2 بیماری شایع در سگ چاو چاو ی عجیب

بعضی ها سگ چاو چاو را با یک گربه مقایسه کرده و با خصوصیات ساکت، مستقل، مغرور، بی نظیر، با هوش و خسته کننده آن را توصیف می کنند. در مقالات گذشته با نژاد سگ های چاو چاو و همین طور با روش اصولی نگهداری از سگهای کاری چاو چاو ها آشنا شدید ، در این مطلب از مجله ی پزشکی آسان طب در مورد بیماری های شایع در سگ چاو چاو صحبت خواهیم کرد.

 سگ چاو چاو و آشنایی با 2 بیماری شایع در سگ چاو چاو ی اعجاب انگیز - آسان طب

سگ چاو چاو

یک سگ چاو چاو خوب هرگز نباید تهاجمی باشد یا حالت خجالتی بگیرد. این نژاد تمایل به انجام کار های خود داشته و معمولا مشکل ساز نمی باشند. آن ها از بازی با صاحبان خود خوشحال خواهند شد، اما به غریبه ها علاقه ای نخواهند داشت، اگر غریبه ها بدون نظارت صاحب سگ به خانه چاو چاو نزدیک گردند، در این صورت او حالت تهاجمی خواهد گرفت. سگ چاو چاو  در صورتی که توسط یکی از صاحبانش به غریبه ها معرفی گردد، اجازه می دهد غریبه ها او را لمس نمایند. یک سگ چاو چاو برای اینکه در بزرگسالی یک سگ آرام و سالمی باشد باید در تولگی کاملا اجتماعی گردد و در موقعیت ها و در کنار سگ های جدید قرار بگیرد.

 سگ چاو چاو و آشنایی با 2 بیماری شایع در سگ چاو چاو ی اعجاب انگیز - آسان طب

وزن چاو چاو ها به  ۲۰ الی ۳۲ کیلو گرم و قد آن ها به ۴۶ الی ۵۶ سانتی متر می رسد. البته طول عمر آن ها نیز در صورت نگهداری درست و اصولی به ۱۲ الی ۱۵ سال خواهد رسید. لازم به ذکر است عنوان شود که چاو چاو ها به طور کلی سالم می باشند، اما مانند همه نژاد ها، آن ها نیز می توانند دچار مشکلاتی گردند.در ادامه ی مطلب از مجله آساب طب به معرفی دو بیماری شایع در سگ چاو چاو می پردازیم. 

 سگ چاو چاو و آشنایی با 2 بیماری شایع در سگ چاو چاو ی اعجاب انگیز - آسان طب

دیسپلازی مفصل ران در سگ چاو چاو

دیسپلازی مفصل ران سگ(CHD)  یک بیماری ارثی می باشد که در آن استخوان ران به مفصل ران متناسب نمی باشد و به صورت چسبیده می باشد. امکان این وجو دارد که شما هیچ نشانه ای از ناراحتی در یک سگ با دیسپلازی مفصل ران را متوجه نخواهید شد. با غربالگری اشعه ایکس این بیماری تشخیص داده خواهد شد. اگر شما در حال خرید یک توله سگ چاو چاو می باشید، باید مطمئن گردید که والدین سگ مربوطه برای دیسپلازی مفصل ران آزمایش شدند و عاری از مشکلات می باشنددیسپلازی مفصل ران ارثی می باشد، اما حتی می تواند توسط عوامل محیطی، مانند رشد سریع از یک رژیم غذایی با کالری بالا و یا حتی صدمات وارده از پریدن یا سقوط به وجود بیاید .

سگ چاو چاو و آشنایی با 2 بیماری شایع در سگ چاو چاو ی اعجاب انگیز - آسان طب

آنتروپیون در سگ چاو چاو

بیماری آنتروپیون موجب آن خواهد شد که پلک حیوان به سمت داخل رول خورده گردد، و بدین ترتیب باعث زخمی شدن هر دو کره چشم خواهد شد. اما بیماری آنتروپیون با عمل جراحی قابل  درمان خواهد یود .

 

 منبع : https://mag.asanteb.com

‫5/5 ‫(1 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا