آشنایی با یک پرنده سخن گو به نام مرغ مینا

اغلب ما انسان ها از حیوانات و پرندگان سخنگو خوشمان می آید. به ویژه اینکه این حیوانات و پرندگان ظاهر زیبایی نیز داشته باشند و نگهداری از آن ها نیز راحت باشد. یکی از پرندگان زیبایی که اغلب به آن ها علاقه داریم پرنده ای است به نام مرغ مینا ، که با کمی آموزش می توان به آن تکلم و سخن گفتن آموخت. جهت آشنایی بیشتر با این پرنده در ادامه با مجله آسان طب همراه باشید.

مرغ مینا

مرغ مینا

مرغ مینا پرنده ای است زیبا که قادر به تقلید صدا می باشد. اغلب کودکان و زنان خانه دار علاقه مند به این پرنده هستند زیرا با وجود این پرنده یک همبازی و هم صحبت خوب در خانه برای خود پیدا می کنند.  تقلید صدا کردن مرغ مینا باعث شده است تا هم نشین خوب و مناسبی برای افرادی که از این پرنده نگهداری می کنند باشد. مرغ مینا به دو صورت اهلی و وحشی یافت می شود. بهتر است بدانید این پرنده نژاد های متفاوت و گوناگونی دارد که معروفترین نژاد این پرنده مینای معمولی و مینای گوشواره ای هستند.

مرغ مینا

نام های مرغ مینا

در اصل نام مینا یک نام هندی است ولی در زبان فارسی و در ایران این پرنده را با نام هایی چون مینا، مرغ مینا سخنگو ، مینای سخن گو نیز صدا می کنند. مرغ مینا پرنده ای پر سر و صدا و اجتماعی است و همچنین همانند سارها حالت تهاجمی دارد، گونه وحشی این پرنده در جنگل ها و دشت ها زندگی می کتد و گونه ی اهلی این پرنده را در بسیاری از خانه ها می توان یافت.

در صورتی که مرغ مینا مورد آزار و اذیت قرار گیرد و یا احساس نا امنی کند به درختی در نزدیکی لانه ی خود می رود و در آنجا سرو صدا های بسیار بلند و نا هنجار ایجاد می کند. مرغ مینا از پرندگانی است که سریعا” با محیط و شرایط اطراف خود سازگاری ایجاد می کند.مرغ مینا

محل زندگی و زیست

این پرنده به طور معمول در شرق کشور های افغانستان و چین زندگی می کند. مرغ مینا برای زندگی اصولا محل هایی کم درخت را انتخاب می کند ولی برخی از آن ها در شهر ها نیز قادر به ادامه زندگی هستند و محل هایی مانند پارک ها و مزرعه هایی که توسط انسان ها درست شده است را انتخاب می کنند. همچنین این پرنده گاهی برای بازی با همنوعان خود دعوا های دوستانه راه میاندازد و یکی از مزیت های مثبت این پرنده برای انسان این است که او را از وجود مار باخبر می نماید. مرغ مینا در کشور هند و در بین هندی ها نماد عشق و دوست داشتن است.

این پرنده همانند سایر پرندگان سخن گو می تواند چند کلمه را حفظ و بیان کند و به خاطر همین در هند برای اینکه دل یار خود را به دست بیاورند و برای ازدواج این پرنده را تقدیم یار و معشوقشان می کنند تا به مراد دل خود برسند.

مرغ مینا -white vented myna (Acridotheres grandis) on a concrete block with green blurry background

در کل داشتن یک پرنده سخن گو در منزل می تواند موجب شادی و ایجاد نیرو و انگیزه مثبت در انسان شود به خصوص که در زمان هایی هم انسان می تواند با این پرنده درد و دل کند و از او جواب هایی هم بشنود. این پرندگان ظاهری متوسط دارند و در گروه پرنده های کوچک جای نمی گیرند. اندازه آنها از کبوتر ها کوچک تر است و شاید اندازه ای در حد و حدود یا کریم ها داشته باشند. شما به راحتی و البته با کمی تلاش می توانید به مرغ مینای خود سخن گفتن بیاموزید که این خودش از نظر ریالی و ارزش مالی ، باعث افزایش قیمت پرنده شما می شود.

منبع : https://mag.asanteb.com

‫5/5 ‫(1 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا