Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43
لانه سازی برای گربه ، شرایط و لوازم مورد نیاز برای اینکار – مجله آسان طب

لانه سازی برای گربه ، شرایط و لوازم مورد نیاز برای اینکار

گربه می تواند داخل یا خارج خانه زندگی کند. محیط ایده آل ترکیبی از این دو است که دسترسی به دنیای مهیج بیرون و در عین حال پناهگاهی گرم و مطمئن و همین طور راحت در داخل برای گربه تامین می کند. در ادامه با روش لانه سازی برای گربه ها آشنا خواهید شد.

لانه سازی برای گربه

لانه سازی برای گربه ها

در صورتی که شرایط به گونه ای است که گربه باید در یک آپارتمان و یا خانه ای در یک منطقه ی پر رفت و آمد شهر بدون هیچ گونه باغچه ای نگهداری گردد، به خصوص در صورتی که شما در طول روز خانه نیستید، بهتر است دو گربه داشته باشید تا برا ی یکدیگر همنشین باشند. گربه امکان دارد قسمتی از داخل یا خارج خانه را به عنوان محل زندگی انتخاب کند، در این صورت باید برای این محل دری در نظر گرفته و تعبیه کنید.

شرایط و نیاز های لانه سازی برای گربه

 این در تنها شامل صفحه ی آویزانی می باشد که از بالا لولا شده و گربه می تواند آن را از هر دو طرف هل داده و باز کند. سنگینی در به صورت خودبه خودی زبانه را بسته نگه می دارد و مانع از جریان هوا می گردد.

برای اینکه بتوانید در مواقع خاص مانند زمانی که گربه مریض است یا وقتی کربه ی ماده ی خود را عقیم نکرده اید و نمیخواهید در فصل جفت گیری از خانه خارج شود، مانع از بیرون رفتن گربه شوید،

برای در محل سکونت آن چفتی در نظر بگیرید تا بتوانید در مواقع ذکر شده و دلخواه آن را قفل کنید. گربه های بالغ بسیار سریع محل خواب مورد علاقه ی خود را پیدا می کنند. کاری که شما باید انجام بدهید، تهیه ی یک سبد گرم می باشد که نیمی از آن با سقف پوشانده باشید.

جعبه ی چوبی که در خانه ساخته گردد نیز برای این منظور مفید می باشد. بهترین بستر برای گربه روزنامه می باشد، افزون بر این روزنامه گرم ترین ماده ی موجود است و نیز ارزان ترین و بهداشتی ترین وسیله ی قابل دسترسی است. روزی یک بار می توانید روزنامه ها را تعویض کنید و روزنامه های کثیف را در سطل زباله بریزید که با این کار مانع شیوع کک و غیره خواهید شد.

لانه سازی برای گربه

پاکسازی وسایل لانه سازی برای گربه

برای بچه گربه هایی که تازه به خانه آوردید، وسایل زیر مورد نیاز مباشند:

  • جعبه ای حاوی پوشال
  • ظرف غذا خوری 
  • ظرف آب خوری
  • بستر گرم

سایر وسایل شامل گردنبند و برچسب اسم جهت شناسایی گربه می باشند. بستر جعبه هایی که به عنوان محل زندگی در نظر گرفته می گیرید، بهتر است مخلوطی از خاک اره و خزه باشند. روزنامه نیز به عنوان بستر مطرح می باشد، اگر چه وجود یک لایه ضخیم روزنامه زیر بستر تمیز کردن آن را آسان تر می کند. بستر را باید هر روز تعویض کرده و سینی آن را با مواد شوینده ی غیر محرک به طور کامل شسته و با آب تمیز کنید. همراهان مجله ی پزشکی آسان طب ؛ به هیچ عنوان از صابون یا مواد ضد عفنی کننده ی بو دار استفاده نکنید، به این علت که در این صورت بچه گربه ها از سینی استفاده نمی کنند.

افزون بر این به یاد داشته باشد که تعدادی از صابون ها و مواد ضد عفونی کننده برای گربه ها مسموم کننده می باشد. برای آب خوری و غذا خوری، باید ظروفی محکم با کف سنگین و لبه های باریک انتخاب گردد. نعلبکی برای این منظور مناسب نمی باشد ، زیرا وقتی بچه گربه ی گرسنه روی لبه ی آن لگد می گذارد با آسانی واژگون می گردد. بسیاری از گربه ها غذا را از کاسه بیرون می ریزند، بنابر این بهتر است زیر ظرف غذای آن ها یک ورق روزنامه پهن شود.

 

منبع : https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52