5 نوع از مشکلات پوستی در گربه ها در اثر عفونت باکتریایی

در برخی از شرایط خاص پوستی نیاز به درمان بسیار سریع برای جلوگیری از مشکلات و صدمات جدی می باشد. عفونت های باکتریایی یا قارچی و بیماری های وابسته به تیره گربه سانان می توانند موجب بروز مشکلات پوستی شوند. در ادامه به معرفی 5 نوع از مشکلات پوستی در گربه ها خواهیم پرداخت .

مشکلات پوستی در گربه ها

مشکلات پوستی در گربه ها

انگل ها ، آلرژی ها، حشرات ، عدم تعادل غدد داخلی ، عفونت باکتریایی یا قارچی و بیماری های وابسته به تیره گربه سانان می توانند موجب بروز مشکلات پوستی گردند. بنابر این بازرسی پوست و مو ، هفته ای یک بار برای گربه هایی که به خارج از محیط خانه می روند و هر 15 روز برای گربه های داخل خانه لازم و ضروری می باشد.

مشکلات پوستی در گربه ها

هیربال یکی از دلایل مشکلات پوستی در گربه ها

همراهان مجله ی پزشکی آسان طب ؛ لیسیدن بیش از اندازه ی گربه می تواند به دلیل مشکلات پوستی و یا حتی تسکین خارش باشد، اما بهتر است بدانید که لیسیدن بیش از حد می تواند منجر به هیربال در گربه ها شود.

علائم و نشانه های هیربال :

  • عدم دفع مدفوع
  • خس خس
  • کاهش اشتها
  • استفراغ
  • وجود مو در مدفوع
  • بی حالی
 

بعضی از مارک های تجاری ، غذا های خشک Anti hairball را به همراه فیبر بیشتر تولید می کنند که می توانید آن ها را از فروشگاه های لوازم حیوانات ( پت شاپ ) تهیه کنید.

مشکلات پوستی در گربه ها

انواع مشکلات پوستی در گربه ها


در این گونه از موارد احتیاج به مراجعه فوری به دامپزشک خواهد بود :

ایجاد تورم : تورم نشان دهنده ی بروز عفونت می باشد و می تواند صدمه جدی به بافتی که متورم شده است وارد سازد. هم چنین در صورتی که این تورم در ناحیه سر و گردن باشد، می تواند تهدیدی جدی برای ادامه زندگی به حساب بیاید. آلرژی ها، انگل ها، حشرات و بیماری ها نیز می توانند باعث ایجاد تورم گردند.

چرک : 
وجود چرک نشانی از عفونت می باشد. سرطان، زخم، جوش ها، باکتری ها و عفونت های قارچی نمونه هایی از عوامل عفونت هستند که احتیاج به توجه ، رسیدگی و درمان دارند . شما باید در این گونه موارد باید به دامپزشک مراجعه کنید.

توده ها و تغییرات پوستی : زگیل ، کیست ، زخم باز همراه با چرک ، تجمع خون در زیر پوست و سرطان نمونه هایی از وجود برجستگی و برآمدگی ها می باشند . هر نوع تغییر رنگ در پوست می تواند نشانه ای از بروز سرطان باشد.

بیماری های واگیر دار : عفونت های قارچی بسیار مسری می باشند و باید فورا درمان گردند. همیشه بهترین راه حل برای درمان، مراجعه به دامپزشک خواهد بود.

مشکلات پوستی در گربه ها

عدم تعادل غدد داخلی : عدم تعادل غدد داخلی، تهدیدی برای ادامه زندگی نخواهد بود، اما در صورتی که سریع درمان نگردند ممکن است منجر به بروز مشکلات جدی گردد. این عدم تعادل با نشانه هایی نظیر ریزش مو ، پف کردگی ، کاهش یا افزایش اشتها و عطش بسیار زیاد ظاهر می گردد.

 

 

منبع : https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا