنده قصد فریب خوانندگان را داشته باشد. در جواب خوانندگان محترم باید عرض کنم که زبان خرگوش مثل زبان انسان و یا حیوانات مقلد که صدای انسان ها را تقلید می کنند نمی باشد. به همین دلیل خرگوش ها برای صحبت با انسان ها و سایر موجودات از زبان بدن خود استفاده می کنند و حرفها، احساسات و سایر مقاصد خود را بیان می کنند. در این مقاله از مجله آسان طب درباره زبان خرگوش سخنگو و معانی آن یا زبان بدن خرگوش و ترجمه آن صحبت می کنیم.

زبان خرگوش سخنگو و معانی آن یا زبان بدن خرگوش و ترجمه آن

اهمیت زبان خرگوش و یا زبان بدن خرگوش

برای نگهداری صحیح از خرگوش خانگی باید زبان خرگوش خود را بشناسید. آنچه که مسلم است، این است که آنها مثل ما صحبت نمی کنند و بجز استفاده از زبان بدن راه دیگری برای بیان مشکلات و خواسته های خود ندارند. زبان خرگوش سخنگو ، ممکن است نارضایتی او از بیماری یا هر مسئله دیگری را نشان بدهد، در این مواقع شما زودتر به مشکل خرگوش خود پی برده و در مورد حل آن اقدام می کنید. هم اکنون که به اهمیت زبان خرگوش خانگی پی برده اید، بهتر است با معانی هر یک از رفتارهای خرگوش خود که در ادامه مطلب راجع به آنها صحبت می کنیم، آشنا شوید.

 در زبان خرگوش ضربه زدن به معنای ناراحتی یا ترسیدن

هنگامی که خرگوش پاهای عقبی خود را به زمین بزند و یا به اصلاح ضربه وارد کند (ضربه ای با صدای بلند)، به معنای رنجیده خاطر شدن حیوان می باشد. گاهی ممکن است با این عمل یا رفتار به دوستان یا همنوعان خود خبر در کمین بودن خطری را بدهد. ترجمه این زبان بدن خرگوش ممکن است یکی از دو گزینه زیر باشد:

 • من ترسیدم و عصبا نی ام.
 • من از دستت ناراحتم.

 در زبان خرگوش مالیدن چانه به معنای اعلام مالکیت

در زمان نگهداری از خرگوش خانگی گاهی اتفاق می افتد که می بینید، حیوان چانه خود را به برخی انسانها و یا برخی از وسایل می مالد. در زیر چانه خرگوش غددی وجود دارند که از خود بویی صادر می کنند و شما نمیتوانید این بوها را تشخیص دهید، اما خرگوش های دیگر آن را حس می کنند.

خرگوش هنگامی که چانه خود را به چیزی می مالد، اعلام می کند آن چیز متعلق به او می باشد. به عبارتی قلمرو و وسایل را علامت گذاری میکند. ترجمه این رفتار خرگوش:

 • این ها متعلق به من هستند.
 • اینجا قلمرو من است.

حرکات آکروباتیک یا پرشهای بازگوشانه به معنای خوشحالی به زبان خرگوش

اهمیت زبان خرگوش و یا زبان بدن خرگوش

حرکات آکروباتیک و یا پرشهای بازیگوشانه همراه با ضربه ای با پا، نهایت خوشحالی حیوان را نشان می دهد. ترجمه این زبان بدن خرگوش ممکن است یکی از دو گزینه زیر باشد:

 • زندگی خیلی خوبه.
 • خیلی خوشحالم.

سایش دندان به نشانه رضایت، به زبان خرگوش ها

اگر مشاهده کردید خرگوشی بصورت ملایم و آرام دنداهایش را می ساید، رضایت خود را اعلام می کند (درست مثل خر خر کردن گربه به هنگام نوازش). اگر سایش دندان ها در خرگوش، محکم و شدید باشد ناراحتی یا درد حیوانات را اعلام می کند. طبق تحقیقات انجام شده، در این حالت خرگوش ها قوز می کنند و عصبی هستند (در این صورت فورا به دامپزشک مراجعه کنید). ترجمه این  رفتار در زبان خرگوش:

 • ساییدن دندان ها بصورت ملایم: همه چیز عالی است.
 • ساییدن دندان ها بصورت شدید و محکم: خیلی درد دارم و احساس بدی دارم.

افتادن ناگهانی خرگوش از پهلو  نشانه اوج راحتی

شاید تا به حال دیده باشید خرگوشی که نشسته، ناگهان از پهلو سقوط میکند و همانطوری می ماند. در این حالت ممکن است نگران خرگوش خود بشوید، اما این نگرانی بی مورد است. در زیان خرگوش این حالت به دلیل نهایت راحتی حیوان است. ترجمه این  رفتار در زبان خرگوش:

 • من در نهایت راحتی و آسایش هستم.

حمله ناگهانی خرگوش به معنای عدم رضایت از وضعیت، در زبان خرگوش

هنگامی که خرگوش با گوشهای خوابیده به عقب، دم رو به بالا و سر بالا خیلی سریع به سمت شما می آید و یا به اصطلاح به شما حمله می کند، می خواهد شما را دور کند. ترجمه این رفتار در زبان خرگوش:

 • من ازت خوشم نمیاد. برو!
 • من از این کار تو خوشم نمیاد. دور شو!

تکان های گوش نشانه ی ناراحتی خرگوش، به زبان خرگوش

اگر خرگوشی گوشهای خود را بصورت مکرر تکان بدهد (یا لرزش در گوشش ببینید)، می خواهد ناراحتی خود را ابراز کند. ترجمه این رفتار در زبان خرگوش:

 • اینو دوست ندارم.

نکته: البته اگر حالت مذکور حاکی از مشکل پزشکی در خرگوش نباشد.

نشستن روی پا یا احساس خطر

اگر خرگوش شما احساس خطر کند و یا بخواهد کنجکاوی خود را نشان بدهد، روی دو پا می نشیند. ترجمه این رفتار در زبان خرگوش:

 • اعلام کنجکاوی: این چیه؟ اونجا چی هست؟ و …
 • من احساس خطر می کنم.

 

نشستن روی پا یا احساس خطر

لیسیدن به معنی دوست داشتن

خرگوش ها وقتی کسی را می لیسند که او را به طور کامل بپذیرند و او را دوست داشته باشند. ترجمه این رفتار در زبان خرگوش:

 • دوست دارم.

چرخیدن در اطراف پای انسانها برای جلب توجه

خرگوش هایی که در اطراف پای شما می چرخند، می خواهند توجه شما را جلب کنند. شاید هم به بلوغ جنسی رسیده باشند. ترجمه این حرکات در زبان خرگوش ها:

 • من اینجام. بیا بازی کنیم.
 • من عاشقتم.

صاف بودن به معنای ترسیدن، در زبان خرگوش ها

هنگامی که خرگوش گوشها را صاف نگه داشته، بر روی شکم خود روی زمین خوابیده، یعنی ترسیده و می خواهد خود را پنهان کند (اما اگر عضلاتش را به شکل راحت قرار دهد، نشان دهنده راحتی کامل است). ترجمه این حرکت در زبان خرگوش ها:

 • می ترسم.

معنای صداها و صوت ها در زبان خرگوش ها:

بعضی اوقات خرگوش ها صداها و اصوات خاصی را تولید می کند که ممکن است شما معنی آنها را متوجه نشوید. برای آشنایی شما با زبان خرگوش، معانی یک سری از این صداها در انتهای این مقاله قرار داده و توضیح می دهیم .

 • صدای نالیدن یا صدایی شبیه شیهه کوتاه: خرگوش به علت ناراحتی یا آزار دیدن این صدا را تولید می کند.
 • هیس هیس، غر غر و خر خر کردن: این اصوات به معنی احساس خطر، مضطرب شدن و عصبانیت در زبان خرگوش ها می باشد. حتی شاید با حمله کردن، همراه باشند.
 • خر خر (مثل صدای غاز): این صدا ها نشان می دهد که تمایل جنسی خرگوش بیدار شده است و حیوان به سن بلوغ رسیده است.
 • جیغ کشیدن: جیغ کشیدن در زبان خرگوش به معنای وجود درد زیاد و یا ترس می باشد. در مواقعی که حیوان بیچاره درد زیادی میکشد و جیغ می زند (اگر حیوانی او را به شکل جدی گاز نگرفته و به نظر مشکلی دارد)، مطمئن باشید اوضاع بحرانی است. در این شرایط فورا به یک دامپزشک مراجعه نمایید.

در این مقاله به صورت مختصر به بررسی و توضیحاتی در مورد زبان خرگوش پرداختیم. مطمئنا زبان خرگوش سخنگوی شما فراتر از این حرف ها است، اما با تجربه ای که کسب می کنید قادر خواهید بود بیشتر حیوان خود را درک کنید و از خواسته ها و مشکلات او آگاه بشوید.

منبع : https://mag.asanteb.com

‫5/5 ‏‫(3 نظر)‬

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35