5 روش مهم جهت غلبه بر خستگی در محل کار

برای جلوگیری از خستگی در محل کار چند نکته را نباید فراموش کنید. اول اینکه درست بنشینید اصلا غوز نکنید و زاویه 90 درجه داشته باشید، دوما به چشمانتان استراحت دهید هر 20 دقیقه یکبار چشمانتان را ببندید و تا بیست بشمارید. سوما هر یک ساعت یکبار میتوانید بلند شوید و نرمش کنید یا حداقل اگر در اداره هستید بدنتان را بکشید و کمی چپ و راست شوید.

خستگی در محل کار

5 راه برای غلبه بر خستگی در محل کار

از این ۵ راهکار برای تامین انرژیتان وقتی در محل کار احساس خستگی می کنید، استفاده کنید:

1- حتما یک تکه کوچک شکلات بخورید.

برای رفع خستگی در محل کار شکلات نه تنها باعث تقویت حس و حال ما می شود بلکه تحقیقات نشان داده است که خوردن آن کمک می کند بدن اندورفین تولید کند که انرژی را بالا می برد. وقتی کم مانده پشت میز کار خوابتان ببرد، یک تکه کوچک شکلات تیره بیندازید دهانتان و تغییر را احساس کنید.

2- دو لیوان آب خنک بنوشید.

منظورمان از آن لیوان های خیلی بزرگ نیست، دو فنجان آب هم کافی است. یکی از دلایل اصلی خستگی در محل کار کم آب شدن بدن است (خیلی وقت ها متوجه نمی شوید که بدنتان کم آب شده، فقط احساس خستگی می کنید). یکی از معلم های دبیرستانم ما را مجبور می کرد که بعد از ناهار سر کلاس حساب دیفرانسیل دو لیوان آب بخوریم و قسم می خورم که باعث می شد تا آخر کلاس کاملاً هوشیار باشیم و به هیچ وجه خسته نشویم.

3- در محل کار نقاشی‌های بی‌معنی بکشید.

اگر مدام خمیازه می کشید و نمی توانید روی کنفرانسی که در آن شرکت کرده اید تمرکز کنید، یک تکه کاغذ و خودکار از کیفتان بیرون بکشید و روی آن شروع به نقاشی کردن کنید: قلب، تک شاخ، رنگین کمان و …هرچیز مسخره ای که به ذهنتان می رسد. چند وقت پیش با متخصصی مصاحبه کردم که گفت اینکار کمک می کند مغز بتواند بهتر تمرکز کند. خیلی جالب است، نه؟ و وقتی بتوانید روی کاری که می کنید تمرکز کنید، کمتر خمیازه خواهید کشید و فکر چرت زدن دیگر به سرتان نمی زند.

4- تغذیه‌های حاوی ویتامین C بخورید.

یک پرتقال را از وسط نصف کنید یا در کافه شرکت یک لیموناد سفارش دهید. مهم این است که کمی ویتامین C به بدتان برسانید. تحقیقات نشان می دهد که ویتامین C موجب سرزندگی می شود . علائم سندرم خستگی را کاهش می دهد.

5- در محل کار خودتان را بکشید و نرمش کنید.

طبق علم پزشکی چینی، کمی خم شدن و کشیدن خودتان به سمت جلو ذخیره باقیمانده انرژی که بین کلیه هایتان مانده را فعال می کند و به رفع خستگی در محل کار کمک کننده است.

منبع: https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا