ترکیب رنگ مو و معرفی 11 ترکیب مختلف

در اولین لاین تخصصی آرایش و زیبایی یعنی رنگ مو و مش، آرایشگر باید به ترکیب رنگ مو و شناخت همه جانبه رنگ های اصلی، فرعی و خنثی کننده ها تسلط کاملی داشته تا بتواند رنگ انتخابی متقاضی را همانگونه که باید، بر روی موها با هر جنس و رنگی پیاده نماید. این درست است که در صورت دکلره کامل مو می توانیم دقیقا رنگی شبیه به رنگ ژورنالی بر روی موها پیاده نماییم اما چگونگی ساخت یک ترکیب رنگ موی بی نقص که بتواند رنگ موهای طبیعی شخص را مطابق با سلیقه و خواسته متقاضی در بیاورد از اصول ضروری در رشته رنگ مو و مش است.

ترکیب رنگ مو
hair color combination

اصول و قواعد در ترکیب رنگ مو

می دانیم که ترتیب تقسیم بندی رنگ مو معمولا در یک دسته 10 تایی قرار گرفته و به هریک از این قسمت ها پایه رنگ می گویند. تیره ترین رنگ در سری رنگ ها در پایه یک قرار گرفته و روشن ترین رنگ در پایه ده از همان سری رنگ. بنابراین هر چه پایه رنگ مو بالاتر رود به این معنی است که رنگ مو روشن تر خواهد بود. دسته بندی رنگ ها نیز به این ترتیب است که رنگ های روشن و شفاف با تناژ قرمز و زرد در دسته گرم قرار می گیرند و رنگ هایی تیره و مات که دارای پیگمنت های سبز و آبی و خاکستری هستند در دسته رنگ های سرد قرار می گیرند. حال موضوع اصلی در ترکیب رنگ مو اولا انتخاب دو یا چند رنگ در یک خانواده است. یعنی برای ترکیب رنگ مو باید تمامی رنگ های انتخابی ما خصوصیاتی مشترک داشته باشند. به عنوان مثال اگر رنگ انتخابی ما سرد بود باید برای ترکیب رنگ مو از رنگ هایی سرد و شبیه به هم استفاده نمود. و دومین نکته مهم در این میان این است که ترکیب رنگ های انتخابی باید از پایه هایی شبیه به هم باشند و مثلا دو یا چند رنگ با پایه هایی یکسان و یا پشت سر هم. در غیر اینصورت ترکیب رنگ مو بسیار کدر و بد رنگ خواهد شد به طوری که نتیجه کار جلوه ای نامطلوب خواهد داشت. پس از انجام رنگ آمیزی مو برای ایجاد بهترین حالت برای جلوه بخشیدن به انعکاس نور بر رنگ موی ترکیبی بهتر است با یک براشینگ حرفه ای به موها جذابیت بیشتری ببخشید. قبل از انجام براشینگ می توان از انواع فرم دهنده مو برای ایجاد لطافت و درخشش در موها استفاده نمود.

معرفی بهترین ها در ترکیب رنگ مو

با توجه به مسئله مذکور و بضاعت و طبیعت موهای شخص می توان مناسب ترین انتخاب را کرد و به شکلی تخصصی اقدام به ترکیب رنگ مو نمود. به این ترتیب است که رنگ هایی زیبا و جذاب که عنوان رنگ ترکیبی بر آنها گذاشته شده خلق خواهد شد و زیبایی چشمگیری به موهای متقاضی خواهند داد. آسان طب شما را به خواندن ادامه مطلب دعوت می نماید.

11 ترکیب مختلف رنگ مو

ترکیب رنگ مو
hair color combination

1. بلوند دودی: برای این ترکیب رنگ مو باید پایه موها 9 باشد. فرمول این ترکیب رنگ مو به این ترتیب است: دو سوم تیوپ C6 یا C7 را با یک سوم واریاسیون دودی ترکیب کرده و با اکسیدان 6 درصد و آب مخلوط می کنیم.  

2. رنگ مو عسلی: برای این ترکیب رنگ مو باید پایه موها 8 باشد. نسبت مساوی از بلوند شکلاتی متوسط و بلوند طلایی متوسط را با 2 سانت بلوند متوسط ترکیب کرده و سپس با مقدار مناسبی اکسیدان 6 درصد مخلوط می کنیم.

3. قرمز تیره: این ترکیب رنگ مو به رنگ مسی بسیار نزدیک و شبیه است و برای افرادی دارای پوست گندمگون مناسب می باشد. 10 سانت بلوند قرمز تیره (R یا RF) را با دو سانت واریاسیون قرمز و مقدار مناسبی اکسیدان 6 درصد مخلوط می کنیم.

4. مسی آتشین: این ترکیب رنگ مو بر روی موهای طبیعی بوده و مدت زمان مکث در حدود 45 دقیقه می باشد. 50 میل بلوند مسی روشن را با 20 میل بلوند طلایی روشن و 30 میل آلبالویی یا بلوطی ترکیب کرده و سپس با مقدار یکسانی اکسیدان مخلوط می کنیم.

5. آبی اقیانوسی: این ترکیب رنگ مو برای موهایی با پایه 10  یعنی یخی جواب می دهد. رنگ آبی ژله ای را با آب ولرم ترکیب کرده و به مدت 5 دقیقه ماساژ داده و سپس شستشو می دهیم.

6. ویولت شاین: این ترکیب رنگ مو نیز روی پایه 10 زیبایی خود را نشان خواهد داد. پس از دکلره و رسیدن به پایه 10 و آبکشی کامل موها، در حالتی که خیسی موها را گرفته ایم و اندکی نمدار است رنگ ژله ای بنفش را با اندکی آب ولرم مخلوط کرده و روی موها ماساژ می دهیم، 10 دقیقه مکث کرده و سپس شستشو می دهیم.

7. عسلی گرم: برای این ترکیب رنگ مو باید پایه موها 8 باشد. بلوند شکلاتی متوسط را با بلوند طلایی متوسط به میزانی مساوی ترکیب کرده و به آن 2 سانت بلوند متوسط اضافه می کنیم. در نهایت با اکسیدان نمره 1 مخلوط کرده و استفاده می نماییم.

8. نسکافه ای: برای ترکیب رنگ مو نسکافه ای پایه موها باید 8 یاشد. دو سوم تیوپ شکلاتی متوسط را با یک سوم تیوپ کاراملی و دو سانت واریاسیون سه صفر ترکیب کرده و در نهایت با اکسیدان نمره 1 مخلوط می نماییم.

9. کره عسلی: در ترکیب کره عسلی پایه موها باید 9 باشد. 40 میل کاراملی را با 20 میل طلایی روشن و 40 میل بلوند پلاتینه روشن ترکیب کرده و سپس با 150 میل اکسیدان نمره 1 مخلوط می نماییم.

10. قهوه ای طلایی: برای این ترکیب رنگ مو باید 70 میل رنگ موی طلایی پایه 6 را با 50 میل طبیعی 6 و 5 سانت واریاسیون طلایی ترکیب کرده و با اکسیدان شماره 2 مخلوط نماییم.

11. نسکافه ای شکلاتی: نصف تیوپ بلوند شکلاتی تیره را با یک سوم قهوه ای شکلاتی و 20 سانت بلوند مسی تیره ترکیب می کنیم. سپس با 60 سی سی اکسیدان نمره 1 مخلوط می نماییم.

رنساژهای مختلف روی پایه 8 به بالا

ترکیب رنگ مو

رنساژ یعنی رنگ موقت و در حالت کلی یعنی سایه انداختن یک رنگ فانتزی و زیبا روی موهای دکلره شده و یا صد در صد سفید. مدت زمان رنساژ بسیار کوتاه بوده و معمولا بر روی موهای نمدار انجام می شود. در ادامه چند ترکیب رنگ مو را برای رنساژهای معروف با هم مرور می کنیم.

رنساژ زیتونی: یک چهارم M8 + پنج سانت واریاسیون سبز + اکسیدان 12درصد و آب روی پایه 8

رنساژ خاکستری: یک چهارم  A8 + سه سانت واریاسیون آبی + اکسیدان 12 درصد و آب روی پایه 9

رنساژدودی(نقره ای): یک چهارم C9  + سه سانت واریاسیون آبی + اکسیدان 12 درصد و آب روی پایه 9

رنساژ طلایی: یک چهارم  G9 + اکسیدان 12 درصد و آب روی پایه 9  

رنساژ کرم کاهی: یک چهارم N9 + اکسیدان 12 درصد و آب روی پایه 9

رنساژ صورتی(صدفی): یک چهارم C9 + سه سانت واریاسیون بنفش + آب و اکسیدان 12 درصد روی پایه 9

رنساژ صورتی: 10 سانت بلوند دودی روشن + 10 سانت واریاسیون دودی + 3 سانت قهوه ای قرمز متوسط + 30سی سی اکسیدان نمره 1

رنساژ قرمز: 10 سانت بلوند قرمز تیره + 2 سانت واریاسیون قرمز + 30سی سی اکسیدان نمره 1

رنساژ نقره ای یخی: 10 سانت C9 + سه سانت واریاسیون نقره ای + 3 سانت واریاسیون خاکستری + 30 سی سی اکسیدان نمره 1

کرم دودی: C8 + اکسیدان 6 روی پایه 9

کنفی: C7 + و بژ 7 +  اکسیدان 6 روی پایه 9

نمونه ها و فرمول هایی که در بالا نوشته شد از انواع معروف ترکیب رنگ مو در سالن ها بود که با هم مرور کردیم. به یاد داشته باشید که با رعایت قوانین ترکیب رنگ مو هیچگونه محدودیتی برای خلق رنگ های جدید و تازه نیست. بنابراین علاقمندان به این رشته می توانند با خلاقیت و هنرمندی فرمول ترکیب رنگ های جدید و ترکیبات تازه را پیدا کرده و در مواقع لازم از آنها استفاده نمایند.

منبع: https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35