لاغر کردن با خام گیاهخواری یک برنامه ویژه برای افراد چاق

لاغر کردن با خام گیاهخواری یک شیوه بسیار ساده و کامل برای کم کردن اضافه وزن و باری است که با بدخوری برای خودمان بوجود آورده‌ایم، ساده‌ترین شکلی که شاید بتوان به آن مراجعه کرد، چون در غیر این صورت شما در سایت‌ها یا زیرنویس برنامه‎های تلویزیونی مدام در حال جستجوی داروی لاغری یا عمل‌های لاغری هستید. نکته جالب این است که در تبلیغات قرص‌های لاغری، شرکت‌های سازنده تاکید دارند اینگونه قرص‌ها گیاهی هستند! اما آیا همه گیاهی‌اند؟ بعد از این همه سال مشاهده نزدیک پروسه‌های گیاهی، تاکنون ندیده‌ایم که بشود 10 روزه 20 کیلو وزن کم کرد (جدای رژیم‌های سنگین ورزشی که بسیار آسیب زننده هستند و فقط مخصوص قهرمانان این رشته در قبل از مسابقات وزن کشی است) به هیچ وجه دیگر نمی‌شود بدون آسیب به سرعت این قدر وزن کم کرد اما می‌شود سالم، طبیعی و با برنامه‌ریزی درست به یک وزن متناسب و ایده آل رسید. با ما در مقاله‌ی لاغر کردن با خام گیاه خواری همراه باشید.

لاغر کردن

نحوه لاغر کردن با خام گیاهخواری 

در مقاله رفع چاقی و کاهش وزن با خام گیاهخواری دریافتیم که بارهای اضافه ای در پروسه طولانی مدت بدخواری به ما اضافه شده اند و چون این چربی و بار اضافه زیر پوست ما انباشت می شود، متوجه آن نخواهیم شد تا زمانی که دیکر دکمه شلوارمان را نتوانیم ببندیم یا پیراهنمان در اولین باری که خم می شویم درز پاره کند. بعد از این که کمی سخت راه رفتیم و نفس نفس هایمان شروع شد و زانو درد گرفتیم تصمیم می گیریم لاغر کنیم و اولین توصیه که احتمالا از طرف اهالی محل یا دوستان و آشنایان است این است: کمتر بخور! چند روز کمتر می خوریم اما می بینیم نمی شود و بعد از دیدن اولین ساندویچی به داخل آن می رویم و اگر همیشه دو تا بندری می خوردیم این بار سه تا سفارش می دهیم و در کنارش سیب زمینی و نوشابه می زنیم و یک آخیش از ته دل و هر چه به قول دوستان رشته بودیم پنبه می کنیم!

بدانیم حتی آن حرف کمتر بخور هم اشتباه است. یک بار بیاییم هر چقدر دلمان می خواهد بخوریم اما لاغر شویم! چگونه؟ چگونه می شود هر چقدر دلمان می خواهد بخوریم اما لاغر شویم؟ نکته همینجاست، گفته شد هر چقدر دلتان می خواهد بخورید اما چه چیزهای را می توانیم بخوریم و چه چیزهایی را نه. اگر تصمیم گرفته ایم که خام گیاهخواری کنیم و با این شیوه وزن خود را تا وزن نرمال کاهش دهیم باید این را بدانیم که در این شیوه برای کاهش وزن از تمام آنچه رستنی و گیاهی است می توانید استفاده و حتی این اجازه را دارید هر چقدر می خواهید بخورید اما بخشی از مواد خوراکی گیاهی را که در رابطه با آنها صحبت می کنیم، کمی دیرتر به برنامه غذایی خود اضافه کنید.

نکات مهم در لاغری با خام گیاه خواری

لاغر کردن

پس از آنکه تصمیم گرفتید با خام گیاهخواری برنامه و شیوه غذایی خود را تا رسیدن به تناسب پیش ببرید باید موارد زیر را به شکلی درست درک و اجرا کنیم:

♦ نکته مهم و شاید بتوان گفت مهمترین نکته این است که به بدن اجازه دهیم از چربی انباشت شده به نسبت و زمان بندی درست برای سوخت و ساز خودش استفاده کند. بدن چربی انباشت شده را دفع نمی کند (در کل بدن چربی را دفع نمی کند مگر در بیماری های خاصی که بدن چربی را بعد از ورود به روده بدون تفکیک دفع می کند) پس باید تا وقتی که گونی برنج بر روی پشت مان پر است از آنها استفاده نمایبم. بدن قند مازاد را به صورت توده چربی انبار می کند وقتی که بدن نیازمند انرژی باشد مغز دستور به تجزیه چربی داده و چربی به قند تجزیه شده و صرف سوخت و ساز می شود. ما در مدت زمان مشخص پس می توانیم از ذخیره انبار شده خودمان برای خودمان استفاده نماییم.

♦ نکته دوم و اساسی دیگر تامین آب سالم و ویتامین ها، مواد آلی، مواد معدنی و نیازمندی های دیگر است که در پروسه برنامه غذایی یک خام گیاه خوار و مصرف میوه جات و سبزیجات به وفور در دسترش خواهد بود.

♦ ورزش کامل و برنامه ریزی شده میزان نیاز بدن به انرژی را افزایش داده، نیاز بیشتر به انرژی مساوی است با سوختن چربی بیشتر و این مهمترین مکمل سلامت فرد خواهد بود.

برنامه غذایی در لاغر کردن با خام گیاهخواری

لاغر کردن

برنامه این شیوه غذایی به چند بخش تقسیم می شود که بعد از دانستن آن متوجه می شویم بسیار ساده و کاملا در دسترس است: 

• در بخش اول همانگونه که در مقاله راه حل چاقی و کاهش وزن با خام گیاهخواری گفته شد برای آسایش و پاکسازی سیستم گوارش و دفع بدن فرد باید 3 روز، روزه تک میوه بگیرد. روزه تک میوه یشامل مصرف یک یا دو نوع میوه در مدت دو تا سه روز است. این فرایند تک میوه ای بدن را آماده شروع خام گیاهخواری کرده و در عین حال سیستم گوارشی را پاک سازی می نماید.

• از این بخش برنامه غذایی یک فرد چاق که تصمیم به خام گیاه خواری نموده بسیار مهم است و باید با دقت زیاد آن را فرا بگیرد: در این بخش از برنامه غذایی فرد به میزان دلخواه از میوه و سبزیجات به شکل تک یا سالادی استفاده می‌کند. گاها پرسیده می شود که چند عدد میوه مثلا پرتقال خورده شود و جواب این سوال ساده است آنقدر که می توانید. چرا که بدن شما بر اساس مقاله شستن فرش تن، احتیاج به آب سالم برای شستشو دارد، بدنی که تا این حد تحت فشار انواع غذاهای عجیب بوده نیازمند پاکسازی است پس تا می توانید میوه های آب دار، سبزیجات و یا سالادهای شامل سبزیجات، گوجه، خیار، فلفل دلمه و … بخورید، مصرف لیمو ترش و نارنج با این نوع سالاد بسیار برای شما مفید خواهد بود، اما چه محصولات گیاهی را در این برنامه 2 تا 3 هفته ای نباید مصرف کنیم یا میزان مصرف آن را به حداقل برسانیم؟!

3 هفته اول و کمترین میران مصرف هیدرات‌های کربن و چربی

لاغر کردن

در لاغر کردن با خام گیاهخواری در هفته های اول باید تا جایی که می شود مصرف هیدرات های کربن، چربی ها و مواد پر انرژی گیاهی را کم مصرف کنیم. اما به چه دلیل : اگر ما هیدرات کربن به بدن برسانیم بدن چون انرژی را تامین شده می بیند انگیزه ای برای تبدیل چربی به قند جهت سوخت و ساز ندارد به همین راحتی توده چربی باقی خواهد ماند یا دیرتر آب می شود پس با کم کردن موادی که انرژی به بدن می دهند آن هم فقط در طی مدت سه هفته به بدن اجازه دهیم که از ذخیره خودش استفاده نماید. موادی که در طول 3 هفته به اندازه کم با اصلا نباید استفاده کنیم شامل:

  • خرما
  • جوانه های گیاهی (جوانه گندم، ماش، عدس و …)
  • روغن هایی مانند زیتون و کنجد که معموالا بیشتر با سالادها مصرف می شوند
  • مغزها مانند پسته، بادام، گردو
  • کشمش، مویز، نارگیل و …

نکته بسیار مهم این است که موادی که در بالا ذکر شد جزء بهترین مواد و لازمه خام گیاهخواری هستند اما فقط و فقط به دلیل اینکه شما به عنوان فردی با اضافه وزن بالا باید کمی مراعات نمایید تا بدنتان از خودش بیشتر کار بکشد این مواد در دسته محدود شده قرار گرفته اند. اما نکته دیگری که باید ذکر شود اگر احساس کردید که قند خونتان پایین آمده است به راحتی می توانید با مصرف یک لیوان آب لیمو و عسل آن را جبران کنید.

لاغر کردن با خام گیاهخواری از هفته سوم به بعد

لاغر کردن

آسان طب امیدوار است که بتوانید 3 هفته کامل را با تغذیه سالم طبیعی و خام گیاهخواری، شما را آماده مرحله نهایی این شیوه غذایی نماید. بعد از سه هفته بدن تقریبا از لحاظ شرطی شدگی غذایی خارج شده، پاکسازی های اولیه انجام شده است، برنامه ریزی ورزشی فرد به شکل روتین در آمده، بدن از چربی خودش استفاده می کند و دیگر نسبت به این امر موضع ندارد، با مصرف کافی میوه و سبزیجات بدن احساس خطر نمی کند و به راحتی چربی سوزی می نماید، سیستم دفع کاملا آماده است، چربی انباشت شده به دور کبد کم شده و روده ها به شکل راحت و آسوده ای کار می کنند. از پایان دوره سه هفته ای که گاها ممکن است تا چهار هفته طول بکشد شما به آهستگی و به شکل برنامه ریزی شده ای موادی که به عنوان محدودیت های غذایی مطرح شده بود را به برنامه غذایی روزانه خود اضافه می نمائید. البته باید اضافه شود که لطفا روزی یک جعبه خرما نخورید! نیم کیلو مغزهایی مانند پسته و گردو نخورید، با برنامه ریزی درست و بر حسب نیاز بدن نه گرسنگی یا هوس غذایی بگذارید به آهستگی وزن اضافه از بین برود و در عین حال بدن با آرامش بتواند پاکسازی خود را انجام دهد.

چاقی یک شبه بدست نیامده که به سرعت هم از بین برود. به روند طبیعی سوخت و ساز بدنتان در لاغر کردن با خام گیاهخواری احترام بگذارید و بدانید که بدن هوشمند برای حیات خودش برنامه منظمی دارد و فقط شما باید به بدن غذای سالم و طبیعی برسانید. هر آتش تندی زود خاموش می شود و هر سستی ما را از آنچه هستیم فروتر خواهد برد پس با آسان طب برای سلامتی خود، خانواده و جامعه مان هم‌قدم شویم.

منبع: https://mag.asanteb.com

‫5/5 ‏‫(2 نظر)‬

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا