آشنایی با سگ های نژاد اوترهوند و روابط اجتماعی آنها

سگ نژاد اوترهوند Otter hound ، از سگ های و خشن می باشد که در انگلستان برای شکار سمور پرورش داده شده است. این نژاد سگ بسیار کاری می باشد و همچنین شامه ای قوی دارد و در استقامت به شهرت رسیده است. در ادامه ی این مطلب از مجله ی آسان طب بیشتر با نژاد اوترهوند آشنا می شوید.

آشنایی با سگ های نژاد اوترهوند و روابط اجتماعی آنها

سگ نژاد اوترهوند

سگ نژاد اوترهوند با خانواده اش بسیار مهربان  بوده و روابط اجتماعی خوبی دارد. اوترهوند یک نژاد غیر معمول در کانادا و ایالات متحده به شمار می رود. آن ها از دسته ی سگ های تازی به حساب می آیند و قدی به طول شصت و یک الی شصت و نه سانتی متر دارند. ناگفته نماند که طول عمر این نژاد به ده الی دوازده سال می رسد.

آشنایی با سگ های نژاد اوترهوند و روابط اجتماعی آنها

آشنایی با سگ نژاد اوترهوند

سگ ها ی بزرگ هزینه های بیشتری نیز دارند و سگ نژاد اوترهوند نیز از این قائده مستثنی نیست ( از مواد غذایی  تا نظافت و مراقبت های دامپزشکی در سگ ها). سگ نژاد اوترهوند به میزان زیادی به ورزش نیازمند می باشد و تنها دنبال کردن یک توپ برای آن ها کافی نخواهد بود. آن ها روزانه به تمرینات کافی ( از آهسته دویدن تا سریع دویدن تا چندین کیلومتر) برای سلامت روانی و جسمی خود نیاز دارند. البته باید بر نحوه ی ورزش اوترهوند ها نظارت کافی داشته باشید (به دلیل عوارض جانبی ورزش های شدید). خطر صدمات بر مفاصل با ورزش هایی مثل شنا به حداقل می رسد و این نوع از ورزش ها کم خطر ترین ورزش ها برای سگ های جوان به حساب می آیند.

سگ نژاد اوترهوند صدای پارس بلندی دارد. با این که آن ها گردش در خارج از خانه را دوست دارند ، اما قادر هستند که به بهترین شکل در داخل خانه با خانواده خود زندگی کنند. توجه داشته باشید که سگ نژاد اوترهوند می تواند از نرده هایی به ارتفاع پنج فوت بپرد ، پس حتما باید حصار حیاط شما به حداقل ارتفاع ۱۸۰ سانتی متر برسد (حیاط حصار دار برای اوترهوند ها الزامی است).

این نژاد عاشق غذا خوردن هستند، بنابرین اگر نظارتی بر روی نحوه ی غذا خوردن و یا رژیم غذایی آن ها نداشته باشید چاق می شوند. شاید باور نکنید اما آن قدر شامه ی آن ها قوی است که مواد غذایی پنهان در خانه را به راحتی پیدا می کنند.

برای به سرپرستی گرفتن یک سگ سالم ، به هیچ عنوان یک توله سگ را از فروشگاه حیوانات خانگی و یا صاحبان بی مسئولیت نخرید . حتما سرپرستی سگی را به عهده بگیرید که بر روی او آزمایشاتی مبنی بر عدم وجود بیماری های ژنتیکی که احتمال دارد به آن ها مبتلا باشد ، انجام شده باشد.

آشنایی با سگ های نژاد اوترهوند و روابط اجتماعی آنها

روابط اجتماعی اوتر هوند ها

آن ها نژادی دوست داشتنی و دوستی سرگرم کننده هستند . بهتر این است که شما برعملکرد آن ها در هنگامی که با بچه های کوچک هستند نظارت داشته باشید. آن ها دوست کودکان هستند ، اما توجه داشته باشید که انازه ی آن ها بزرگ تر بوده و سرزنده تر می باشند وبه طور مثال ممکن است دست یک کودک در حین بازی با آن ها بیش از حد کشیده شود . به هر حال توصیه ما به شما این است که اگر کودک زیر ده سال در خانه دارید از به سرپرتی گرفتن سگ های نژاد اوترهوند خود داری کنید .

به خاطر داشته باشید که این نژاد در محیط های باز ، مخصوصا اگر سگ های کوچک تر در اطرافش مشغول بازی باشند حالت تهاجمی به خود می گیرد. اما نگران نباشید ، زیرا اگر او را آموزش دهید به دلیل روابط اجتماعی خوبی که می تواند برقرار کند با حیوانات دیگری نظیر گربه هم می تواند هم بازی بشود .
آشنایی با سگ های نژاد اوترهوند و روابط اجتماعی آنها
در این مقاله از مجله ی پزشکی آسان طب با نژاد اوترهوند آشنا شدید و امیدواریم که با تهیه ی این مطلب توانسته باشیم رضایت خاطر شما عزیزان را جلب کنیم . در آینده و در مقالات بعدی در مورد نگهداری از اوترهوند ها و همین طور بیماری های شایع در آن ها نیز صحبت خواهیم کرد.

منبع : https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا