Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43
۱۰ مورد از فواید نگهداری سگ برای همه سنین – مجله آسان طب

۱۰ مورد از فواید نگهداری سگ برای همه سنین

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که دیگران هنگامی که می‌ بینند شما از حیوانات خانگی (به خصوص از سگ ها) نگهداری می کنید، شما را سرزنش کنند. در این مواقع آن ها به شما می گویند، این دیگر چیست ، مریضی می آورد ، خطرناک است و غیره. هنگامی که شما این سخنان را می شنوید بسیار دل آزرده می شوید و دلتان می‌خواهد چیزهایی که شما از فواید نگهداری از سگ و یا سایر حیوانات خانگی درک می کنید، آن ها هم بتوانند درک کنند. بنابراین تصمیم گرفته ایم که در این پست از مجله ی پزشکی آسان طب به فواید نگهداری سگ بپردازیم.

۱۰ مورد از فواید نگهداری سگ برای همه سنین

نگهداری از سگ

نگهداری از سگ  و سایر حیوانات خانگی یمی‌تواند  برای انسان ها بسیار آرام بخش و مفید باشد. سگ ها به عنوان یک همراه و یا دوست به حساب می آیند. سگ ها با بازیگوشی خود و روحیه ی پر جنب و جوشی که دارند می توانند صاحبان خود را تحت تاثیر قرار بدهند. به همین علت نگهداری از سگ ها نه تنها عمل پسندیده و زیبایی می باشد، بلکه فواید بسیاری برای انسان ها نیز خواهد داشت. در ادامه ی مطلب به ۱۰ مورد از فواید نگهداری سگ ها می‌پردازیم.

۱۰ مورد از فواید نگهداری سگ برای همه سنین

فواید نگهداری سگ: احساس امنیت بیشتر

یکی از فواید نگهداری سگ ها احساس امنیت بیشتر می باشد و سگ ها برای حفاظت از شما و حتی اموالتان بهترین پیشنهاد ممکن می باشند. در هنگام سرقت زمانی که سگ شما پارس کند سارقین از منزل شما دور خواهند شد. مطمئن باشید که سگ شما، بو و صداهای نا آشنا را سریعا تشخیص می دهد و در هر حالتی که باشد شما را با پارس کردن آگاه می کند.

فواید نگهداری سگ: تنظیم ضربان قلب

بر طبق تحقیقات انجام شده، از فواید نگهداری سگ ها تنظیم ضربان قلب به خصوص در مردان می باشد و مطمئناً اشخاصی که در نزدیکی خود از سگ ها نگهداری می کنند ، ضربان قلب منظم تری دارند.

۱۰ مورد از فواید نگهداری سگ برای همه سنین

فواید نگهداری سگ: کاهش آلرژی مخصوصا در کودکان

کودکانی که از بدو تولد خود در کنار سگ ها بزرگ شده باشند کمتر دچار آلرژی خواهند شد، و همین طور سیستم ایمنی قوی تر و مقاوم تری نسبت به سایرین خواهند داشت.

فواید نگهداری سگ: کاهش آلرژی مخصوصا در کودکان

فواید نگهداری سگ: استرس کمتر

بازی کردن، مراقبت و رسیدگی به سگ ها باعث این خواهد شد که ذهن شما بیشتر درگیر سگ ها باشد، بنابراین کمتر نگران خواهید شد و به همین علت ترشح هورمون استرس در شما کاهش خواهد یافت.

فواید نگهداری سگ: استرس کمتر

فواید نگهداری سگ: کاهش ابتلا بیماری ها

بر طبق تحقیقات انجام شده یکی دیگر از فواید نگهداری سگ این است که اگر با آنها در ارتباط باشید از کلسترول و تری گلیسیرید کمتری نسبت به سایر افراد برخوردار خواهید بود. میکروب هایی که از بدن سگ به انسان ها منتقل می گردند باعث تقویت و قوی تر شدن سیستم دفاعی بدن انسان ها می شوند و در حقیقت این وجود سگ ها می باشد که بیماری های رایج در میان انسان ها را کاهش می دهد.

فواید نگهداری سگ: کاهش ابتلا بیماری ها

فواید نگهداری سگ: سلامتی سالمندان و دوستی با آنها

این حیوانات (سگ ها) ، حتی در دوران سالمندی با انسان دوست و همراه می باشند. آنها نه تنها موجب بهبود نسبی آلزایمر می شوند ، بلکه باعث  بهبود عصبانیت و پرخاشگری در افراد بیمار سالمند خواهند شد.

فواید نگهداری سگ: سلامتی سالمندان و دوستی با آنها

فواید نگهداری سگ: تعامل اجتماعی بیشتر

هنگامی که سگ خود را به گردش ببرید با افراد جدید تری آشنا خواهید شد و بدین ترتیب اطلاعاتی در مورد سگ خود رد و بدل می کنید و تعاملات اجتماعی شما بیشتر می شود.

فواید نگهداری سگ: تشخیص به موقع سرطان توسط سگ ها

شاید باورتان نشود اما سگ ها شامه فوق العاده قوی دارند که شگفت انگیز است. بر طبق تحقیقات انجام شده برخی از صاحبان سگ ها اعلام کرده اند که دارای خال هایی بوده اند که سگ شان آن خال ها را بیشتر لیس می زد و پس از گذشت مدتی متوجه شده بودند که آن خال ها، خال هایی سرطانی بودند. احتمال این وجود دارد که سگ شما بتواند با بو کشیدن خود، جان شما را نجات بدهد.

فواید نگهداری سگ: افزایش ورزش و تناسب اندام

هنگامی که شما سگ خود را برای فعالیت بدنی حداقل ۳۰ دقیقه در روز بیرون می برید، خودتان هم مجبور به ورزش می شوید. بنابراین اگر خودتان هم حوصله ورزش ندارید، حداقل برای پیاده روی سگ خود را بیرون بیاورید تا فعالیت بدنی روزانه و لازم خود را انجام بدهد. بدین صورت شما هم فعالیتی خواهید داشت که موجب تناسب اندام شما خواهد شد.

فواید نگهداری سگ: افزایش ورزش و تناسب اندام

فواید نگهداری سگ: رفع افسردگی

یکی دیگر از فواید نگهداری سگ این است که ، داشتن سگ و نگهداری و مراقبت از سگ می تواند باعث رفع افسردگی در افراد مختلف شود و افراد افسرده را به زندگی و آینده امیدوار کند.

منبع : https://mag.asanteb.com

‫3.4/5 ‏‫(5 نظر)‬

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

‫4 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52