راههای پیشگیری و درمان چشم چرانی مردان

متاسفانه امروز در دنیای ما چشم چرانی بسیار گسترش پیدا کرده است. این چشم چرانی هم شامل مردان است و هم زنان. البته چشم چرانی به معنای نگاه به نامحرم نیست. چون خیلی ها به دلیل حضور در اجتماع مجبورند با جنس مخالف صحبت کنند، ولی این صحبت باعث هیچ تحریکی از لحاظ جنسی نمی شود. اما در چشم چرانی نگاه با انگیزه جنسی و شهوت انجام شده و موجب تحریک جنسی می شود. در این بخش روشهایی را برای درمان و پیشگیری چشم چرانی مردان به شما معرفی می کنیم.

چشم چرانی مردان

چشم چرانی

به گزارش مجله پزشکی آسان طب چشم چرانی مردان دلایل زیادی دارد. مثلا شاید مرد از ریشه هوس باز و تنوع طلب است. اما همیشه هم ذات مرد چشم چران بد نیست. گاهی او از روابط جنسی خوبی با همسرش برخوردار نیست. همچنین وضع لباس پوشیدن زنان در خیابان آنقدر بد شده که برخی مردان را به این سمت می کشاند. پس دو روش اصلی برای پیشگیری از چشم چرانی مردان ( تنوع جنسی و رابطه جنسی با کیفیت + ارایش و پوشیدن لباس های زیبا ) در منزل برای مردهاست.

اگر میخواهید به درمان چشم چرانی شخصی چه همسر یا هر شخص دیگری کمک کنید، یادتان باشد شما فقط نقش نهی از منکر را دارید و نباید سوهان روح او و خودتان شوید. حتی چشم چرانی همسر را هم باید با آرامش و پله پله حل کنید، نه با جیغ و داد.

درمان چشم چرانی

برای درمان چشم چرانی نکات زیر را رعایت کنید:

. او را به مطالعه درباره عالم پس از مرگ و احوال برزخ و قیامت دعوت کنید. همچنین عواقب چشم چرانی از دیدگاه شرعی و اجتماعی را برای او بفرستید تا بخواند.

. او را به انجام فرایض دینی (بویژه نماز) تشویق کنید.

. سعی کنید ارتباط جنسی خود را متنوع و بیشتر کنید و کاری کنید همه نیازهایش با شما تامین شود.

. خودتان هم مراقب رفتار و نگاهتان با نامحرم باشید.

. نصب تصاویر معنوی در خانه هم مفید است. البته نه خیلی زیاد.

. هرگز مقابل دیگران با او  درباره چشم چرانی اش حرف نرنید.

. مسئله چشم چرانی او را با نزدیکان خود و او مطرح نکنید، مگر اینکه مطمین باشید، آن شخص هم رازدار خوبیست و هم میتواند در این زمینه شما را راهنمایی کند.

. وظایف خود را به عنوان همسر درست انجام دهید.

. رابطه عاطفی خود با همسرتان را بهبود بخشید.

. به ظاهر خود در خانه و هنگام حضور او برسید. آرایش کنید و لباس زیبا بپوشید. این اصل بسیار مهم است. آنقدر جلوی او متنوع بپوشید که نیازی نداشته باشد به دیگری نگاه کند. خیلی ها میگویند من بچه بزرگ دارم و نمی توانیم هر لباسی را بپوشم. خب پوشش محفوظی داشته باشید، اما رنگهای شاد و لباسهای مدل دار بپوشید. همچنین میتوانید هنگام خواب لباس خواب زیبایی بپوشید.

. اجازه ندهید فیلم های +18 یا فیلمهایی که در آن جنس مخالف با لباس های نامناسب حضور دارد، را ببیند. به بهانه های مختلف او را بیرون بکشید، به سینما بروید یا با هم بازی کنید.

. در موقعیت‌های مناسب عاطفی، با لحنی آرام به او تذکر دهید و هرگز با او وارد بحث و دعوا نشوید و نجنگید.

. میتوانید او را به مجالس مذهبی بکشید. اگر نیامد از مسئولین بخواهید به بهانه کمک در زمینه ای که او مهارت دارد، او را به مجالس دعوت کنند.

درمان چشم چرانی مردان

درباره پیشگیری و درمان چشم چرانی بدانید

سعی کنید قبل از ازدواج نظرتان را در مورد روابط زن و مرد (از جمله نگاه، صحبت کردن و…) با همسر آینده‌تان در میان بگذارید تا به نگاه مشترکی برسید.

اگر واقعا یقین پیدا کردید که همسرتان به شکلی متفاوت به زنان دیگر نگاه می‌کند، کودکانه فکر نکنید و این رفتار او را به دیگر جنبه‌های زندگی‌ ربط ندهید. مثلا هرگز نگویید او به زنان دیگر نگاه می‌کند، پس مرا دوست ندارد یا اینکه او به دیگران نگاه می‌کند، پس حتما رفتار‌های نادرست دیگری را هم انجام می‌دهد. در این موارد باید بیشتر از قبل زندگی تان را مدیریت کرده و با چنگ و دندان آن را درست کنید. همچنین رفتار و ظاهرتان را در مقابل او بیش از قبل بهبود بخشید.

اگر می‌خواهید همسرتان با شما همراه شود و بیشتر برای دوام زندگی مشترک‌تان تلاش کند، انتظارات‌تان را در محدوده شرع و عرف با او در میان بگذارید و اگر بعد از آن رفتارش را انکار کرد، ابتدا این انکار را بپذیرید.

اکنون باید مجددا با کمک او چارچوب جدیدی را برای حدود روابطتان تعیین کرده و در مورد‌شان با هم به توافق برسید. از او بخواهید در آینده به این توافق نامه پایبند باشد تا اگر این اصول مشترک را بار دیگر نادیده گرفت، بتوانید برخورد جدی‌تری با او داشته باشید و بهانه تان جور باشد.

مطمئنا اگر احساس کنید همسرتان به شکلی متفاوت به زنان دیگر نگاه می‌کند، عصبانی می شوید. اما در این موارد اصلا نباید خشمگین شوید و به اعصاب خود مسلط باشید. دعوا و لجبازی فقط قضیه را بدتر می کند.

اگر شک دارید که قضاوت‌تان در مورد همسرتان درست است یا نه، قبل از آنکه او یا خودتان را متهم کنید، با یک متخصص مشورت کنید. حتی برای درمان چشم چرانی همسرتان هم میتوانید با مشاور مشورت کنید.

درست است که شما نگرانید و رفتار همسرتان هم آزار‌تان داده است اما هیچ وقت با افراد غیرمتخصص (مثلا اعضای خانواده و یا دوستان) راجع به این موضوع صحبت نکنید.

در این موارد بچه بازی نکنید. هیچ وقت برای انتقام دست به عمل متقابل نزنید یا خشم خود را با یک عمل بی منطق(مثلا قهر کردن بدون دلیل) بیان نکنید. این رفتارها فقط او را لجبازتر می کند.

یادتان باشد در این موارد خودتان را با زنان دیگر مقایسه نکنید. چه در ذهن خودتان و چه جلوی شوهرتان. مثلا نگویید من چاق هستم و اندام خوبی ندارم. این کار اعتماد به نفس شما را کاهش داده و مرد را پررو تر می کند. از امروز بیشتر به خودتان برسید. در کنار عفت لباس های شیک و آرایش ملایمی داشته باشید. به اندام و ظاهرتان برسید.

مهم ترین گزینه برای درمان چشم چرانی هم اینست که از نظر محبت و جنسی مردتان را غنی و بی نیاز سازید تا اصلا حس کمبودی نکند.

پس یادتان باشد برای درمان چشم چرانی همسرتان با او دعوا نکرده و صحنه را ترک نکنید. برای همدیگر قانون بگذارید و بگویید باید از این به بعد نسبت به نامحرم اینگونه باشیم. از گروهای بد و یا دیدن فیلم های شهوت انگیز دوری کنید. درباره عاقبت دنیوی و اخروی این کار حتما اطلاعات جامعی را با مهربانی و در مواردی که روابط عاطفی دارید، در اختیارش بگذارید.

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از مجله پزشکی آسان طب درباره چشم چرانی تقدیم تان کردیم بهره کافی را برده باشید.

منبع: https://mag.asanteb.com

‫2/5 ‫(1 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا