آشنایی با سگ های همه کاره کوکاپو

سگ های همه کاره ی کوکاپو Cockapoo ، سگ هایی کوچک هستند که قدمت آن‌ها به سال ۱۹۶۰ می رسد. آن ها دارای روابط اجتماعی خوب و هوش فراوان در امر یادگیری می باشند. از لحاظ  نظافت، کوکاپو ها ریزش موی کمی دارند، بنابراین به رسیدگی زیادی احتیاج ندارند.  آن ها به آسانی می بخشند و به قدری مهربان هستند که شما به عنوان احساس تنهایی نخواهید کرد.

سگ های همه کاره کوکاپو ،آشنایی با آنها و خصوصیات برجسته آنها - آسان طب

سگ های کوچک کوکاپو

قد سگ های همه کاره ی کوکاپو به ۳۸ سانتی متر می رسد و وزن آن ها از کیلو گرم شروع می شود. طول عمر طول این سگ های کوچک در صورت نگهداری درست از آن ها به ۱۲ تا ۱۵ سال می رسد.

سگ های همه کاره کوکاپو ،آشنایی با آنها و خصوصیات برجسته آنها - آسان طب

میزان سازگاری و روابط اجتماعی سگ های همه کاره ی کوکاپو

سگ های همه کاره ی کوکاپو روابط اجتماعی خوبی با جوانان برقرار می کنند،  اما بیشتر ترجیح می‌دهند که وقتشان را با کودکان و افراد مسن بگذرانند. البته آنها با حیوانات خانگی دیگر و همین طور سگ های دیگر نیز روابط خوبی برقرار می کنند.

سگ های همه کاره کوکاپو ،آشنایی با آنها و خصوصیات برجسته آنها - آسان طب

مثل مانند هر نژاد دیگری، شما باید به کودکان روش لمس و نوازش سگ ها و نحوه رفتار با آن ها را به کودکان خود آموزش دهید و همیشه بر روی رفتار سگ ها و کودکان خردسال جهت جلوگیری از دم کشیدن ، گرفتن گوش یا کشیدن گوش و یا گاز گرفتن توسط هر دو باشید. به هیچ عنوان به کودکان خردسال خود اجازه ندهید که برای در حال آموزش غذا برده، مزاحم خواب آن ها شوند و یا با  آن ها بازی کنند. حتی اگر سگ شما اهلی هم باشد باز هم احتیاج به نظارت بر بازی کودکان و او می باشد، مخصوصا که این نژاد دوست ندارد تنها رها گردد.

در کل می توان گفت که سگ های همه کاره ی کوکاپو حالت تهاجمی نسبت به دیگر سگ ها ندارند، اما احتمال این وجود دارد که در یک محیط سر باز مخصوصاً اگر سگ های کوچک تر در حال بازی در اطرافش باشند در حالت تعادل قرار بگیرد. در صورتی که سگ کوکاپو آموزش ببینند، قادر خواهد بود که با حیوانات دیگری مثل گربه ها هم بازی گردد.

سگ های همه کاره کوکاپو ،آشنایی با آنها و خصوصیات برجسته آنها - آسان طب

خصوصیات برجسته نژاد سگ های همه کاره کوکاپو

کوکاپو زیاد اهل پارس کردن نیستند. اما گاهی اوقات، هنگامی که کسی را نزدیک خانه خود ببینند و یا هنگامی که آن ها به تنهایی برای مدت طولانی در یک زمان رها بشوند پارس خواهند کرد. سگ های همه کاره کوکاپو اغلب ریزش مو ی کمی دارد، به همین علت برای افراد مبتلا به آلرژی بسیار گزینه ی مناسبی می باشد. سگ های کوکاپو نیاز به برس زدن روزانه موهای خود دارند وگاهی اوقات نیز مو های آن ها باید کوتاه گردد.

سگ های همه کاره کوکاپو ،آشنایی با آنها و خصوصیات برجسته آنها - آسان طب

سگ های همه کاره کوکاپو به مهربانی ، دوستانه بودن و فوق العاده خوشحال بودن شهرت دارند. آن ها قادر هستند که به خوبی با سگ های دیگر و همین طور حیوانات خانگی و کودکان رابطه ای دوستانه و صمیمی داشته باشد. برای نگهداری از سگ های کوچک  کوکاپو حداقل به یک خانه کوچک و حیاط حصاردار نیاز است.

سگ کوکاپو به قدری با هوش می باشد که به راحتی قابل آموزش است و به آسانی همه چیز را یاد می‌ گیرد. با این که کوکاپو ها سطح انرژی متوسطی دارند، اما آنها نیز به ورزش و فعالیت های روزانه (مثل پیاده روی،  بازیهای واکشی و برنامه های مفرح دیگر) حداقل به صورت ۱۵ دقیقه در روز نیازمند می باشند.

سگ های همه کاره کوکاپو ،آشنایی با آنها و خصوصیات برجسته آنها - آسان طب

برای خرید و نگهداری از یک سگ سالم، به هیچ عنوان یک توله سگ را از یک صاحب غیر مسئول و یا حتی فروشگاه حیوانات خانگی نخرید و به دنبال توله سگ هایی باشید که آزمایشاتی بر روی آن ها جهت اطمینان از عدم وجود بیماری های ژنتیکی انجام شده باشد.

منبع : https://mag.asanteb.com

‫5/5 ‫(1 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35