دستی کردن طوطی ها یا اهلی و رام کردن آنها در 9 مرحله

برای دستی کردن طوطی صبر و حوصله ی زیادی لازم است و نیاز به طی کردن مراحلی دارد که پشتکار صاحب آن را می طلبد. در ادامه بیشتر در مورد دستی کردن طوطی ها و مراحل انجام این کار صحبت خواهیم کرد.
 دستی کردن طوطی ها

دستی کردن طوطی ها

برای دستی کردن طوطی تنها چیزی که لازم و اساسی است صبر و حوصله بسیار زیاد می باشد. در صورتی که صبر و حوصله فروانی دارید مشکلی به وجود نمی آید ،در غیر اینصورت پیشنهاد می شود از خریدن طوطی صرف نظر کنید .
 
  

مراحل برای دستی کردن طوطی

شناخت محیط : زمانی که شما یک طوطی را از یک محیط به محیط خانه می آورید طبیعی است که طوطی یا هر حیوان دیگر احساس امنیت نخواهد کرد، شما باید چند روزی طوطی را در یک محیط آرام و بدون استرس بگذارید تا به محیط عادت کند. طوطی را در یک محیط تاریک قرار ندهید و به فکر این نباشید که همان روز های نخست با طوطی ارتباط برقرار کنید. حداقل بین 10 الی 15 روز فقط باید برای طوطی آب و غذا بگذارید.

نحوه عادت کردن طوطی به شما : سعی کنید که طوطی را در محیطی که خود شما بیشتر در آن مکان در خانه می باشید قرار دهید تا طوطی شما بتواند به آسانی با شما ارتباط برقرار نماید ، در این صورت احساس آرامش و صمیمیت بیشتری برقرار می شود.

ارتفاع محل قرار گیری قفس طوطی : طوطی و پرندگان دیگر همیشه دوست دارند در ارتفاع زندگی کنند و زمین نشستن را دوست ندارند. قفس طوطی باید در ارتفاع حداقل 70 الی حداکثر 90 سانتی متر از سطح زمین باشد و یادتان باشد به هیچ عنوان قفس طوطی را بر روی زمین نگذارید.

صحبت کردن با طوطی : حالا پس از سپری کردن این مدت و عادت کردن طوطی به محیط و اعضای خانواده می توانید به آرامی با او صحبت کنید و بسیار آرام دست خود را بر روی قفس طوطی بگذارید و هیچ گونه حرکتی با دست خود انجام ندهید. دفعه اولی که شما دست خود را روی قفس می گذارید طوطی بسیار وحشت زده می شود و بنابر این باید این کار را در مدت کوتاهی انجام بدهید. سعی کنید این کار را در روز چند بار تکرار نمایید.

دستی کردن طوطی ها

همچنین ببینید : 13 نوع از بیماری های شایع طوطی سانان

زمان دست بردن در قفس طوطی : زمانی شما می توانید دست خود را در قفس طوطی ببرید ، که طوطی ترسی از دست شما روی قفس و یا خود شما نداشته باشد. اکنون دست خود را به آرامی در قفس طوطی کرده ، کمی گشنگی باعث می گرددد که به دست شما و به دستتان اعتماد کند و هیچ گونه حرکتی با دست خود انجام ندهید.  پس از گذشت چند روز دست شما برای طوطی عادی می گردد و در این مرحله باید به آرامی زیر سینه طوطی را نوازش کنید و باید این کار هر روز و روزی چند بار تکرار شود.

زمان بیرون آوردن طوطی از قفس : در قفس طوطی را نوازش کنید و به آرامی دست خود را زیر پای او ببرید و بگذارید روی دست شما بنشیند. چند روز داخل قفس این کار تکرار کنید و به خاطر داشته باشید در این مرحله به هیچ عنوان طوطی را با دست خودت بغل نکنید.

روش بیرون آوردن طوطی از قفس : در این مرحله کمی غذا کف دست خود ریخته و بگذارید روی دست شما بنشیند . بسیار آرام طوطی را از قفسش در بیاورید و در کنار قفس با دست دیگر طوطی را نوازشش کنید. در این مدت نباید هیچ گونه حرکت ناگهانی انجام دهید.

روش بغل کردن طوطی و آشنایی با اعضای خانواده : بعد از گذشت چند روز از مرحله قبل بگذارید طوطی روی شانه شما بنشیند و طوطی را بغل کنید و با او حرف بزنید . از اعضای خانواده در خواست کنید چند روزی فقط نوازشش کند ، به خاطر داشته باشید طوطی روی دست شما نشسته باشد و اعضای خانواده روی دست شما طوطی را نوازش کنند، زیرا طوطی فعلا فقط به شما اعتماد دارد.

منبع : https://mag.asanteb.com

‫5/5 ‫(1 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

یک دیدگاه

  1. من طوطی ملنگو دارم. من با دست به او غذا مدهم ولی اون بعضی وقت ها از دستم غذا نمیخورد در حالی که بسیار گشنه است. چه کار کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35