مشکلات معمول مو های گربه و 5 دلیل ریزش موی گربه ها

مو های گربه ها در طول عمر آنها دچار تغییرات و مشکلات زیادی می گردند که شایع ترین آن ها ریزش مو می باشد. گربه های مو بلند بیشتر دچار ریزش مو می باشند که این مسئله دلایل مختلفی دارد و شما می توانید در ادامه ی این مطلب با آن ها و همین طور مشکلات معمول مو های گربه ها آشنا شوید.

مشکلات معمول مو های گربه و 5 دلیل ریزش موی گربه ها
مشکلات معمول مو های گربه و 5 دلیل ریزش موی گربه ها

مو های گربه

مو های گربه ها در طول عمر آنها دچار تغییرات و مشکلات زیادی می گردند که شایع ترین آن ها ریزش مو می باشد. با مشکلاتی که برای مو های گربه ها وجود دارند در ادامه ی این مطلب از مجله ی پزشکی آسان طب ، آشنا می گردید.

مشکلات معمول مو های گربه و 5 دلیل ریزش موی گربه ها

مشکلات معمول مو های گربه

ریزش مو : که ریزش مو دو حالت دارد :

 1. ریزش موی فصلی که دو بار در سال رخ می دهد.
 2. ریزش موی عادی و روزانه

همراهان مجله ی پزشکی آسان طب ؛ به خاطر داشته باشید که ریزش موی فصلی کاملا عادی است و یک حالت طبیعی برای تغییر مو ها می باشد ، اما اگر گربه شما خارج از دوره های موریزی ریزش مو دارد ، حتما دچار مشکلی است . دلایل ریزش مو عبارتند از:

 • آلرژی غذایی یا دارویی یا گاز گرفته شدن توسط کک ها
 • اضطراب
 • انگل ها
 • بیماری های خود ایمنی
 • جوش ها یا مشکلات پوستی
 • افسردگی و تنهایی
 • پر کاری تیروئید
 • عفونت های باکتریایی
 • شیمی درمانی ( برای گربه ها مبتلا به سرطان )

مو های بد حالت : در صورتی که گربه از مواد غذایی لازم برای بدنش بهره مند نگردد ، دارای مو های بد حالتی خواهد شد ، ممکن است حتی ماده سمی در بدن گربه باشد و یا امکان دارد گربه دچار بیماری باشد . در صورتی که مو های گربه بسیار خشک می باشند این نشان دهنده این است که گربه به شامپوی خودش حساسیت دارد .

مشکلات معمول مو های گربه و 5 دلیل ریزش موی گربه ها
مشکلات معمول مو های گربه ( موی بد حالت )

 مطالعه بفرمایید : جمع کردن موی حیوانات خانگی به 4 روش مختلف

مو های چرب : مو های چرب در گربه نشان دهنده ی مشکلات هورمونی می باشد. در صورتی که غده تیروئید پر کاری داشته باشد ، مو ها چرب خواهند شد .

مو های گره خورده : مو های گره خورده به طور معمول در گربه های مو بلند وجود دارد . در صورتی که شما گربه را به طور مرتب برس بزنید این مشکل برایش پیش نخواهد آمد . اگر گره خوردگی ها ساده باشد می تواند از یک برس مخصوص ضد گره خوردگی استفاده کنید، اما اگر گره خوردگی ها شدید باشد باید گربه خود را پیش یک آرایشگر ماهر ببرید.

مشکلات معمول مو های گربه و 5 دلیل ریزش موی گربه ها
مشکلات معمول مو های گربه ( موی چرب و گره خورده )

تغییر رنگ مو ها : تغییر رنگ مو های گربه ممکن است نشانه مشکلات هورمونی ، آلرژی های غذایی و یا حتی وجود انگل ها باشد ، به دلیل این که این موارد باعث می شود گربه بیشتر خود را لیس بزند و بزاق گربه موجب تغییر رنگ مو ها به رنگ های نارنجی و یا قرمز می گردد .

 

 

منبع : https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا