معرفی نژاد نورفولک تریر مهربان و کاری از نژادهای مینیاتوری تریر

نورفولک تریر ( Norfolk Terrier ) با این که دارای جثه ی کوچکی است ، اما ویژگی های یک سگ بزرگ را دارا است. او بسیار پارس می کند، اجتماعی و زیرک است . سگ نژاد نورفولک تریر همراه و همدمی وفادار برای خانواده ها می باشد، هم چنین آن ها از دسته ی سگ های کاری نیز به شمار می روند و نژاد کوچک از سگ تریر می باشند . در ادامه ی این مطلب به معرفی و آموزش نگهداری سگ نورفولک تریر مینیاتوری می پردازیم.

نورفولک تریر

سگ نژاد نورفولک تریر

نژاد نورفولک تریر از گروه سگ های تریر می باشد که قدی در حدود 22 الی 25 سانتی متر دارد. وزن این نژاد به 5.5 الی 6 کیلو گرم می رسد ، و معمولا تا 12 الی 15 سال عمر می کنند.

نورفولک تریر

امکان دارد اهلی کردن این سگ ها کار سختی باشد، آموزش جعبه برای این کار بسیار مفید خواهد بود. نورفولک تریر ها پر انرژی و جنب و جوش زیادی دارند و باید تمام فعالیت های آن ها در داخل خانه انجام گردد. همین طور آن ها غریزه ی تعقیب و استعداد خوبی در فرار کردن دارند، به همین علت باید زمانی که بیرون از خانه هستند با قلاده آن ها را ببندید.

نورفولک تریر

سگ نورفولک تریر سر و صدای زیادی ندارد اما در صورتی که ببیند چیزی کثیف است و یا هنگامی که خسته می گردد، شروع به پارس کردن خواهد کرد. 

همراهان مجله ی آسان طب ؛ توجه داشته باشید که این نژاد در صورتی که فعالیت کمی داشته باشد و غذایش زیاد باشد ف به سرعت چاق خواهد شد. 

نورفولک تریر

سازگاری نورفولک تریر ها باسایر حیوانات و کودکان 

نوفولک تریر سازگاری خوبی با کودکان دارد ، به همین علت می تواند سگ خانگی بسیار خوبی باشد. اما برای خانواده هایی که کودکان زیر 10 سال دارند پیشنهاد نمی گردد، زیرا این سگ ها جثه ی کوچکی دارند و امکان دارد توسط بچه ها آسیبی به آن ها وارد گردد.  این سگ ها بسیار خوش خلق می باشند و بسیار کم با سگ های دیگر درگیر می شوند. به همین علت می توانند با خوشحالی در آن ها زندگی کنند، اما با حیوانات خانگی کوچک به هیچ عنوان کنار نمی آیند. به این دلیل که انگیزه ی قوی برای تعقیب حیواناتی نظیر جوندگان، همستر، پرندگان و سایر حیوانات دارند.

نورفولک تریر

تغذیه سگ نورفولک تریر 

مقدار غذایی که سگ شما استفاده می کند به سن، ساختار بدنی، سوخت و ساز و همچنین سطح فعالیت های او بستگی خواهد داشت. سگ ها نیز مثل انسان  ها رفتارهای طبیعی دارند و نیاز های غذایی همه آن ها مانند هم نخواهد بود ، هم چنین کیفیت غذای آن ها نیز متفاوت می باشد. بهتر است به جای اینکه ظرف غذای او را چند بار در روز از غذای معمولی پر نمایید، غذا های مغذی و کمتری به سگ خود دهید.

نورفولک تریر

همچنین ببینید : 4 نوع از انواع بیماری های رایج سگ نورفولک تریر

توصیه می گردد که 1 الی 1.5 پیمانه غذای سگ با کیفیت بالا در روز، به صورت دو وعده ی غذایی تقسیم شده به سگ نوفولک تریر خود دهید.

نورفولک تریر

محل مناسب برای نگهداری نورفولک تریر 

نگهداری از این نژاد برای آپارتمان مناسب خواهد بود به شرطی که فعالیت های روزانه خود را بتواند انجام دهد. آن ها داخل خانه بسیار آرام می باشند به همین علت شما می توانید به راحتی در منزل از آن ها نگهداری نمایید. یک حیاط کوچک و یا تراس آپارتمان برای جنب و جوش و همین طور فعالیت های بدنی روزانه ی این نژاد کافی خواهد بود.

منبع : https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا